Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Koszty działalności


wróć do serwisu Księgowość 1 odpowiedź w tym temacie

#1 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 08 październik 2014 - 12:07

Witam,

 

Prowadzę działalność w mieszaniu siostry na podstawie umowy użyczenia. Czy w takiej sytuacji mogę wliczyć w koszty opłatę za czynsz, jeśli na fakturze/dowodzie zapłaty widnieją dane siostry, jako właścicielki lokalu?



#2 Borowska Angelika

Borowska Angelika

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 101 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 08 październik 2014 - 19:45

To czy czynsz będzie mógł stanowić koszt uzyskania przychodu zależy od kilku czynników. Pierwszy - czy wydatek spełnia wymogi stawiane przez art. 22 ust. 1 ustawy o PIT: Kosztami uzyskania przychodów są koszty poniesione w celu osiągnięcia przychodów lub zachowania albo zabezpieczenia źródła przychodów, z wyjątkiem kosztów wymienionych w art. 23.

Dodatkowo z umowy użyczenia lokalu powinno jasno wynikać, że to Pan jest zobligowany do pokrywania tego typu wydatków. W przypadku braku takiego zapisu US może zakwestionować ujęcie tego typu wydatku w kosztach podatkowych.





Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych