Skocz do zawartości

dzień wolny za 1 listopada a zwolnienie lekarskie

dodatkowy dzień wolny dzień ustawowo wolny od pracy 1 listopada zwolnienie lekarskie

7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest__Martyna

Guest__Martyna
  • Goście

Napisano 30 wrzesień 2014 - 13:15

W 2014 roku 1 listopada przypada w sobotę więc pracownikom przysługuje dodatkowy dzień wolny od pracy. Czy jeśli będę w tym okresie przebywała na zwolnieniu lekarskim (jestem w trakcie 3-miesięcznego zwolnienia lekarskiego) również zyskuję prawo do dodatkowego dnia wolnego?

#2 Maria

Maria

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 3622 postów
  • LokalizacjaMAŁOPOLSKA

Napisano 30 wrzesień 2014 - 13:23

Tak,przysługuje ci dzień wolny

http://www.kadry.abc...lnego-za-3-maja

#3 Guest__Martyna

Guest__Martyna
  • Goście

Napisano 30 wrzesień 2014 - 13:53

Dziękuję.

Jak rozumieć mam zwrot "w przypadku gdy pracownik przebywał na zwolnieniu lekarskim w dniu wolnym od pracy udzielonym w zamian za święto przypadające w sobotę (czyli np. za dzień 3 maja przypadający w sobotę pracodawca wyznaczył dzień wolny – 2 maja) wówczas nie należy wyznaczać pracownikowi innego dnia wolnego od pracy". czy to oznacza, że dzień wolny mi "przepada"?

#4 Guest_X

Guest_X
  • Goście

Napisano 30 wrzesień 2014 - 14:39

Jeśli twój pracodawca wyznaczy ze wszyscy pracownicy w zamian za 1 listopada nie przychodzą do pracy np 3 listopada a Ty bedziesz wtedy na chorobowym to twoja strata i niebedziesz mogła odebrać tego dnia w innym terminie. Natomiast jesli pracodawca stwierdzi ze kazdy moze sobie wybrac to wolne kiedy chce to wtedy sobie wezmiesz kiedy bedziesz chciała. Natomiast niewiem w jakim czasie można to ogólnie wykorzystać - powinno byc to uwzglednione w zakłądowym planie pracy natomiast jesli niejest  to  w ciągu danego okresu rozliczeniowego tj. danego miesiaca, -ALE TEGO NIE JESTEM PEWNA

#5 Guest__gosc

Guest__gosc
  • Goście

Napisano 01 październik 2014 - 10:33

Owszem za święto 1 listopada, które przypada w sobotę, osobom przebywającym na zwolnieniu lekarskim także przysługuje prawo do dodatkowego dnia wolnego, o czym poniżej:

http://www.infor.pl/...-lekarskie.html

#6 Guest_Zdzisia

Guest_Zdzisia
  • Goście

Napisano 13 listopad 2017 - 12:02

W 2014 roku 1 listopada przypada w sobotę więc pracownikom przysługuje dodatkowy dzień wolny od pracy. Czy jeśli będę w tym okresie przebywała na zwolnieniu lekarskim (jestem w trakcie 3-miesięcznego zwolnienia lekarskiego) również zyskuję prawo do dodatkowego dnia wolnego?

#7 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19561 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 13 listopad 2017 - 12:19

No i?

#8 Edzia

Edzia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 7101 postów
  • LokalizacjaKresy

Napisano 29 listopad 2017 - 21:08

Pewnie sprawa się już dawno rozwiązała lub przedawniła pi 3 latach

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: dodatkowy dzień wolny, dzień ustawowo wolny od pracy, 1 listopada, zwolnienie lekarskie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych