Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Opłata za czynności kontrolne a kpir

opłata za czynności kontrolne

wróć do serwisu Księgowość 1 odpowiedź w tym temacie

#1 Guest_Agakoz

Guest_Agakoz
  • Goście

Napisano 09 październik 2014 - 10:15

Witam,

 

czy mogę ująć w k.u.p. opłatę za czynności kontrolne z Sanepidu. Otworzyliśmy nową placówkę naszej poradni ppp (praca z dziećmi) i musieliśmy mieć odbiór placówki przez sanepid. Czy mogą tę opłatę ująć w kpir?



#2 Borowska Angelika

Borowska Angelika

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 101 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 09 październik 2014 - 14:31

Jeżeli wydatek ma związek z prowadzoną działalnością (np. jego poniesienie jest konieczne do uruchomienia firmy) i spełnia wymogi art. 22 ust. 1 ustawy o PIT może stanowić koszt podatkowy: Kosztami uzyskania przychodów są koszty poniesione w celu osiągnięcia przychodów lub zachowania albo zabezpieczenia źródła przychodów, z wyjątkiem kosztów wymienionych w art. 23.

Dodatkowo musisz pamiętać, że aby ująć dany wydatek w KPiR poza powyższymi wymogami musi zostać on odpowiednio udokumentowany (np. fakturą, rachunkiem).





Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy