Skocz do zawartości

Czy opłaca się inwestować w studia podyplomowe?

studia podyplomowe studia kształcenie

105 odpowiedzi w tym temacie

#21 Fizo

Fizo

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 691 postów

Napisano 14 grudzień 2015 - 16:59

Nie mając pracy, albo satysfakcji z wykonywanego zawodu to warto inwestować w podyplomówkę.

#22 Guest_PannaKinga

Guest_PannaKinga
  • Goście

Napisano 04 styczeń 2016 - 16:25

Ale ja myślę, że to, co będziemy robić rodzi się z naszych zainteresowań. Ja na przykład interesuję się dyplomacją/polityką, w tym kierunku studiuję i z tą dziedziną chcę związać swoje plany, a w planach mam studia europejskie w kolegium europejskim w natolinie. Ogólny mój kierunek – UE – tam chciałbym pracować, a takie przygotowanie mi to umożliwi. Dodatkowym, bardzo dużym plusem jest to, że od polskiego rządu można dostać 24 euro stypendium. To też pomoże rozwijać umiejętności.

#23 patiks

patiks

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2164 postów

Napisano 04 kwiecień 2016 - 10:28

Tak, ale zakładając, że to was faktycznie w tym kierunku rozwinie, będzie praktyczne, pozwoli na lepszą pracę czy tam zarobki. Bezpieczeństwo informacji i zarządzanie informacją niejawną w Szkołach Mydłowskiej robiłem dlatego, że otworzyła się możliwość pracy w tym kierunku - i po prostu ją wykorzystałem. A rzeczywiście sama szkoła do zawodu przygotowuje. Jeśli nie skończyłem, ale wiem ile mi to już na tym etapie dało.

http://twojanowafigura.pl/ - poznaj Slimunox

#24 maciej89

maciej89

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 13 postów

Napisano 04 kwiecień 2016 - 10:31

Według mnie każde szkolenie, kurs czy studia podyplomowe jeżeli mają praktyczne podejście do zawodu niby nie będą stracone zawsze uzyskasz konkretną wiedzę i jakąś ogładę w danej dziedzinie.

#25 adonis12

adonis12

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 32 postów

Napisano 22 kwiecień 2016 - 10:16

Jeśli czeka na ciebie praca do której wymaga się takich studiów to tak. W innym wypadku tylko w sytuacji gdy robi się to jako hobby.

#26 Guest_Waldei

Guest_Waldei
  • Goście

Napisano 26 kwiecień 2016 - 14:31

Ale są też właśnie studia podyplomowe z wyższej półki moim zdaniem, coś takiego właśnie jak Kolegium Europejskie w Natolinie. N o tylko tam trafiając trzeba mieć już konkretny pomysł na siebie :)

#27 Mateusz667

Mateusz667

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 14 postów

Napisano 03 maj 2016 - 14:57

Jak myslicie warto teraz udezyc w studia typu rachunki/finanse itp? Jeszcze troche czasu mi zostalo do podjecia decyzji, ale lepiej wczesniej zaczac sie rozgladac aby pozniej nie bylo placzu. Jesli chodzi to tego typu studia to rozmawialem z paroma osobami z Trojmiasta. Wg nich dobrym wyborem jest Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku, maja dobre ceny i dobra jakosc. Ktos z tutejszych uzytkownikow uczeszczal moze do ktorejs ze szkol WSB i powie cos wiecej od siebie? Bylbym wdzieczny. Pozdrawiam

#28 aśkaa

aśkaa

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 13 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 29 maj 2016 - 08:23

A moim zdaniem jak najbardziej warto nadal się rozwijać i kształcić, a studia podyplomowe nam to wszystko umożliwiają. Ja we wrześniu tamtego roku miałam obronę i skończyłam magisterkę, a teraz idę się na podyplomówkę. Pracuję w branży informatycznej/teleinformatycznej, dlatego chciałam wybrać coś, co mi się przyda, więc wybór był prosty - zapisałam się na specjalność Ochrona danych osobowych, informacji niejawnych i systemów teleinformatycznych na UTH w Warszawie. Na początku maja ruszyła rekrutacja i z tego co wiem to trwa ona do końca września. Na pewno jak już zaczną się zajęcia to opowiem Wam coś więcej smile.png

#29 Guest_Meli25

Guest_Meli25
  • Goście

Napisano 02 czerwiec 2016 - 14:38

Opłaca się, ale tylko na takich, które podnoszą kompetencje i po prostu zwiększają szansę na zatrudnienie. Podam dobry przykład w warszawie Kolegium Europejskie, mają interdyscyplinarne studia i znam kilka osób, które to skończyły i naprawdę im się w życiu powodzi. Mozęcie sobie poczytać na www o nich J

#30 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 18678 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 02 czerwiec 2016 - 14:44

Znowu nieudany, niekompetentny, po najmniejszej linii oporu obrzydliwy marketing.

Dużo płacą za to?

#31 Guest_pohybel

Guest_pohybel
  • Goście

Napisano 21 czerwiec 2016 - 12:54

Znowu nieudany, niekompetentny, po najmniejszej linii oporu obrzydliwy marketing.

Dużo płacą za to?

sama jesteś nieudana, co widać po zdjęciu

#32 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 18678 postów

Napisano 21 czerwiec 2016 - 12:58

ty masz za to "wspaniały":laugh.png nick -  który oznacza : "na zgubę, na zatracenie, na nieszczęście"  ależ życie cię musiało skrzywdzićtongue.png

Na zdjęciu jest najpiękniejsze stworzenie, nawet do ogona mu nie dorastasz.

#33 Guest_Kefalonia

Guest_Kefalonia
  • Goście

Napisano 21 czerwiec 2016 - 13:30

Skończyłam studia podyplomowe (bardziej dla własnej satysfakcji), ale pracodawcy nic to nie interesowało (zero podwyżki chociażby). Muszę jednak przyznać, że gdy szukałam nowej pracy, zrobiona podyplomówka mi akurat pomogła. Co do wyniesionej wiedzy, to szału na zajęciach nie było (UJ). Wystarczyło zapłacić i być lub nie, bo obecność nie była sprawdzana, ani też nie było żadnych egz. Jedynie krótka praca dyplomowa na zakończenie.

Reasumując, dużo kasy, mało korzyści. Chyba, że jak napisał ktoś wyżej, kontynuuje się naukę w swojej branży, żeby być specjalistą/ekspertem.

#34 Guest_pohybel

Guest_pohybel
  • Goście

Napisano 21 czerwiec 2016 - 14:41

ty masz za to "wspaniały":laugh.png nick -  który oznacza : "na zgubę, na zatracenie, na nieszczęście"  ależ życie cię musiało skrzywdzićtongue.png

Na zdjęciu jest najpiękniejsze stworzenie, nawet do ogona mu nie dorastasz.

jeśli reprezentujecie ten sam poziom piękna biurwo to gratuluję.

#35 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 18678 postów

Napisano 21 czerwiec 2016 - 21:12

Ktoś ci nieźle dziecko dokopał...ale to minie, zgłoś się do specjalisty po poradę, albo nie bierz już tego świństwa :)

#36 Guest_Wanad

Guest_Wanad
  • Goście

Napisano 21 czerwiec 2016 - 21:53

To walnięty ćpun olać go

#37 Guest_Syssia

Guest_Syssia
  • Goście

Napisano 29 czerwiec 2016 - 15:11

Opłaca się, ale tylko na takich, które podnoszą kompetencje i po prostu zwiększają szansę na zatrudnienie. Podam dobry przykład w warszawie Kolegium Europejskie, mają interdyscyplinarne studia i znam kilka osób, które to skończyły i naprawdę im się w życiu powodzi. Mozęcie sobie poczytać na www o nich J

Czyli wniosek jest taki, że wybierając studia podyplomowe trzeba mieć konkretny plan na siebie , po prostu. Dwa, trzeba spoglądać co uczelnia oferuje. Moja znajoma właśnie po kolegium europejskim wyjechała do pracy w jednej z unijnyc instytucji, gdzie no umówmy się generalnie nie dostanie się ktoś z ulicy, taka prawda. Ale ona akurat odkąd pamiętam tach chciała pracować, więc do tego dążyła, robiąc między innymi studiaJ

#38 elka2002

elka2002

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 637 postów

Napisano 30 czerwiec 2016 - 07:34

Oczywiście, że się opłaca. Trzeba tylko wybrać taki kierunek, który pomoże nam w zdobyciu pracy czy też awansie. Studia podyplomowe doradztwo zawodowe to dobre rozwiązanie. Można bowiem po ich ukończeniu znaleźć pracę w PUP, klubach pracy, agencjach pracy, czy kadrach w dowolnej  firmie.

#39 cris02

cris02

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 334 postów

Napisano 28 lipiec 2016 - 18:03

moim zdaniem nauka to nigdy nie jest strata czasu i warto się dokształcać, nigdy nie wiadomo kiedy ta wiedza się przyda. Sam rozpocząłem podyplomowe na Wyższej Szkole Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej, wybrałem inżynierie oprogramowania, bo jstem akurat po informatyce ;)

#40 Guest_MaciejWolsky

Guest_MaciejWolsky
  • Goście

Napisano 29 lipiec 2016 - 11:20

Wbrew obiegowym opiniom dobrze prowadzona europeistyka, np. na kolegium europejskim sobie pordzi. Z resztą widać, że chętnych nie brakuje i jakoś ci ludzie po tych studiach bardzo dobrze się odnajdują na rynku pracy.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: studia podyplomowe, studia, kształcenie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych