Skocz do zawartości


Spadek


1 odpowiedź w tym temacie

#1 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 30 wrzesień 2014 - 19:54

Witam.

Mam pytanie.Zmarł mój ojciec zostawił spadek  mam dwie siostry przyrodnie,które nie zostały ujete w testamecie należy im sie zachowek jaki?

Spatkobiercą w testamęcie jestem ja i mój syn czyli wnuk zmarłego równo po 50%



#2 K.P.

K.P.

    Użytkownik

  • Członkowie
  • PipPip
  • 25 postów

Napisano 26 październik 2014 - 12:32

Witam,

Zgodnie z art. 991 kodeksu cywilnego. zstępnym, małżonkowi oraz rodzicom spadkodawcy, którzy byliby powołani do spadku z ustawy należą się, jeżeli uprawniony jest trwale niezdolny do pracy albo jeżeli zstępny uprawniony jest małoletni - dwie trzecie wartości udziału spadkowego, który by mu przypadał przy dziedziczeniu ustawowym, w innych zaś wypadkach - połowa wartości tego udziału.


w przypadku chęci konaktu ze mną zapraszam do odwiedzenia stron:

http://www.kancelaria-pawlowska.pl

 http://www.jestempozwany.pl

 

 




Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy