Skocz do zawartości

Zdjęcie

koszt uzyskania przychodu

koszt kup

wróć do serwisu Księgowość 12 odpowiedzi w tym temacie

#1 anmamaja

anmamaja

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 25 czerwiec 2012 - 13:30

Witam,Mam pytanie, prowadzę działalność usługową, działalność zarejestrowana jest w domu. Wydzielony do tego celu mam pokój. Prowadzę szkolenia. Pokój służy jako biuro. I teraz moje pytanie. Czy koszt kawy, herbaty, cukru , środków czystości mogę wrzucić w koszty? Te spożywcze artykuły służyłby do poczęstunku gości, ale nie będzie to reprezentacja, ponieważ to skromna kawa czy herbata dla klienta. Natomiast środki czystości to w wiadomym celu. Czy US nie przyczepi się że np. te rzeczy kupuję do domu? nie tylko w celu prowadzonej działalności?i czy np. bilety (dojazd do klienta, czy tam gdzie prowadzę szkolenie) mogę również wrzucić w koszty?Z góry dziękuję za pomoc

#2 Guest_Ania

Guest_Ania
  • Goście

Napisano 25 czerwiec 2012 - 18:26

Wszystko co wymieniłaś możesz dać w koszty. Poczęstunek w ograniczonej, realnej ilości.

#3 anmamaja

anmamaja

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 26 czerwiec 2012 - 08:31

I jeszcze mam jedno pytanie, jeśli mam działalność w mieszkaniu , które wynajmuję, oczywiście mam zarejestrowaną tam firmę. To mogę proporcjonalnie wrzucać w koszty jeśli faktury są na mnie jako na osobę fizyczną wystawiane, tak? a co jeśli np. prąd przychodzi na współlokatorkę, czy mogę również proporcjonalnie do powierzchni wrzucić w koszty ?

#4 kika#

kika#

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 57 postów

Napisano 26 czerwiec 2012 - 09:16

Tylko FV wystawione na Ciebie...

#5 anmamaja

anmamaja

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 27 czerwiec 2012 - 06:28

witam, mam pytanie .z tego co się orientuję to nie mogę zaksięgować faktury proforma, tak? mam taką fakturę z 20 czerwca, usługa zostanie wykonana w lipcu, a zapłaciłam za nią w czerwcu. W jakim miesiącu ja powinnam zaksięgować, gdy prawidłowa faktura będzie z datą lipcową?z góry dziękuję za odpowiedź.

#6 Guest_aaa

Guest_aaa
  • Goście

Napisano 27 czerwiec 2012 - 09:20

fakture zaksiegujesz jak ja dostaniesz. proforma nie jest dokumentem ksiegowym wiec sie jej nie ksieguje

#7 Guest_andzia

Guest_andzia
  • Goście

Napisano 27 czerwiec 2012 - 15:44

Witam
Co się dzieje z fakturami w PKPiR, które są nkup ? czy je się gdzieś wpisuje czy poprostu chowa głęboko do szuflady?

#8 Barbara

Barbara

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1020 postów

Napisano 27 czerwiec 2012 - 17:38

Chowa do szufladyDołączona grafika

#9 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 14128 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 27 czerwiec 2012 - 21:11

albo wkłada do niszczarki

#10 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 28 czerwiec 2012 - 06:09

czyli nie wpisuję ich do KPiR?

#11 Guest_andzia

Guest_andzia
  • Goście

Napisano 28 czerwiec 2012 - 07:30

jak dlugo trzeba w tym siedzieć żeby ogarnąć te wszystkie zasady i przepisy??Dołączona grafika

#12 Barbara

Barbara

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1020 postów

Napisano 28 czerwiec 2012 - 18:58

Jak sama nazwa wskazuje jest to Podatkowa Księga Przychodow i Rozchodów,więc nie wpisujemy do księgi przychodów i kosztów nie podatkowych. Może zdarzyć się przypadek, że na jednej fakturze mamy koszty kup i nkup, w takim przypadku wpisujemy tylko te kup.Dołączona grafika
A przepisy trzeba polubić i dużo czyyyytać.

#13 Mirasek

Mirasek

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 894 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 29 czerwiec 2012 - 12:45

jak dlugo trzeba w tym siedzieć żeby ogarnąć te wszystkie zasady i przepisy??Dołączona grafika

Proponuję na początek zapoznać się z tym poradnikiem :

mlodyksiegowy.pl/ksigowanie-kosztow-w-kpir.html

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: koszt, kup

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych