Skocz do zawartości

Ile kosztuje pogrzeb?

śmierć pogrzeb finanse koszt pogrzebu kkoszt pochówku

73 odpowiedzi w tym temacie

#21 Guest_Beata

Guest_Beata
  • Goście

Napisano 04 sierpień 2016 - 14:08

Jeżeli chodzi o organizację pogrzebu w Warszawie, to mogę polecić niedrogi i rzetelny zakład pogrzebowy Jakubisiak. Zakład mieści się niedaleko ulicy, przy której mieszkam i chcąc nie chcąc bywałam na pogrzebach sąsiadów, wujostwa i słyszałam bardzo często pochlebne opinie na temat tego zakładu pogrzebowego. Oczywiście nikomu nie życzę konieczności korzystania z takich usług, lecz pewnie rzeczy są nieuchronne i w takim momencie lepiej mieć przy sobie życzliwych ludzi, tak jak np. pracownicy zakładu pogrzebowego Jakubisiak, którzy załatwią za was wszystkie formalności. 

#22 Kiulu

Kiulu

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 17 sierpień 2016 - 10:11

Ja w Warszawie też słyszałam o firmie Jakubisiak. Przeglądałam nawet ich stronę jakubisiak.eu w poszukiwaniu jakichś cenników, natknęłam się na informację, że trumna sosnowa około 720 zł, czyli nie tak źle. Urny mają już od jakichś 200 zł. Sam pogrzeb też do drogich nie należy, a faktycznie załatwiają formalności, więc to duże udogodnienie. Dla mnie śmierć bliskiej osoby jest strasznym przeżyciem i najgorsze, co może być, to jeszcze zajmować się załatwianiem wszystkiego. Dlatego dobrze, że istnieją takie zakłady i nie rujnują człowieka, choć wiadomo, pogrzeb coś tam kosztować musi, ale z zasiłkiem pogrzebowym można sobie poradzić.

#23 JacekBem

JacekBem

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 41 postów

Napisano 24 sierpień 2016 - 15:05

Faktycznie z ceną pogrzebów jest różnie. Ja musiałem pożyczyć pieniądze na pogrzeb ojca bo nie wystarczało mi na opłacenie firmy pogrzebowej. Pożyczyłem od Profi Credit i na szczęście udało mi się wszystko załatwić. Miałem dużo czasu do spłacenia ,dlatego ciesze się ,że im zaufałem. 

#24 idziol

idziol

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 33 postów

Napisano 24 sierpień 2016 - 15:29

Faktycznie z ceną pogrzebów jest różnie. Ja musiałem pożyczyć pieniądze na pogrzeb ojca bo nie wystarczało mi na opłacenie firmy pogrzebowej. Pożyczyłem od Profi Credit i na szczęście udało mi się wszystko załatwić. Miałem dużo czasu do spłacenia ,dlatego ciesze się ,że im zaufałem. 

Sprytnie przemycona reklama złodziejskiej firmy udzielającej kredyty.

#25 Arkadiusz Kędra

Arkadiusz Kędra

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 202 postów

Napisano 06 wrzesień 2016 - 12:11

Cóż, niestety prawda jest taka, że wiele osób niestety nie stać na to, aby bez kredyty zorganizować pogrzeb. Sam ostatnio czytałem nieco na temat pogrzebu świeckiego, na który także spora część osób się decyduje na  http://www.memento-m...pogrzeb-świecki i powiem szczerze, o wielu kwestiach nie miałem pojęcia. Bądź co bądź, na pewno informacje na ten temat na pewno bardzo przydadzą się osobom, które planują taką właśnie formę ostatniego pożegnania. 

#26 Guest_MichalKruk

Guest_MichalKruk
  • Goście

Napisano 13 październik 2016 - 15:38

Najlepiej skontaktować się bezpośrednio z zakładem pogrzebowym, ustalić zakres usług i powiedzą Ci ile może kosztować pogrzeb. Jeśli szukasz zakładu pogrzebowego we Wrocławiu to od siebie mogę polecić Ci zakład pogrzebowy Anubis.

#27 Guest_magdaJ

Guest_magdaJ
  • Goście

Napisano 28 październik 2016 - 15:35

Ja też jestem z Wrocławia, korzystaliśmy z zakładu Figiel „Helfa”. Dobrze ich oceniam, pomocni, solidni, pomagają m.in. w sprawach w urzędach, tych wszystkich papierach w ZUSie , rejonowej przychodni zdrowia itd.

#28 Fizo

Fizo

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 948 postów

Napisano 30 październik 2016 - 21:29

Co łaska, podobno dla ksiedza :)

#29 mirekk

mirekk

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 15 postów

Napisano 31 październik 2016 - 22:39

to prawda, każdy zakład ma inny cennik. Ja tez jestem  z Wrocławia, a  jak zmarła babcia zwróciliśmy się  do zakładu www.pogrzeby-vektor.pl o organizacje pogrzebu. Bardzo dobrze wszystko zorganizowali i cena była w porządku. 

#30 Fizo

Fizo

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 948 postów

Napisano 31 październik 2016 - 22:42

Kiedyś zasiłek ZUS wystarczył na pokrycie kosztów, ale po zmniejszeniu znacznie brakuje.

#31 ŁucjaLucy

ŁucjaLucy

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 21 postów

Napisano 15 listopad 2016 - 15:49

W domu pogrzebowym jakubisiak.pl ceny nie są takie złe, dodatkowo zajmują się naprawdę wieloma sprawami, więc cena jest wyjątkowo atrakcyjna. Byłam bardzo zadowolona z jakości ich usług i z kontaktu. Pogrzeb to, jakby nie było, coś przykrego i warto zgłosić się do firmy, która szybko wszystkim się zajmie. 

#32 Patka79

Patka79

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 479 postów

Napisano 27 grudzień 2016 - 08:32

Mnie na całe szczęście nigdy to nie spotkało i nigdy nie musiałam szukać zakładu pogrzebowego i organizować pogrzebu. Nawet nie wiem czy byłabym w stanie się tego podciąć biorąc pod uwagę to jak bardzo śmierć znajomych potrafi mnie przybić. Za 2 dni idę na pogrzeb swojej dobrej koleżanki z pracy i aktualnie szukam kwiaciarni, w której zamówiłabym wiązankę pogrzebową. Myślę o tej http://www.twojekwia...anki-Pogrzebowe , bo spośród kilku, których ofertę przeglądałam ta wydaje się być najrozsądniejsza, bo oferowane przez nich wiązanki są bardzo ładne i niedrogie. A Wy co sądzicie?

#33 Guest_kalinabitk

Guest_kalinabitk
  • Goście

Napisano 27 kwiecień 2017 - 08:21

To zależy od bardzo wielu czynników. Przykładowo mi jakiś czas temu pogrzeb dziadka organizował zakład pogrzebowy Witwicka i mogłam zapłacić ratalnie. Koszty były trochę wyższe, ale chciałam żeby ta ostatnia droga dziadka była jak najpiękniejsza. Wyprawili również stypę.

#34 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 21 maj 2017 - 18:00

Z zakładami różnie bywa, zależy od miejsca, od oprawy pogrzebu etc. My korzystaliśmy  z Augstra z rejonu wrocławskiego i cena wyszła średnia krajowa, ale było warto bo mieliśmy ładną oprawę muzyczną a zakład za naszą zgoda sam zbierał potrzebne dokumenty, bardzo nas to odciążyło. Nadzorują też składanie wniosku o wypłatę zasiłku pogrzebowego.

#35 Pufa

Pufa

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 22 postów

Napisano 05 lipiec 2017 - 11:43

Zależy co się robi i gdzie, w Warszawie nas kosztowało około 10. Pogrzeb świecki z kremacją

#36 Oliwia90

Oliwia90

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 07 wrzesień 2017 - 18:56

Też mi się wydaje, że to zależy i od miasta i od zakładu pogrzebowego. Mój przyjaciel niedawno niestety musiał zająć się organizacją konsolacji i poprosił o pomoc zakład u nas w Elblągu - http://charonelblag.pl - z tego co mówił, to bardzo mu pomogli i zajęli się tak naprawdę całą organizacją. O nic się nie musiał martwić.

#37 michalwu

michalwu

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 252 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 14 wrzesień 2017 - 12:08

Co łaska, podobno dla ksiedza :)

Nie zawsze, czasem można trafić na cennik :/

Ten świat przypomina mi Cartoon Newtork.

#38 enzymata

enzymata

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 549 postów

Napisano 29 wrzesień 2017 - 20:36

Jak to ile? "Co łaska". Tak Ci ksiądz powie.

#39 DariuszP

DariuszP

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 112 postów

Napisano 09 listopad 2017 - 23:55

Trudno porównywać, bo każdy może mieć inne życzenia co do pogrzebu. Dwa miesiące temu zmarł dziadek, korzystaliśmy z lubelskiego zakładu pogrzebowego Hades https://www.hadeslublin.pl/   i koszt przekroczył zasiłek pogrzebowy, ale zawsze przekracza. Dobrze że zakład kredytuje zasiłek, oprócz tego byli pomocni przy zbieraniu dokumentów z urzędów, ogólnie wszystko dobrze zorganizowali i odciążyli rodzinę.

#40 MarcinCin

MarcinCin

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 94 postów

Napisano 25 listopad 2017 - 19:09

www.pogrzeboweuslugi.pl – to dobra firma która świadczy usługi pogrzebowe we Wrocław. Ceny sa rozsądne, ludzie bardzo pomocni i udzielają sumiennie wyczerpujących informacji. Polecam zajrzeć na stronę po więcej informacji.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: śmierć, pogrzeb, finanse, koszt pogrzebu, kkoszt pochówku

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy