Skocz do zawartości

Zdjęcie

Uzależnienie od narkotyków - gdzie szukać pomocy?

9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671392 postów

Napisano 05 październik 2014 - 22:17

Jeśli mamy do czynienia z osobą uzależnioną od narkotyków w pierwszej kolejności warto się zgłosić do punktu konsultacyjnego ds. uzależnień. Tam można uzyskać informacje dotyczące pierwszej pomocy oraz tego jakie leczenie w danym przypadku byłoby najbardziej wskazane. Dalszą pomoc można uzyskać, np. w poradni ambulatoryjnej, oddziałach detoksykacyjnych, oddziałach leczenia uzależnień, czy innych placówkach.

Powrót do artykułu: Uzależnienie od narkotyków - gdzie szukać pomocy?

#2 Guest_Adam

Guest_Adam
  • Goście

Napisano 05 październik 2014 - 22:17

Witam sprawa wyglada nastepujaco mam problem z amfetamina bralem przez okolo rok czasu w dosc duzych ilosciach.mam wspaniala zone i dwojke cudownych dzieci bardzo ich skrzywdzilem szzczegolnie zone zawiodlem  moze cofne troszke ,miesiac temu zona dowiedziala sie ze biore kupujac testy , obiecalem ze wiecej nie wezme az do wzorajszego dnia rano gdy po calym tygodniu pracy gdzie robilismy po 11 godzin w sobote rano nie mialem juz sily wiec wziolem nie ukrywam ciagnelo mnie ale staralem sie walczyc  zona chce odejsc bardzo ja zawiodlem nienawidze sie za to nie uwierzy mi ze juz nie bede bral bardzo kocham swoja rodzine i nie chce jej stracic nie wiem jak mam jej obiecac ze juz nie rusze tego jestem  caly w nerwach chcialem sie powiesic w lesie spedzilem tam okolo 5 godzin nie moglbym tego zrobic gdy pomyslalem o dzieciach i zonie choc pierwszy raz mialem taka odwage a co tam pomyslalem dalej mam ochote sobie cos zrobic zyjac z tym ze kogos tak bliskiego mi tak zranilem i zawiodlem , nie wiem od czego mam zaczac wiem ze rozmowa nic nie da i zapewnienia ze wiecej nie wezme bardzo prosze o jakas wskazowke.moj adres email adamfliesen@gmail.com dodam ze mieszkamy w DE

#3 Marek O

Marek O

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 892 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 lipiec 2015 - 18:00

Wiem, że leczenie tego typu uzależnień mają w http://medox.org.pl/. Mój brat był alkoholikiem i właśnie tam był na terapii odwykowej. Udało mu się z tego wyjść, najważniejsze to wspierać taką osobę i przekonać ją do takiej terapii. 

#4 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 18335 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 16 lipiec 2015 - 19:38

Wiem, że leczenie tego typu uzależnień mają w http://medox.org.pl/. Mój brat był alkoholikiem i właśnie tam był na terapii odwykowej. Udało mu się z tego wyjść, najważniejsze to wspierać taką osobę i przekonać ją do takiej terapii.

Adam pytał pół roku temu a ty teraz wrzucasz reklamę? Brakuje ci chyba zwykłej przyzwoitości aby z ludzkich problemów robić sobie dochód

#5 Guest_marta

Guest_marta
  • Goście

Napisano 11 styczeń 2016 - 12:12

Uzależnienie od narkotyków mojego męża było największym koszmarem naszej rodziny. Gdy go poznałam był już czysty (za młodu lubił, jak to mówił „poszaleć”) po ślubie też był czysty. Potem stracił pracę, długo dawał sobie z tym radę, ale któregoś razu po naszej kłótni pękł… a potem to już równia pochyła, brał coraz częściej, nie zarabiał, ja się denerowałam i błędne koło się toczyło. Gdy spakowałam wszystkie swoje rzeczy i chciałam się wyprowadzić dopiero przejrzał na oczy i zdecydował, że uda się do poradni, gdzie już będą wiedzieli co z nim zrobić. Przez pół Polski go wiozłam do kliniki Fenix w Kaputach… tam postanowili, że mąż pójdzie na odwyk. Po zakończeniu detoksu dobrowolnie poddał się zabiegowi wszycia blokera. Na razie zmierza ku lepszemu

#6 bakarat

bakarat

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 571 postów

Napisano 19 grudzień 2016 - 22:22

Tutaj http://rehab-terapia...nie-narkomanii/ są namiary na bardzo dobry prywatny ośrodek, w którym leczą uzależnienie od narkomanii. Warto się tam zgłosić, ponieważ przeprowadzają profesjonalna terapię. Poza tym mają profesjonalne podejście do pacjentów.

#7 Guest_Arletta Bolesta

Guest_Arletta Bolesta
  • Goście

Napisano 21 grudzień 2016 - 08:21

Nt. m.in. tego uzależnienia, ale w kontekście kościelnego procesu o nieważność małżeństwa zapraszam również na mój blog.

dr Arletta Bolesta

adwokat kościelny

#8 Guest_Michał

Guest_Michał
  • Goście

Napisano 31 styczeń 2017 - 18:51

Ja też byłem uzależniony od narkotyków i to od różnych rzeczy ... Nie radziłem sobie z tym kompletnie. Niestety byłem trenerem dzieciaków i dochodziło do tego że brałem razem z nimi na obozie....Nie było to mądre a wręcz bardzo głupie nie wiem dlaczego sam się nie ocknąłem a musiał zdarzyć się wypadek żebym "otrzeźwiał" i zrobił coś ze sobą. W końcu zacząłem szukać pomocy - najpierw kilka spotkań z terapeutą na miejscu po pracy ale nie dawało to efektu bo po spotkaniach zdarzało się, że szedłem do kumpla zajarać. W końcu Matka nie wytrzymała bo bała się że stracę pracę i zadzwoniła do ośrodka Wsparcie z Koszalina, zarezerwowała mi miejsce a Siostra mnie tam zawiozła. To właśnie dzięki tym ludziom udało mi się wyjść z nałogu - nie biorę! :) Polecam ośrodek Wsparcie każdemu kto ma problem ( z tego co wiem leczą też inne uzależnienia).

#9 Guest_Kasia

Guest_Kasia
  • Goście

Napisano 13 kwiecień 2018 - 08:36

Mój facet jest uzależniony 😢 Walczę z nim od jakiegoś czasu , nie daje rady już , jestem wykończona... Rozmowy nic nie pomagają, doszło nawet do tego że jego w buzie uderzyłam żeby zrozumiał... Ale to tylko pogorszyło sytuację między nami ... Nie wiem jak dojść do niego żeby zrozumiał?! Jestem bezsilna 😢 Kiedyś dojdzie do tragedii i wtedy chyba zrozumie ... Nie chce tego ... Szkoda życia!

#10 mleszczak

mleszczak

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 503 postów

Napisano 16 kwiecień 2018 - 19:42

Najrozsądniej jest skorzystać z pomocy profesjonalnego ośrodka leczenia uzależnień. W Krakowie jest to http://www.centrumdobrejterapii.pl/ - oferuje pomoc osobom uzależnionym nie tylko od narkotyków, ale również alkoholu czy seksu...

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy