Skocz do zawartości

Czy opłaca się inwestować w studia podyplomowe?

studia podyplomowe studia kształcenie

73 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Jarek

Guest_Jarek
  • Goście

Napisano 16 październik 2014 - 08:27

Zastanawiam się czy warto inwestować w studia podyplomowe? Czy ktoś ma w tym temacie jakieś doświadczenia? Studia podyplomowe są dość drogie (6000-7000), Skończyłem w końcu "normalne" studia... może to wystarczy??? Jak wasi pracodawcy się na to zapatrują?

#2 Guest_M.

Guest_M.
  • Goście

Napisano 16 październik 2014 - 09:14

Moim zdaniem warto, ale będzie to inwestycje przede wszystkim dla Ciebie!

#3 mwieczorek

mwieczorek

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 31 październik 2014 - 21:19

Witam! Zdecydowanie studia podyplomowe to inwestycja w siebie i swoje wykształcenie. Ich dyplom z pewnością będzie przydatny i pozwoli stac się specjalistą w danej dziedzinie. Zatem ze swojej strony serdecznie zapraszam do zapoznania się z ofertą takich studiów w oddziałach Wyższych Szkół Bankowych. Atutami studiów podyplomowych na naszych uczelniach są m.in.: nowoczesne programy nauczania, koordynator-opiekun każdego kierunku, wykładowcy z doświadczeniem praktycznym, interaktywna forma zajęć - gry biznesowe, case studies, warsztaty, świadectwo w języku polskim i angielskim, przyjazna dla uczestnika organizacja studiów, Program Firma oraz dogodny, ratalny system płatności. Zapraszam serdecznie na naszą stronę internetową po szczegóły oferty

W razie pytań jestem do dyspozycji.

Pozdrawiam, Małgorzata Wieczorek
Online Ekspert WSB

#4 Sua

Sua

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1122 postów
  • LokalizacjaGórny Śląsk.

Napisano 24 listopad 2014 - 11:21

A ja mam mieszane uczucia... studiuję podyplomowe prawo pracy od paźdzernika tego roku i jak na razie nihil novi... Ale są dwa plusy: 1. możliwość kontaktu z teoretykami (profesorowe, inspektorzy pracy czy sędziowie z tej dziedziny) i praktykami (cała grupa studentów) oraz 2. Kraków :)

#5 marcinku

marcinku

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 21 postów

Napisano 22 styczeń 2015 - 10:21

Jeżeli pracujesz w branży X a studia podyplomowe dotyczą branży Y, to szkoda kasy ;]

#6 Guest_Małgorzata

Guest_Małgorzata
  • Goście

Napisano 11 luty 2015 - 18:56

Zdecydowanie kończyć studia podyplomowe. A jak nie wiesz, co wybrać - sprawdz na StudiaPodyplomowe.net.pl

#7 Guest_KorneliaMalec

Guest_KorneliaMalec
  • Goście

Napisano 26 luty 2015 - 13:26

Jak najbardziej tak, jeśli chcesz podnieść swoje kwalifikacje, a jeszcze dodatkowo pracujesz w danej branży to na pewno taka inwestycja będzie dla Ciebie dobrą drogą smile.png. Szkoda, że nie napisałeś na jaki kierunek chcesz się wybrać i co robisz w życiu, byłoby łatwiej Ci pomóc smile.png. W każdym bądź razie ja się na podyplomówkę zdecydowałam (od tego roku) i mam nadzieje, że będzie to strzał w dziesiątkę, a z tego co wiem od moich kolegów z pracy to jest dobry wybór smile.png Zapisałam się na finanse i rachunkowość w biznesie na UTH w Warszawie (tak, pracuje w branży) smile.png Studia skończyłam już jakiś czas temu, ale wiem, że pomoże mi to podnieść kwalifikacje, bo jak wiadomo dokształcać się trzeba cały czas, szczególnie jeśli stanowisko tego wymaga smile.png

#8 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13514 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 26 luty 2015 - 13:42

No i reklama zbyteczna, pytanie brzmiało "czy opłaca się....." a nie na jakiej uczelni.

Dowód na to, że nawet studia podyplomowe nie zmienią tego, co nazywa się umiejętnością, czy też jej brakiem czytania ze zrozumieniem.

#9 Guest_jakol

Guest_jakol
  • Goście

Napisano 15 marzec 2015 - 16:18

Pytasz, czy ktoś ma doświadczenia w temacie studiów podyplomowych. Otóż ja niedawno studiowałem podyplomowo w Wyższej Szkole Pedagogicznej im. J. Korczaka i choć przed podjęciem studiów nie byłem przekonany, czy warto w ten sposób się uczyć, teraz nie mam wątpliwości - warto. Nowe umiejętności po prostu przydają mi się w pracy zawodowej. A właściwie są niezbędne, tak bym to ujął. Jeśli chcesz zmienić branżę lub rozwijać się w swojej, choćby po to, by awansować, studia podyplomowe bardzo w tym pomagają. Pod warunkiem oczywiście, że nie wybierzesz jakiegoś hobbystycznego kierunku, żeby spędzić sobie miło czas w towarzystwie innych hobbystów smile.png Ale na tej uczelni, gdzie studiowałem podyplomowo, przywiązuje się dużą wagę do tego, by programy studiów odpowiadały realnym zapotrzebowaniom rynku pracy. Zbędnych zajęć czy wykładów i "zapchajdziur" tutaj nie znajdziesz. Wszystko jest gruntownie przemyślane i oparte na praktycznym, a nie teoretycznym przygotowaniu do pracy zawodowej.     

#10 Guest_Misioa

Guest_Misioa
  • Goście

Napisano 08 kwiecień 2015 - 11:08

Pewnie, Ja studiuję na podyplomówce na akademii ignatianum w krakowie. Mają świetną ofertą i uważam, że całowicie można sobie pozwolić na inwestowanie w siebie 

#11 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13514 postów

Napisano 08 kwiecień 2015 - 11:22

Spójrz co napisałam w #9 i podtrzymuję totongue.png

#12 Guest_zuzajuza

Guest_zuzajuza
  • Goście

Napisano 26 wrzesień 2015 - 14:40

mój mąż w zeszłym roku robił studia podyplomowe MBA w Bydgoszczy - studiamba.wsb.pl/oferta-studiow/bydgoszcz/korzysci . Studia okazały się bardzo fajne, zajęcia bardziej nastawione były na praktyczną a nie teoretyczną funkcjonowania przedsiębiorstwa. Studia charakteryzują interaktywne metody nauczania warsztaty, business case’y, dyskusje panelowe, analizy przypadków oraz liczne symulacje. Dodatkowo studenci odbywają wizyty studyjne w przedsiębiorstwach, w czasie których słuchacze zapoznają się z praktycznymi aspektami ich funkcjonowania i zarządzania nimi. 

Po skończeniu studiów MBA mąż dostał propozycje pracy u konkurenci z prawie podwójną pensją i pełnym pakietem socjalnym. Więc chyba warto w siebie inwestować.

#13 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13514 postów

Napisano 26 wrzesień 2015 - 19:30

No i???? Wszyscy już wiedzą gdzie się uczyć aby podwójny dochód mieć... Żenujące to co robicie z tą reklamą

#14 nikolinho

nikolinho

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 27 październik 2015 - 19:31

I tak i nie. Szczerze mówiąc mam co do studiów podyplomowych mieszane uczucia, bo wszystko zależy od tego co to za kierunek i czy przyda Ci się w karierze. Jasne - możesz na przykład podjąć podyplomówkę tylko po to, by zrobić ją dla własnej satysfakcji ale widząc w jakim dziale piszesz to raczej nie o to chodzi. Przede wszystkim sprawdź plan studiów, porównaj z umiejętnościami jakie posiadasz i jakie chcesz nabyć. Jeżeli uznasz ze nauczysz się na tyle sporo by przyniosły Ci takie studia korzyść w przyszłości to do dzieła

#15 Moris_M

Moris_M

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 53 postów

Napisano 13 listopad 2015 - 09:28

Moim zdaniem tylko jeśli takie studia dadzą Ci jakieś konkretne praktyczne umiejętności i wiedzę, podwyższą kompetencję itd. Bo robienie dla samego papierka, żeby ładnie w CV wyglądało to bym sobie chyba darował. Ja szukam teraz jakichś studiów podyplomowych dla logistyków coś najlepiej związanego z SAP, na razie znalazłem coś takiego jak tutaj ale szukam dalej.

#16 aniamil

aniamil

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 16 listopad 2015 - 22:41

Oczywiście, że warto. Podwyższanie kwalifikacji zawsze mile widziane, pracodawcy zwracają na to uwagę... Ja zdecydowałam się na MBA w Chorzowie: http://studiamba.wsb...horzow/korzysci i jestem usatysfakcjonowana rezultatem, bo dzięki temu zaczęłam szukać pracy i znalazłam taką, gdzie płacą prawie 2x więcej niż w poprzedniej. Clue polega na wybraniu właściwej podyplomówki...

#17 Magdalena84

Magdalena84

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 33 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 23 listopad 2015 - 13:33

Zależy co chcesz przez to osiągnąć i jaki kierunek. Dla jednych będzie się opłacać dla innych mniej. Jeśli masz płacić tylko dla papierka to wg mnie chyba się jednak nie opłaca.

#18 Guest_KingaWalach

Guest_KingaWalach
  • Goście

Napisano 03 grudzień 2015 - 11:41

Zależy co chcesz przez to osiągnąć i jaki kierunek. Dla jednych będzie się opłacać dla innych mniej. Jeśli masz płacić tylko dla papierka to wg mnie chyba się jednak nie opłaca.

Zdecydowanie się opłaca, zwłaszcza w momencie, gdy są one kontynuacją studiów magisterskich i ich rozwinięciem. Ja teraz planuję zapisać się do Kolegium Europejskiego, które jest na warszawskim Natolinie. Można tam podjąć interdyscyplinarne studia europejskie, a potem starać się o pracę np. w ministerstwie, albo w jakieś instytucji zagranicznej. To moim zdaniem dobra droga.

#19 Miron Makowski

Miron Makowski

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 03 grudzień 2015 - 13:32

Nie słyszałem jeszcze takiego zwrotu, jak inwestować w studia. Inwestować można w mieszkania deweloperskie, jak te http://www.blockpol....stycje/wroclaw/ . A odpowiadając na pytanie, to tak, ja jestem za tym, żeby się kształcić. Uważam, że na podyplomowe warto iść, ale jak się ma dobrą pracę i tylko się doszkala, do zawodu. W innym razie nie widzę sensu.

#20 Raissa

Raissa

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 07 grudzień 2015 - 23:43

Szczerze mówiąc przez długi czas też wahałam się czy nie podjąć studiów podyplomowych. Jednak zasięgnęłam kilku rad i stwierdziłam, że nie ma to największego sensu skoro nie chcę podejmować studiów na nowym kierunku to na podyplomówce dowiem się tego samego co wcześniej poznałam na normalnych stacjonarnych studiach, a co dodatkowo udało mi się uzupełnić o doświadczenia w trakciepracy zawodowej

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: studia podyplomowe, studia, kształcenie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych