Skocz do zawartości

Zdjęcie

Karta Dużej Rodziny - szybszy zwrot ulgi na dzieci

wróć do serwisu Księgowość 15 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Księgowość

Admin Księgowość

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy
  • 197247 postów

Napisano 30 wrzesień 2014 - 11:09

Rodziny z co najmniej tróją dzieci, posiadające Ogólnopolską Kartę Dużej Rodziny, szybciej otrzymają zwrot podatku wynikający z ulgi na dzieci. Na zwrot będą czekać nie więcej niż 30 dni od złożenia zeznania podatkowego.

Powrót do artykułu: Karta Dużej Rodziny - szybszy zwrot ulgi na dzieci

#2 Guest_Janeczek

Guest_Janeczek
  • Goście

Napisano 30 wrzesień 2014 - 11:09

szybszy zwrot i wyższa ulga - rozwiązania bardzo korzystne dla rodzin; a także wiele zniżek dla rodzin z tytułu posiadania Karty Dużej Rodziny... można powiedzieć, że na reszcie doczekaliśmy się całkiem niezłego wsparcia systemowego dla dużych rodzin, miejmy także nadzieję na odpowiedni poziom zaangażowania samorządów i firm w rozwój tego rozwiązania

#3 Guest_Adam

Guest_Adam
  • Goście

Napisano 01 październik 2014 - 19:52

Myślę że to oczko wodne w morzu według potrzeb rodziny wielodzietnej wystarczy popatrzeć na kraje zachodnie jak polski rząd nas okrada 3

#4 Guest_Milenka

Guest_Milenka
  • Goście

Napisano 16 październik 2014 - 13:47

Trzeba się zgodzić, ze stwierdzeniem, że Karta Dużej Rodziny to tylko jeden z elementów polityki rodzinnej i nie rozwiąże wszystkich problemów... Rodzin wielodzietnych w Polsce ubywa, a bariery większej dzietności są głównie ekonomiczne: koszty wychowania dzieci, niepewność zatrudnienia i mieszkania.

#5 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 26 luty 2015 - 19:31

Kpina 3 rok z rzędu wysyłam PIT drogą elektroniczną i urząd skarbowy w Toruniu czeka 3 miesiące po czym wysyła wezwanie do stawienia się i udowodnienia że moje dzieci są moje. Jak mam im w takim wypadku wysłać akty urodzenia , oświadczenie i inne wymagane dokumenciki drogą elektroniczna aby otrzymać zwrot w ciągu 30 dni?

#6 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 26 luty 2015 - 19:57

Kpina 3 rok z rzędu wysyłam PIT drogą elektroniczną i urząd skarbowy w Toruniu czeka 3 miesiące po czym wysyła wezwanie do stawienia się i udowodnienia że moje dzieci są moje. Jak mam im w takim wypadku wysłać akty urodzenia , oświadczenie i inne wymagane dokumenciki drogą elektroniczna aby otrzymać zwrot w ciągu 30 dni?

Dokumenty musisz wysłać pocztą, albo dostarczyć osobiście. Drogą elektroniczną można wysłać tylko sam PIT.

#7 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 02 marzec 2015 - 18:55

Czy zwrot ulgi będzie wliczony do dochodu mojej rodziny .Jesli tak to moja pięcioosobowa rodzina pozegna sie ze świadczeniami rodzinnymi w 2016r

#8 Guest_mama

Guest_mama
  • Goście

Napisano 05 marzec 2015 - 22:27

zobaczymy co z tego wyjdzie

#9 Guest_meggi

Guest_meggi
  • Goście

Napisano 09 marzec 2015 - 12:12

ha ja wyslslam elektronicznie pit i posiadam karte duzej rodziny czekam juz miesiąc i po informacji z panią przez tel maja jeszcze na to kolejny miesiąc kpina

#10 Guest_iza

Guest_iza
  • Goście

Napisano 16 marzec 2015 - 11:39

czy żeby otrzymać szybciej zwrot z kartą dużej rodziny trzeba rozliczyć się przez internet?

#11 Agnieszka TS.

Agnieszka TS.

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 18 marzec 2015 - 11:51

czy żeby otrzymać szybciej zwrot z kartą dużej rodziny trzeba rozliczyć się przez internet?

http://duzarodzina.p...-wielodzietnych

Tylko elektronicznie, choć na jakimś portalu znalazłam informację, że można się indywidualnie zwrócić do właściwego US o przyspieszenie zwrotu ze względu np. na trudną sytuacją rodzinną.

#12 Guest_magda

Guest_magda
  • Goście

Napisano 18 marzec 2015 - 12:15

meggi co Ty piszesz? ja tez składam elektronicznie i posiadam karte 24.03 mija m-c załamałas mnie, mam nadzieje ze do 24.03 max sie wyrobia to po co tak piszą?

#13 Guest_Sowa

Guest_Sowa
  • Goście

Napisano 24 marzec 2015 - 18:14

To jest MIT!! Żaden US nic o tym nie wie, dzwoniłam do Min. Finansów i też myśleli że z wariatką rozmawiają bo oni nic takiego nie słyszeli!!!

#14 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 22 kwiecień 2015 - 16:29

Istna ignorancja w US. Po pierwsze nie maja pojecia o tym fakcie. Po drugie w moim US spotkałam się z niemiłą sytuacja. Po miesiącu i 10dniach zadzwoniłam, dowiedziałam sie ze trzeba uczynić małą korektę związaną z wykreśleniem jednych danych na pit O-wpisaliśmy swoje i męża. Mialo być szybko po tym uzupełnieniu. dzwonie po tygodniu, a pani z pretensjami, ze ma 3 miesiace i pretensjonalnie wymawia nam (przytaczając kwotę zarobków rocznych) że nie mamy pieniędzy? Jak tak można, brak profesjonalizmu. Az się chce pisać skargę na taki traktowanie. Kto tam pracuje? Ta kobieta nie jest ludzka.

#15 Guest_Joanna

Guest_Joanna
  • Goście

Napisano 13 marzec 2016 - 16:55

W I US w Tarnowie muszę pochwalić "panie w okienku". To jedna z nich zwróciła mi uwagę, kiedy przyjmowała mój wniosek, że w przypadku dużej rodziny, szybciej dostaniemy zwrot, jeżeli złożę elektronicznie. Podziękowałam, i, mimo wszystko, złożyłam w okienku - pieniążki dostanę końcem maja, czyli idealnie przed wakacjami dla dzieci na kolonie.

#16 Guest_Jolka

Guest_Jolka
  • Goście

Napisano 19 kwiecień 2018 - 14:31

No tak, znowu cala lista uprzywilejowanych do szybszego zwrotu ;/ na zwrot czekam juz 6 tygodni, mimo mitycznego zlozenia deklaracji przez internet, ktore to niby ma przyspieszyc zwrot. Mamy z mezem ponad 9 tys. nadplaconego podatku. I tez czekamy, choc potomek w drodze...

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych