Skocz do zawartości

leasing sprzętu gastronomicznego

wróć do serwisu Moja Firma 16 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_kucharz

Guest_kucharz
  • Goście

Napisano 10 październik 2014 - 11:06

Cześć! Chcę założyć własną firmę gastronomiczną. Słyszałem, że jest możliwość, aby cały sprzęt wziąć w leasing bez konieczności zakupu. Wiecie może jak to wygląda w praktyce? Czy wtedy raty zaliczam w koszty? A jak biznes nie pójdzie mogę zwrócić nie opłacając całej wartości sprzętu?

#2 Borowska Angelika

Borowska Angelika

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 101 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 10 październik 2014 - 14:59

Jezeli sprzęt będzie wykorzystywany w Twojej firmie, wówczas wydatki związane z leasingiem będą mogły stanowić koszt podatkowy. Przy czym sposób ich rozliczenia zależy od tego czy będzie to leasing operacyjny czy też leasing finansowy. Przy:

• leasingu operacyjnym - właścicielem sprzętu jest firma leasingowa a przedsiebiorca może zaliczyć do kosztów raty leasingowe oraz opłatę wstępną, z reguły po zakończeniu umowy leasingobiorca ma możliwość wypkupu sprzętu;
  • leasing finansowy - przedsiębiorca może amortyzować przedmiot leasingu (jeżeli będzie stanowił środek trwały); ponad to do kosztów może zaliczyć część odsetkową raty leasingowej.

#3 Guest_gość-eksa

Guest_gość-eksa
  • Goście

Napisano 18 listopad 2014 - 19:03

Czasem lepiej mieć własny sprzet, ale wiem że ludzie też leasingują. Ja akurat wszystko kupiłam nowe z TANAKE, nie wiem czy dają w leasing- chyba nie, ale jakościowo sprzet i wyposażenie sprzedają jedne z najlepszych

#4 Guest_serwiola

Guest_serwiola
  • Goście

Napisano 09 styczeń 2015 - 10:24

Czasem lepiej mieć własny sprzet, ale wiem że ludzie też leasingują. Ja akurat wszystko kupiłam nowe z TANAKE, nie wiem czy dają w leasing- chyba nie, ale jakościowo sprzet i wyposażenie sprzedają jedne z najlepszych

To fakt - Tanake to jedna z lepszych firm w branzy jak chodzi o wyposażenie gastronomii, wystarczy popatrzec na ich portfolio (miedzynarodowe sieci hoteli, stadion narodowy i wiele znanych firm , ale "mniejsze projekty" też wykonują  bo mnie projektowali i wykonywali instalacje w restauracji i barze w pensjonalcie. w sumie od poczatku bo doradzali mi już na etapie budowy. Cenne rady bo zminimalizowały mi koszty, teraz wiem ile rzeczy trzeba by było poprawić i przerrobć jakby nie  ch rady na poczatku. Plus całe wyposażenie mozna u nich kupić, nawet całkowitą  drobnicę

#5 Guest_piotrpiel24

Guest_piotrpiel24
  • Goście

Napisano 09 marzec 2017 - 10:34

Jest możliwość wzięcia sprzetu gastronomicznego w leasing, bo moja kuzynka wlasnie tak zrobila i dzieki temu otworzyla szybko restauracje. Wziela przez platformafinansowa.pl i z tego co pytalem jest zadowolona wiec chyba warto zajrzec wink.png

#6 PiterXXX

PiterXXX

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 23 postów

Napisano 21 marzec 2017 - 13:08

Fakt, i-leasing przez platformę finansową wychodzi dużo lepiej niż leasing np bezpośrednio w firmie leasingowej czy banku, w dodatku wygodnie przez internet :)

#7 bibitka

bibitka

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 24 marzec 2017 - 22:10

Platforma finansowa jest mi znana bardzo dobrze kilka mce temu brałam tam leasing na terminal do kart płatniczych. Wszystko załatwiłam bez wychodzenia z domu przez internet także polecam 

#8 Guest_derby

Guest_derby
  • Goście

Napisano 02 kwiecień 2017 - 16:44

Popytaj w Raiffeisen Leasing - ja tam mam wzięty samochód w leasing, ale mogą z pewnością zaoferować więcej niż same samochody

#9 forks

forks

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 39 postów

Napisano 03 kwiecień 2017 - 16:44

Leasing to ma sens przy większych biznesach, do budki z kebabem to chyba trochę przesada.

#10 PiterXXX

PiterXXX

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 23 postów

Napisano 04 kwiecień 2017 - 09:58

To zależy na co ten leasing, ludzie biorą nawet leasingi na urządzenia za 1000zł, albo i za kilkaset złotych, są też tzw. leasingi konsumenckie, wiem, że platforma finansowa coś takiego ma.

#11 Guest_Gosiaczek

Guest_Gosiaczek
  • Goście

Napisano 04 lipiec 2017 - 19:54

Dokładnie leasing przy mniejszych biznesach również może się opłacać. Sama jakiś czas temu brałam ten leasing online. Dokładnie to brałam sprzęt taki coś ok 3 tyś i jestem bardzo zadowolona z tego naprawdę sporo zyskałam dla mojej firmy dzięki temu leasingowi 

#12 Guest_MalwinaBossFinance

Guest_MalwinaBossFinance
  • Goście

Napisano 27 lipiec 2017 - 15:07

Witam serdecznie! 

Mamy bardzo szeroką ofertę wsparcia rozwoju nowych przedsiębiorstw. Współpraca z nami to: 

- finansowanie na start- procedura uproszczona pozwala uzyskać 35 000zł, pełna nawet 100 000zl, a to wszystko z konkurencyjnym oprocentowaniem!

- leasing- zaproponujemy oferty angażujące bardzo mały wkład własny ( nawet na poziomie 0%- porównując w innych instytucjach wkład własny dla nowo powstałych firm oscyluje miedzy 15-20%).- możliwośc wyleasingowania każdego środka trwałego od 1 tys.zł (wyposażenie restauracji również)

- i inne rozwiązania zapewniające lepsza płynność finansowa firmy

Zapraszam do współpracy,

Malwina Wawrowska,

tel.511500621

e-mail m.wawrowska@bossfinance.pl 

#13 ruda21.14

ruda21.14

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 27 czerwiec 2018 - 14:46

Nie wiem czy leasing sprzętu będzie dobrym wyjściem. Zależy jakie masz wydatki. Przykładowo, pakowarka próżniowa handy to nie jest jakiś duży wydatek, ale jeśli chodzi o grubsze rzeczy, to już chyba trzeba będzie bardziej pomyśleć :) 

#14 jadźka

jadźka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 50 postów

Napisano 24 lipiec 2018 - 13:43

Leasing to świetne rozwiązanie https://habzafinanse.com.pl/leasing/.

W przypadku firm jest to często najtańszy sposób na pozyskanie np. maszyn.

#15 PawełP32

PawełP32

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 185 postów

Napisano 31 sierpień 2018 - 12:16

Ja uważam, że jest to jak najbardziej dobra opcja która umożliwia otwarcie lokalu bez dużych kosztów startowych. Jeżeli chcesz sprawdzić jakie warunki będziesz mógł uzyskać to polecam w wolnej chwili zajrzeć do portalu https://www.platformafinansowa.pl/ która umożliwia wzięcie leasingu na dobrych warunkach w szczególności sprzętu firmowego praktycznie w każdym przypadku. Może akurat będzie to strzał w dziesiątkę :)

#16 Guest_NikoKovac

Guest_NikoKovac
  • Goście

Napisano 18 grudzień 2018 - 12:04

My mamy praktycznie cały sprzęt ze sklepu www.multigastro.pl i jesteśmy z niego bardzo zadowoleni. Mają bardzo szeroki wybór, bardzo dobre ceny oraz w miarę szybką realizacje. My używamy już około roku i do tej pory nie mieliśmy problemu ze sprzętem. 

#17 Arkadiusz Kędra

Arkadiusz Kędra

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 152 postów

Napisano 15 kwiecień 2019 - 06:59

Dzisiaj jeżeli o sklepy z wyposażeniem dla gastronomii, na naszym rynku jest ich naprawdę wiele. Moim zdaniem bardzo ciekawą ofertę posiada na pewno https://sklep.technica.pl/rapa . Są tam dostępne zarówno przystawki kasowe, jak również wszystko to, co niezbędne do wyposażenia zaplecza kuchennego. Przy czym nie musimy tutaj obawiać się o zbyt wygórowane ceny, ani też długi okres realizacji naszych zamówień.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych