Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki motocykl na prawo jazdy kat b?

13 odpowiedzi w tym temacie

#1 pepke

pepke

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 405 postów

Napisano 14 październik 2014 - 15:02

Szukam motocyklu o pojemności maksymalnej 125 ccm tak abym mógł legalnie jeździć na prawko kat b. Dodam, że posiadam je od 10 lat, więc teoretycznie mam taką możliwość.Wybór jest ogromny - jaki motocykl będzie najlepszy w przedziale 4-6 tys zł?

Celem życia jest rozwój własnej indywidualności

#2 alf

alf

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 616 postów

Napisano 15 październik 2014 - 15:02

Junak lub Romet, chociaż bardziej ten drugi - rozejrzyj się na ulicach ile tego jeździ. Mój typ to Ogar Caffe 125.

#3 Guest_Boniek

Guest_Boniek
  • Goście

Napisano 16 październik 2014 - 15:59

Za te pieniądze to tylko Romet lub ewentualnie Junak. Oprócz tych modeli które wymienił @alf ciekawy jest Soft 125 z chopperowatym zadziorem. Jest wygodny więc nadaje się nawet na te dłuższe trasy.

#4 dancewithhim

dancewithhim

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 495 postów

Napisano 21 październik 2014 - 17:07

Mój typ to http://www.romet.pl/...14042,2014.html

Dobrze się prowadzi, ma całkiem dobre przyśpieszenie. Poza tym jest wygodny nadaje się zarówno na miasto jak i dłuższe trasy.

#5 Aga33

Aga33

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 21 kwiecień 2016 - 12:20

Bardzo interesują mnie motory, ale moi bliscy nie podzielają entuzjazmu :( nie podoba im się, że młoda kobieta jeździ na motorze (wypadki, niebezpieczeństwo). Ale to nie motocykliści są niebezpieczeństwem na drodze tylko kierowcy samochodów osobowych, którzy nie przejmują się, że na drodze są inne mniejsze pojazdy ..

#6 PawełKowal

PawełKowal

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 22 postów

Napisano 12 maj 2016 - 14:39

Ja sam byłem użytkownikiem Rometa K125 zanim zrobiłem prawo jazdy kat. A. Jak kupiłem Rometa byłem bardzo zadowolony :) Ale w czasie kursu pierwsza jazda była na 10 letniej Yamaha YBR125 i mimo wieku 100 razy lepiej się prowadzi... Biegi działają bez problemu i reakcja na gaz płynna...Drugi raz bym jednak kupił starszego japończyka zamiast chińskiego motocykla ze sklepu.

#7 maksym147

maksym147

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 49 postów

Napisano 23 maj 2016 - 08:38

w zaleznosci od wieku mozesz sobie zrobic teraz prawo jazdy na dana pojemnosc. Zdanie czesci praktycznej nie stawowi problemu. Gorzej z teoria ale i to jest do przejscia. Dzieki temu bedziesz mogl wybrac juz duzo konkretniejszy motocykl :)

#8 HieronimB

HieronimB

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 41 postów

Napisano 27 maj 2016 - 12:51

Tylko Husqvarna WRE 125

#9 elka2002

elka2002

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 637 postów

Napisano 18 czerwiec 2016 - 21:18

Jak już zakupiłeś odpowiednie motocykl, to koniecznie zajrzyj tutaj http://chemiasamocho...7012264049.html. Wiele osób zapomina o tym, że dobry olej silnikowy, to podstawa. AMSOiL 20W50 Synthetic Motorcycle Oil znakomicie się sprawdza.

#10 milosz43

milosz43

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 12 lipiec 2016 - 21:54

Lepiej zainwestować w jakąś Hondę lub Suzuki, zamiast wozić się chińskim sprzętem.

SOS and UH and FCC

#11 JacekG83

JacekG83

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 21 lipiec 2016 - 15:37

A ja bym tobie polecił zrobić prawo jazdy na motocykl a nie bawić się w takie coś. No chyba że ma on tobie służyć tylko jako środek transportu a nie do zabawy itd.

Zobacz ofertę  bramy rolowane poznań firmy Eurosys

#12 Snt

Snt

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 516 postów

Napisano 01 sierpień 2016 - 12:42

W tej chwili te do 125 cc masz bez konieczności posiadania prawka na motor i jest to też dobra szkoła - bo nauczysz się jeździć i jest szansa, że się nie zabijesz po drodze. Ogólnie wybór tego typu maszyn jest całkiem duży tutaj masz kilka możliwości w sklepie Kawasaki w Warszawie - https://www.kawasakisklep.pl/pl/najlepiej to podjechać i przymierzyć maszynę bo to, że fajnie wygląda nie znaczy, że będzie dobra, dla nas, a o to w tym wszystkim chodzi najbardziej.

#13 bakarat

bakarat

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 616 postów

Napisano 04 wrzesień 2016 - 20:25

Właśnie dlatego warto zaglądać na blog o motocyklach  . Jest tam wiele cennych informacji. Praktycznie wszystkiego można się dowiedzieć. Artykuły tam zamieszczone są przeznaczone dla amatorów i hobbystów.

#14 Guest_adams

Guest_adams
  • Goście

Napisano 31 maj 2019 - 10:37

nawet ciekawe te informacje, też chce teraz robić prawko na motor

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych