Skocz do zawartości

Jak zabezpieczyć zioła na balkonie na zimę?

balkon ziola rośliny doniczkowe zima

8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Jolanda

Guest_Jolanda
  • Goście

Napisano 13 październik 2014 - 12:54

Jak zabezpieczyć zioła na balkonie na zimę? Niech ktoś mi poradzi w zeszłym roku wszystko mi zgniło :(

#2 Monika84

Monika84

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 17 październik 2014 - 21:14

Ja już jesienią przenoszę wszystko do domu.

#3 MonikaMonika

MonikaMonika

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 55 postów

Napisano 19 listopad 2014 - 12:37

A jakie zioła hodujesz?

Ja wszystkie swoje zasuszyłam a zostawiłam jedynie bazylie, która stoi teraz na moim parapecie.

#4 Guest_Kaja

Guest_Kaja
  • Goście

Napisano 02 grudzień 2015 - 10:15

Chciałabym zacząć od wiosny z uprawą ziół :D ale nie wiem czy właśnie na zimę je znosić do domu, czy tylko przez lato korzystać ze świeżych ziół. W sumie mam jeszcze jedno pytanie odnośnie skrzynek na balkonie, jakie wybrać ?

#5 Guest_mari

Guest_mari
  • Goście

Napisano 03 grudzień 2015 - 09:02

Jest bardzo dużo pomysłów w internecie więc w sumie zależy jak duży balkon będziesz mieć :D

#6 Guest_Kaja

Guest_Kaja
  • Goście

Napisano 03 grudzień 2015 - 10:04

No trochę miejsca będę miała na balkonie bo 11 m kwdomaszczyn.com.pl/nieruchomosc/mieszkania/mieszkanie-dm06b. Co sądzicie o tym pomyśle urządzenia bi.gazeta.pl/im/8/7894/z7894748X.jpg

#7 maciek0zielinski

maciek0zielinski

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 11 postów

Napisano 10 luty 2016 - 11:54

Najlepiej będzie jak przeniesiesz wszystko do domu, w innym przypadku kwiaty mogą zeschnąć od mrozu. Nie wiem czy istnieje jakiś lepszy sposób na ochronę roślin.

wypadki podczas pracy

#8 MireczekW

MireczekW

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 139 postów

Napisano 28 grudzień 2017 - 15:00

Wiele zalezy od tego jak mamy duzy balkon. Jeżeli jest on większy mamy większe możliwości. U mnie niestety nie ma zbyt dużego pola do popisu i zadnie jest trudniejsze. Szukam za to fajnych inspiracji na balkon. Udało mi się trafić na taki artykuł  http://wroclaw.doba....estrzen/20010/17 , dzięki temu wiem na co mam zwrócić uwage

#9 Logkick

Logkick

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 04 styczeń 2018 - 14:42

Miałem kiedyś taką skrzynię styropianową - wszystkie wrażliwe na mróz rośliny, których jednak z paru powodów nie mogliśmy/nie chcieliśmy zabrać z żoną do domu, trzymaliśmy właśnie tam. Dodatkowo skrzynia była wyłożona starymi kocami. Nie był to taki zwykły styropian - raczej coś ala ten używany do przewozu żywności? W każdym razie, bardzo dobrze spełniało to swoją rolę :)

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: balkon, ziola, rośliny doniczkowe, zima

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych