Skocz do zawartości

Ile kosztuje pogrzeb?

śmierć pogrzeb finanse koszt pogrzebu kkoszt pochówku

38 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Paulina

Guest_Paulina
  • Goście

Napisano 06 październik 2014 - 14:39

Czy ktoś może mi powiedzieć ile kosztuje pogrzeb? Co składa się na koszty związane z pogrzebem? Czy pogrzeb dziecka i osoby dorosłej to ten sam koszt? Proszę o informację.

#2 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 14678 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 06 październik 2014 - 14:46

Ja myślę, że najlepiej będzie jak zadzwonisz do firmy pogrzebowej

#3 Guest_Paulina

Guest_Paulina
  • Goście

Napisano 07 październik 2014 - 12:26

Jakoś chyba nie mam odwago od tak zadzwonić i pytać... może ktoś jednak wie???

#4 Ja_jagienka

Ja_jagienka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 139 postów

Napisano 07 październik 2014 - 12:46

Jakoś chyba nie mam odwago od tak zadzwonić i pytać... może ktoś jednak wie???

Koszt pogrzebu zależny jest od wielu czynników. I tak - w zależności od wielkości miasta, od zakładu pogrzebowego, od opłat cmentarnych, od rodzaju trumny, od tego, ile kilometrów jest wieziony zmarły z kościoła na cmentarz, ile dni przebywał w lodówce, czy są zamawiane nekrologi i wieńce. Jeśli pogrzeb z kościoła, zależy od parafii, jaką opłatę pobierze ksiądz. Ważne też, czy zmarły będzie chowany do grobowca rodzinnego, czy trzeba wykupić nowe miejsce na cmentarzu, wtedy to też podnosi koszt.Tak więc nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na Pani pytanie. A dlaczego nie ma Pani odwagi zadzwonić do zakładu i zapytać? Teraz jest taka konkurencja, że oni chętnie udzielają odpowiedzi, a w niektórych zakładach można nawet negocjować ceny usług.

#5 Bernard34

Bernard34

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 69 postów

Napisano 30 styczeń 2015 - 01:45

W ubiegłym roku korzystaem z usług pogrzebowych w zakładzie http://jakubisiak.pl/. Bardzo dobre podejście do klienta i ogromne wyczucie. Pracownicy tej firmy pomogli mi w załatwieniu wszelkich formalności, od zaświadczeń  w szpitalu aż po kremację. Co do cen, w Warszawie na pewno są inne niż w jakimś mniejszym mieście. Rodzaj trumny, rozmiar wiązanki, ewentualny zakup trumny, usługi związane z przygotowaniem zmarłego- od tych czynników zależy koszt pogrzebu. Trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć.

#6 Guest_Zenka

Guest_Zenka
  • Goście

Napisano 17 marzec 2015 - 13:29

Generalnie jeśli się nie ma miejsca na cmentarzu, pomnika to może kosztować to wszystko nawet kilkanaście tysięcy złotych. Plac, pomnik, potem cała organizacja pogrzebu, ubiór – to spory wydatek, dlatego lepiej się przygotować wcześniej. Ostatnio organizowaliśmy pogrzeb z Anubisem we Wrocławiu to też nas to trochę kosztowało, ale przynajmniej plac był i pomnik – więc koszt był nieporównywalnie mniejszy niż w przypadku osób, które nic nie mają.

#7 malaala

malaala

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 01 wrzesień 2015 - 08:46

Koszt pogrzebu zależny jest od wielu czynników. jeśli się nie ma miejsca na cmentarzu, pomnika to może kosztować sporo. Ja korzystałam z firmy mino, no i decydowałam się na urnę, nie ma trumnę.Całościowo wyszło mnie około 5 tys złotych. Firma pogrzebowa wykazała się pełnym profesjonalizmem i mimo kilku drobnych problemów wszystko poszło gładko. 

#8 DanielNieznanowski

DanielNieznanowski

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 121 postów

Napisano 09 listopad 2015 - 13:38

Koszt zależy od twojego wyboru lub ostatniej woli zmarłego. Polecam zakład pogrzebowy Elizjum w Warszawie – 513-059-721. Dostosują się do tego ile jesteś w stanie przeznaczyć na pogrzeb nie zmniejszając jakości wykonania. Dbają o każdy detal, zaczynając od transportu ciała do chłodni, przechowania, przygotowania ciała do pochówku. Doradzą przy wyborze trumny, urny, kwiatów, tabliczki. Zostały nam zaproponowane usługi w bardzo konkurencyjnych cenach, od strony finansowej udało nam się zmieścić w kwocie zasiłku ZUS.

#9 Guest_Greta

Guest_Greta
  • Goście

Napisano 21 grudzień 2015 - 16:22

To zależy od bardzo wielu czynników. Przykładowo mi jakiś czas temu pogrzeb dziadka organizował zakład pogrzebowy Witwicka i musiałam płacić ratalnie. Koszty były trochę wyższe ale chciałam żeby ta ostatnia droga dziadka była jak najpiękniejsza. Wyprawili również stypę. Ogólnie jeżeli ktoś jest z Wrocławia to naprawdę polecam ten zakład. 

#10 Guest_Gosia

Guest_Gosia
  • Goście

Napisano 22 grudzień 2015 - 22:01

to prawda są firmy które potrafią idealnie dopasować koszty do twoich możliwości, przy czym w żaden sposób nie ma to wpływu na cały przebieg ceremonii. U nas firma www.pogrzeby-vektor.pl, organizowała pogrzeb naszej babci, bardzo sumiennie się wszystkim zajęli

#11 Magda339

Magda339

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 14 postów

Napisano 22 grudzień 2015 - 23:46

Znajoma organizując pogrzeb swojej matki korzystała z usług centrum pogrzebowego Arka w Czeladzi: http://www.arka-czeladz.pl/oferta. Tam cenę pogrzebu dostosowują do możliwości finansowych klienta - zwykle jest to wysokość zasiłku pogrzebowego, który obecnie wynosi 4000 złotych.

#12 MagdalenaDz

MagdalenaDz

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 11 postów

Napisano 18 styczeń 2016 - 16:25

Są firmy, które rozliczają się bezgotówkowo, na przykład ta - link do strony.

#13 adrianna.otulak

adrianna.otulak

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 28 styczeń 2016 - 07:36

Szukam solidnej firmy z atrakcyjnymi cenami, zajmującej się wszystkimi niezbędnymi sprawami powiązanymi z pogrzebem. Nie chcę sobie niczym zaprzątać głowy, aby móc w pełni skupić się na ceremonii. Czy firma z tej strony- zobacz szczegóły będzie odpowiednia?

#14 Guest_jarek

Guest_jarek
  • Goście

Napisano 28 luty 2016 - 21:48

My korzystaliśmy z pomocy wspominanego też wcześniej Zakładu Pogrzebowego Vector z Wrocławia i o nic nie musieliśmy się martwić, bo wszystkim bardzo dobrze się zajęli, również kwiatami i oprawą muzyczną ceremonii.

#15 Guest_Ariadna

Guest_Ariadna
  • Goście

Napisano 15 marzec 2016 - 11:12

Jeśli chodzi o nagrobki i pomniki to my wybraliśmy granit z nagrobkibialystok od państwa Rutkowskich. Mają tu duży wybór kamieni a do tego nie powalający cennik, to plus bo w końcu koszty pogrzebu i tak są duże. 

#16 Guest_mirek

Guest_mirek
  • Goście

Napisano 28 marzec 2016 - 15:20

Pogrzeb kosztuje tyle ile będzie chciał konkretny zakład. Nie wiem czy jest jakaś różnica w chowaniu dorosłego a dziecka bo dzięki Bogu ta druga sytuacja mnie nigdy nie spotkała. Co do tego co w niego wchodzi to m.in. takie rzeczy jak wykopanie grobu, trumna, krzyż i ogólnie cała obsługa. Na szczęście są zakłady gdzie można częściowo zapłacić w ratach i wtedy jest łatwiej. Przykładowo ja chowałem ojca przez zakład Witwicka (Wrocław) i z tego skorzystałem.

#17 Guest_magda

Guest_magda
  • Goście

Napisano 31 marzec 2016 - 21:29

ceny są różne zależy od firmy, w ostatnim czasie tak się złożyło że z rodziny męża a później z mojej zmarli bliscy i pogrzeby były organizowane przez inne firmy i różnica w cenie była spora. Dlatego mogę  polecić pogrzeby-vector z Wrocławia  bardzo dobrze wszystko zorganizowali.

#18 Guest_MonikaF

Guest_MonikaF
  • Goście

Napisano 13 czerwiec 2016 - 18:36

My jesteśmy zadowoleni z organizacji pogrzebu przez zakład pogrzebowy Figiel "Helfa" z Wrocławia. Bardzo pomagają, wszystko potrafią załatwić tak, by bliscy mogli skupić się na żałobie  a nie na formalnościach. 

#19 pracownik księgowości

pracownik księgowości

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 290 postów

Napisano 29 czerwiec 2016 - 15:34

Ceny są bardzo zróżnicowane. Może tutaj zapytaj, to dowiesz się jak to wygląda. Oczywiście wszystko zależy od tego czy chcemy skorzystać z kompleksowych usług czy też część rzeczy załatwimy sami.

#20 majkaa

majkaa

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 27 lipiec 2016 - 09:42

u nas też pogrzebem zajmowała się firma www.pogrzeby-vektor.pl.  Bardzo sumiennie się wszystkim zajęli a co do ceny to nie była jakoś szczególnie wygórowana, liczyliśmy się  z takimi kosztami, wiec nie było zaskoczenia. 

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: śmierć, pogrzeb, finanse, koszt pogrzebu, kkoszt pochówku

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych