Skocz do zawartości

Szef mobinguje, kiedy pracuje z domu - co mam zrobić?

mobbing szef sadysta praca zdalna homeoffice

4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Monika

Guest_Monika
  • Goście

Napisano 15 październik 2014 - 13:44

Czasami pracuję z domu. Wtedy szef przesyła mi niezliczone ilości e-maili, aby sprawdzić, czy jestem przy komputerze (nie daje mi to też normalnie pracować). Czy ma do tego prawo? To chyba jest mobbing? Jak mogę walczyć o swoje prawa?

#2 Guest_Jolcia

Guest_Jolcia
  • Goście

Napisano 16 październik 2014 - 07:41

Zwolnij się! Widocznie Twój szef nie zasługuje na pracownika jakim jesteś. A skoro poddaje pod wątpliwość Twoją pracę - prawdopodobnie sam jest opierdalaczem. W Polsce jest jakoś tak, że to pracownik musi się starać o pracę i drżeć o swój byt. A to nie prawda, bo czym byłoby przedsiębiorstwo bez ludzi i ich kapitału wiedzy, który drzemie w pracownikach. Zdecydowanie za mało się docenia pracowników, na szczęście Polacy są bardzo cenieni za granicą!

#3 Guest_Jolcia

Guest_Jolcia
  • Goście

Napisano 16 październik 2014 - 07:43

Mobbing –  napastowanie i obleganie. Mobbing oznacza prześladowanie podwładnego lub współpracownika w miejscu pracy.
Mobbing zazwyczaj ma na celu lub skutkuje: poniżeniem, ośmieszeniem, zaniżeniem samooceny lub wyeliminowaniem albo odizolowaniem pracownika od współpracowników.

Istotnym zagadnieniem jest odróżnienie mobbingu od łamania zasady równego traktowania w zatrudnieniu. (Z Wikipedii)

#4 Guest_K

Guest_K
  • Goście

Napisano 20 październik 2014 - 14:27

Ja bym powiedziała co myślę o takim jego zachowaniu, jak nie dotrze poszukałabym innej pracy.

#5 Sua

Sua

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1150 postów
  • LokalizacjaGórny Śląsk.

Napisano 20 październik 2014 - 14:43

A nie możesz na wesoło?

- Szefie, jeszcze jeden mail od Pana i nie skończę swojej pracy do północy...

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: mobbing, szef sadysta, praca zdalna, homeoffice

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych