Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wyprzedzanie autem ciężarowym na autostradzie

43 odpowiedzi w tym temacie

#21 Guest_Robert

Guest_Robert
  • Goście

Napisano 05 marzec 2017 - 09:38

Powiem tak fakt nie którzy kierowcy przesadzaj z tym wyprzedzeniem. Ale wszystkich tych mondralow zapraszam za kółko zmienicie zdanie . Są różne czynniki czas jazdy kierowcy i $$ jak przewoźnicy uczciwie by płacili nie było by bez sensosensownego wyprzedzania . Jeżeli wprowadzą zakaz będą większe korki mało tego to osobowymi samochodem nom stop grają świeca światłami bo im się spieszy a potem tragedia bo przeważnie widzę wypadki samych osobówek. No i kto k**wa... idzie z pomoca ? Kierowca Tira !!! Nazekajcie więcej. Czasami trzeba pomyśleć w dwie strony . Każdy z nas płaci za autostradę to dla czego nie mogę wyprzedzać jak zwykły Kowalski który zapiezapierdal.... skoda 160 i święci światłami bo mu się spieszy . Czasami barany które tu się wypowiadają nie mają zielonego pojęcia proponuje wejść za kółko i zobaczyć jak to działa w dwie strony . A Pan Panie Ryszardzie proponuje się przejść do psychologa porozmawiać o problemach emocjonalnych

#22 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 14 marzec 2017 - 13:11

Jechałam w niedzielę( 12 marca) A2 z Warszawy. Tragedia. Większa część drogi do Konina sznury tirów, wiec właściwie jechałam lewym pasem. I na ten lewy pas wsuwał się tir z łańcucha wielu ciężarówek i jechalismy wszyscy 75km?h przez kilka minut. Najgorzej zachowywali sie kierowcy zza wschodniej granicy; Estonia i Litwa. Autostrada a jazda była mało komfortowa

#23 radoslaw

radoslaw

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 58 postów

Napisano 14 marzec 2017 - 13:31

Tak to niestety wygląda gdy jedna ciężarówka wyprzedza drugą a rozpędzi się maksymalnie 5km/h więcej. To jest dramat na Polskich autostradach. Można przez to stracić tyle czasu. Ja osobiście popieram ten zakaz. Ciężarówki mają prawy pas i tylko prawy pas.

Oferty nieruchomości: https://www.verso.com.pl/.

#24 Guest_Kierowca

Guest_Kierowca
  • Goście

Napisano 01 maj 2017 - 21:54

Tylko bezwzględny zakaz wyprzedzania może być skuteczny. Tak jest w wielu krajach i jakoś TIRy jeżdżą prawym pasem. Słowacja, Włochy, Austria, jak TIR wyprzedza, to Polak albo Ukrainiec. Wystarczy tego terroryzowania kierowców "osobówek".

#25 Stróż Porządku

Stróż Porządku

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 02 maj 2017 - 08:18

Jestem za zakazem wyprzedzania przez ciężarówki w przypadku dużego natężenia ruchu. Nie cierpie jak jakde sbie a4 a tu nagle wyrasta mi jakiś daf czy inny koleś kóry nagle 300m wcześniej widział pewnie w lusterku że zbliżam się ze znaczną predkością.

Masz prawo zachować milczenie. Wszystko co powiesz może zostać zmoderowane:)

#26 Garamond

Garamond

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 65 postów

Napisano 05 maj 2017 - 10:38

Tylko wariaci tak wyprzedzają

#27 Guest_Rozumny

Guest_Rozumny
  • Goście

Napisano 10 czerwiec 2017 - 12:54

Tylko w Niemczech na a2 gdy wyświetli się zakaz wyprzedzania to dziennie dochodzi do kilkunastu wypadków i korki mają po 20 kilometrów. U nas są 3 kilometry i jest płacz.

#28 Guest_Szybka

Guest_Szybka
  • Goście

Napisano 28 czerwiec 2017 - 08:12

Wprowadzić ograniczenie prędkości dla tir do ~65km/h i wtedy niezależnie czy jest załadowany czy nie to da radę jechać z max dozwoloną prędkością i nie będą mieli potrzeby się wyprzedzać :P a raczej nie będą chcieli jechać wolniej.

#29 Guest_...

Guest_...
  • Goście

Napisano 19 lipiec 2017 - 23:53

a dlaczego tir na autostradzie porusza się z prędkością 90 km/h? a dlaczego tir w obszarze zbudowanym, gdy jest zwiększenie prędkości np. do 70 km/h porusza się z taką prędkością skoro zwiększenia prędkości nie dotyczą aut ciężarowych pow 3,5t...

#30 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 24 lipiec 2017 - 17:43

obowiązuję...na szczścię..pisałąę tenę artykułę jakiś dorosłyłę....żenada

#31 Guest_fdsa

Guest_fdsa
  • Goście

Napisano 07 sierpień 2017 - 15:33

tiry na tory

#32 Guest_Paaf

Guest_Paaf
  • Goście

Napisano 07 sierpień 2018 - 07:13

To może po prostu zabronić poruszania się po autostradzie z prędkością 65 km/h. Autostrada to droga szybkiego ruchu. Spacerować można drogą krajową czy wojewódzką biegnąca obok. Ile to roboty wprowadzić limity minimalne?

#33 Guest_Kierowca Iveco

Guest_Kierowca Iveco
  • Goście

Napisano 10 sierpień 2018 - 21:22

Jestem kierowcą ciezarowki.Często wyprzedzam inne ciezarowki. W kodeksie drogowym nie ma przepisu który mowi ze mam wyprzedzić w ciągu 5 sekund czy 5 minut inny pojazd. Wszystkich narzekajacych na cieżarówki zapraszam za kierownicę tira pod presją tachografu i czasu dostawy ładunku. Wszystkie dobra które kupujecie na codzień przywożą tiry wiec trochę szacunku i pokory dla mistrzów kierownicy ciężarówek i tirów należy sie

#34 Guest_Wysoki Dżon

Guest_Wysoki Dżon
  • Goście

Napisano 11 sierpień 2018 - 11:42

Środek wysokości Tira. Jezuuu.

#35 Guest_bies

Guest_bies
  • Goście

Napisano 17 sierpień 2018 - 19:00

N A R E S Z C I E !!! B R A W O !!! Jeżdżę często z Niemiec do Polski autostradą nr. 4. Za Dreznem zaczyna się dwupasmowa jezdnia w jednym kierunku. I tam już zaczyna się "polka". Najczęściej "tańczoną" przez TIRy polskie i litewskie,, białoruskie i ukraińskie. Na terenie Polski jest jeszcze gorzej. Opisywane w artykule przypadki są na porządku dziennym. A najbardziej denerwuje to, że wyprzedzający jedzie 2-3 km szybciej, a wyprzedzanie trwa kikadziesiąt sekund. Raz naliczyłem nawet 135 sekund, bo było trochę pod górkę ! Najwyższa pora skończyć z tym. Chciałbym zwrócić uwagę, że ten problem był również poruszany w Niemczech. Wypowiedział się na ten temat prawnik ADAC i powiedział, że jest zapis w prawie drogowym, że auto (cieżarowe) może rozpocząć manewr wyprzedzania, kiedy jego predkość jest minimum 10 km większa od pojazdu wyprzedzanego. I uprzedził, że policja niemiecka zwraca na to uwagę. Najwyższa więc pora, by i polska policja wzięła ten problem "na tapetę". A jeżeli już pisze o sprawach drogowych, to chcę zwrócić również uwagę policji na źle ustawione swiatła w pojazdach tak ciężarowych jak i osobowych. Razu pewnego zwróciłem na to uwagę na "czworce" od granicy do Katowic i stwierdziłem, że około 50 - 60 % aut na tej autostradzie miało źle ustawione swiatła. Oślepiające lub "drżące" reflektory na autostradzie nie przeszkadzają tak bardzo, gdyż pasy jezdni są jednak trochę oddalone od siebie. Ale na drogach krajowych jest to duży problem. Może być to przyczyną potraceń pieszych i rowerzystów, jakie zdarzają się na lokalnych drogach. Dziwię się tym kierowcą jeżdżącym takimi autami. Napewno wiedzą o tym, że mają źle ustawione światła /bo to zaraz widać - jeżeli są dobrymi kierowcami/ a pomimo tego jeżdżą z takimi światłami. Sami napewno są też oślepiani i też napewną klną na drugich. Uważam, że można tak jak z radarami, postawić zespół z urządzeniem do kontroli ustawienia swiateł, jakie stosuje się na stacjach diagnostycznych. Policjanci już z daleka mogą rozpoznać pojazd z oślepiającymi, źle ustawionymi światłami. Po stwierdzeniu tej wady, można zatrzymać dowód rejestracyjny, przesłać do miejsca zamieszkania właściciela pojazdu i dopiero gdy ten zgłosi się z dokumentem ze stacji diagnostycznej stwierdzającym naprawienie wady - wydać dokument. A jeżeli w krótkim czasie ten sam pojazd zostanie zatrzymany z tą samą wadą - należy przyjrzeć się technikowi, który takie zaświadczenie wydał. Miejmy na uwadze, że źle ustawione swiatła mogą być przyczyną wielu wypadków !

#36 Guest_bies

Guest_bies
  • Goście

Napisano 17 sierpień 2018 - 19:04

Dopisze jeszcze do tego, ze jestem zdania, ze na autostradach o dwoch pasach ruchu w jednym kierunku powinien byc stoisiowany zakaz wyprzedzania dla samochodow ciezarowych. TYLKO na trzypasmowych autostradach dopuscic do wyprzedzania. Zdecydowanie poprawi sie plynnosc ruchu.

#37 Guest_boomer

Guest_boomer
  • Goście

Napisano 19 październik 2018 - 20:21

witam jeżdżę zawodowo od 15 lat widzę co się na drogach dzieje i muszę powiedzieć że wina nie leży jak niektórzy piszą tylko po stronie ciężarówek wiadomo ograniczniki prędkości są rożnie skalibrowane wszystkie ciężarówki i autokary są w nie wyposażone ale jeśli ktoś po legalizacji ktoś zmieni opony ze zjechanych na nowe to już prędkościomierz będzie przekłamywał o te 2-3km/h to jedna strona medalu a dlaczego kierowcy tak się spieszą? Bo w biurach spedycji siedzą ludzie którzy mają doświadczenie nie w transporcie a w exelu a wujek googlemaps podpowiada im że trasa ze Zgorzelca do Katowic powinna trwać 3 godz 40 min i tak ustalają awizację na rozładunek. Ja teraz od 2 lat jeżdżę z drzewem i uwierzcie mi że wolę użerać się z dzikami w lesie niż baranami w biurach. Powodzenia

#38 Guest_NieGlobtrotter29

Guest_NieGlobtrotter29
  • Goście

Napisano 10 listopad 2018 - 19:35

O ile przy dużej różnicy prędkości ciężarówki i pojazdu przez nią wyprzedzanego można zrozumieć podejmowany przez kierowcę manewr wyprzedzania, o tyle przy różnicy zaledwie kilku kilometrów pomiędzy pojazdami jest to zwyczajnie bezmyślne utrudnianie życia innym. Takie właśnie sytuacje mogą człowiekowi skutecznie na myśl i język nasuwać różne nieparlamentarne słowa pod adresem "szofera" ślimaka. Nie masz wystarczającej prędkości człowieku, nie porywaj się z motyką na słońce😉

#39 Guest_Krzysztof

Guest_Krzysztof
  • Goście

Napisano 29 grudzień 2018 - 00:57

ja rozumiem wyprzedzanie przez ciężarówkę jeśli różnica w prędkości jest co najmniej 10 km/h. Wówczas manewr wyprzedzania nie powinien trwać dłużej niż kilkanaście sekund. Ale problem jest kiedy różnica w prędkości jest 2-3 km/h. Wówczas trwa to nawet ponad minutę. I takie właśnie sytuacje częśto widzi się na drogach i doprowadza to kierowców osobówek do wściekłości oraz rzeczywiście stwarza ogromne zagrożenie w ruchu drogowym oraz korki. Powinien być określony maksymalny czas wyprzedzania, tzn. 15 sek oraz obowiązek zwalaniania przez wyprzedzany pojazd. Jeśli samochód nie jest w stanie wyprzedzic w takim czasie nie może tego robić i tyle. Jeśli ktoś nagra taki manewr, który trwa powyżej 15 seksund i wyśle na policję to kierowcy OBU pojazdów powinni dostać mandat.

#40 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 10 styczeń 2019 - 11:34

Boomer Jeśli to nie wina kierowców ciężarówek to może moja co? Bo jadę osobowką.. zgodnie z prawem o ruchu drogowym rozpoczynając manewry wyprzedzania masz obowiązek Po pierwsze upewnić się że możesz to zrobić nie powodując zagrożenia po drugie ustąpić pierwszeństwa a nie zmuszać kogoś do hamowania żeby wykonać ten manewr możliwie jak najszybciej tyle wymogi prawne.w Praktyce kierowcy ciężarówek często nie czekają aż za nimi nic nie jedzie tylko rozpoczynają wyprzedzanie zmuszając osobowego jadącego prawidłowo 140 do hamowania. Sam manewr wyprzedzania potrafi trwać nawet kilka minut. To są główne pretensje kierowców osobówek do ciężarówek

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych