Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Dziedziczenie spadku przez wnuczęta

spadek długi dziedziczenie

2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Marta

Guest_Marta
  • Goście

Napisano 15 październik 2014 - 18:06

Witam,

Chciałam zadać pytanie, czy po śmierci dziadka wnuczęta dziedziczą ( w tym wypadku dług), tj. czy muszą również składać oświadczenie odrzucające spadek. Zaznaczam, że dzieci zmarłego nadal żyją. Czy w przypadku kiedy kiedy dzieci zmarłego odrzucą spadek, czy wnuczęta zmarłego również muszą to uczynić?( jeden wnuk jest małoletni)

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 15 październik 2014 - 18:38

Witam,

Chciałam zadać pytanie, czy po śmierci dziadka wnuczęta dziedziczą ( w tym wypadku dług), tj. czy muszą również składać oświadczenie odrzucające spadek. Zaznaczam, że dzieci zmarłego nadal żyją. Czy w przypadku kiedy kiedy dzieci zmarłego odrzucą spadek, czy wnuczęta zmarłego również muszą to uczynić?( jeden wnuk jest małoletni)

Tak, kiedy dzieci odrzucą spadek, to również wnuki muszą to zrobić, bo w przeciwnym razie spadek przejdzie na nich. W imieniu małoletniego spadek odrzucają rodzice.

#3 Guest_Gerard

Guest_Gerard
  • Goście

Napisano 13 listopad 2014 - 23:02

W takiej sytuacji lepiej skorzystać z porady prawnika, bo z doświadczenia wiem, że najpierw to się ludzie zrzekają, a jak przychodzi co do czego, to już tak bardzo nie chcą. Radzę więc skonsultować się z adwokatem, który zajmuje się spadkami. Czy mogę kogoś polecić...mogę, to adw Marek Bednarczyk, doświadczony w przeprowadzaniu spraw spadkowych. Warto się z nim skonsultować, żeby później nie wyjść jak Zabłocki na mydle.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: spadek, długi, dziedziczenie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy