Skocz do zawartości

nalezności i zobowiązania

wróć do serwisu Księgowość 4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Beata

Guest_Beata
  • Goście

Napisano 09 październik 2014 - 08:46

Witam.

Czy w sytuacji gdy, usługa  wykonana (przez nas-płatnik VAT)  jest np. we  wrześniu ( zakończenie 30.09)  faktura za tą usługę wystawiona w październiku 01.10 powinno się ujmować to jako należność w sprawozdaniu ? W zobowiązaniach, jeśli wykonanie było we wrześniu, faktura wystawiona we wrześniu, ale wpłynęła do nas do  05.10 to ujmuje jako  zobowiązaniu, ale jeśli faktura byłaby wystawiona w październiku to już nie ujmuję. Jak jest u Was, bo pogubiłam się już. Proszę o pomoc!!!!!!!!!!!!

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 09 październik 2014 - 18:27

liczy się data sprzedaży

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 10 październik 2014 - 07:57

Proszę o podpowiedz w sprawozdaniu RB 28S za czerwiec wykazałam zobowiązania z 201 a nie wpisałam z tyt.podatku 225 i zus 229 czy zrobić korektę ? 

#4 snejk

snejk

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 525 postów

Napisano 15 październik 2014 - 08:23

Witam.

Czy w sytuacji gdy, usługa  wykonana (przez nas-płatnik VAT)  jest np. we  wrześniu ( zakończenie 30.09)  faktura za tą usługę wystawiona w październiku 01.10 powinno się ujmować to jako należność w sprawozdaniu ? W zobowiązaniach, jeśli wykonanie było we wrześniu, faktura wystawiona we wrześniu, ale wpłynęła do nas do  05.10 to ujmuje jako  zobowiązaniu, ale jeśli faktura byłaby wystawiona w październiku to już nie ujmuję. Jak jest u Was, bo pogubiłam się już. Proszę o pomoc!!!!!!!!

Zasadniczo zobowiązań nie wykazujesz, chyba że masz tak zapisane w PR. A w deklaracji wykazujesz za październik, bo tak wpłynęła faktura.

#5 snejk

snejk

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 525 postów

Napisano 15 październik 2014 - 08:26

Proszę o podpowiedz w sprawozdaniu RB 28S za czerwiec wykazałam zobowiązania z 201 a nie wpisałam z tyt.podatku 225 i zus 229 czy zrobić

Skoro zostało źle sporządzone sprawozdanie, to należałoby złożyć korektę.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych