Skocz do zawartości

Zdjęcie

Skąd wziąć pieniądze na start firmy?

wróć do serwisu Moja Firma 17 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 102253 postów

Napisano 26 wrzesień 2014 - 14:31

Ograniczenia finansowe są największą trudnością przy zakładaniu własnych firm przez Polaków. Skąd wziąć pieniądze na start firmy?

Powrót do artykułu: Skąd wziąć pieniądze na start firmy?

#2 Guest_Grzegorz

Guest_Grzegorz
  • Goście

Napisano 26 wrzesień 2014 - 14:31

Pieniądze na start firmy można pozyskać różnymi kanałami, ostatnio modne jest finansowanie udziałowe. Można w ten sposób w zamian za udziały w firmie pozyskać pieniądze. Na takiej zasadzie działa własnie crowdangels.pl Można zgłaszać im ciekawe projekty, a oni wrzucają to na stronę i zaczyna się zbiórka pieniędzy.

#3 magdaalena

magdaalena

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 31 postów

Napisano 16 marzec 2015 - 15:20

Jest kilka opcji pozyskania funduszy na start - zawsze możesz rozważyć kredyt, dotacje itd. Nie ma jednak złotego środka i najlepszej opcji bo kredyt zależy na jakich warunkach jest przyznany, z kolei dotacja uzależniana jest od wymagań jakie są stawiane na starcie a nie każdy jest gotów temu podołać. Ostatnio czytałam fajny artykuł może okaże się przydatnym http://cenabiznesu.p...od-czego-zaczac

#4 Guest_kikii

Guest_kikii
  • Goście

Napisano 22 maj 2015 - 14:59

dla zainteresowanych kapitałem polecam poszukać i wybrać któryś z tych wariantów www: poradnik.wfirma.pl/-czy-wiesz-jak-zdobyc-kapital-na-start-w-biznesie Sporo jest opcji jednak to zajęcie tylko dla najwytrwalszych bo nie każdy jest w stanie przebrnąć przez te formalności

#5 Guest_soft

Guest_soft
  • Goście

Napisano 18 listopad 2015 - 21:38

Pieniądze można pozyskać różnymi drogami, są dotacje, albo kredyty, coraz więcej mówi się o startup’ach, mają możliwość wsparcia unijnego. Firmy prywatne i instytucje państwowe oferują finansowanie projektów będących na wczesnym etapie realizacji, w Internecie jest sporo poradników i blogów poświęconych finansowaniu, znam Superksięgowa.

#6 alf

alf

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 502 postów

Napisano 19 listopad 2015 - 10:44

Większość firm i tak pewnie zdecyduje się na finansowanie pochodzące z kredytów. Dzieje się tak z różnych względów - ale jest to generalnie najtańszy sposób na pozyskanie kapitału.

Poza tym przy obecnych niskich stopach procentowych kosz takich kredytów jest naprawdę niewielki. Oprocentowanie sięga około 4% w skali roku.

O koszta można dokłądniej zapytać na tym forum kredytowym: http://www.forum-kredytowe.pl/f128/

Oni tam na bieżąco odpowiadają na pytania dotyczące parametrów kredytów.

#7 P4P Consulting

P4P Consulting

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów
  • LokalizacjaKrosno

Napisano 19 listopad 2015 - 14:06

Dotacje unijne są częstym rozwiązaniem dla nowych firm. Przy prowadzeniu działalności także możliwe jest pozyskanie środków. Największe prawdopodobieństwo uzyskania dotacji jest w przypadku, gdy przysłuży się ona jednostkom badawczo-rozwojowym. Są na to przeznaczone konkretne kwoty, o które można się starać do 2020 roku. 

#8 Guest_amaretto

Guest_amaretto
  • Goście

Napisano 02 grudzień 2015 - 09:12

Pieniądze można pozyskać różnymi drogami, są dotacje, albo kredyty, coraz więcej mówi się o startup’ach, mają możliwość wsparcia unijnego. Firmy prywatne i instytucje państwowe oferują finansowanie projektów będących na wczesnym etapie realizacji, w Internecie jest sporo poradników i blogów poświęconych finansowaniu, znam Superksięgowa.

#9 Guest_Adam1983

Guest_Adam1983
  • Goście

Napisano 28 grudzień 2016 - 14:59

Krótki, ale w porządku artykuł. Jeśli jednak ktoś na poważnie myśli, by otrzymać pieniądze na start lepiej niech sięgnie po rzetelną lekturę jak np. na www.pieniadzenastartup.pl

#10 Guest_tomkirr

Guest_tomkirr
  • Goście

Napisano 17 styczeń 2017 - 12:23

Warto sobie poszukać pożyczek przez porównywarki. W jednym miejscu człowiek ma ogląd na całą ofertę rynku. Nie trzeba osobno skakać ze strony jednej firmy na drugą, oszczędza się czas. Z takich porównywarek dość gruntownie filtrujących rynek chwilówek to bym stronę odpowiedniapozyczka.pl doradzał. Przejrzysty panel, od razu na głównej widać jaki jest procent i ile się zapłaci ostatecznie przy konkretnej pożyczce.

#11 Guest_Magda

Guest_Magda
  • Goście

Napisano 16 luty 2017 - 20:13

Bardzo rzetelny artykuł. Mnie osobiście zachwyciła książka "Sekrety 12 sposobów jak zdobyć pieniądze na firmę"

#12 Guest_Marzena

Guest_Marzena
  • Goście

Napisano 19 luty 2017 - 15:15

Własna firma, ja jestem jak najbardziej na tak. Wraz z mężem zdobyłam pieniądze dzięki książce "Sekrety 12 sposobów jak zdobyć pieniądze na firmę" Mi bardzo pomogła :)

#13 Guest_Weronika

Guest_Weronika
  • Goście

Napisano 11 kwiecień 2017 - 10:04

Ciekawe nakreślenie tematu. Ja od siebie gorąco polecam książkę “Sekrety 12 sposobów jak zdobyć pieniądze na firmę” Profesjonalne przedstawienie tematu :)

#14 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 25 lipiec 2017 - 11:56

Posiadamy kredyty dla nowo powstałych i planujących rozpoczęcie działalności gospodarczych, nawet do 80 tysięcy złotych, bardzo dobre warunki cenowe. Jako poręczenie lub zastaw na nieruchomości lub ruchomości. Chętnych zapraszamy do kontaktu: bizzona.pl

#15 Guest_Monika84

Guest_Monika84
  • Goście

Napisano 22 wrzesień 2017 - 10:09

Najważniejsza jest dla mnie determinacja. Jeżeli będę miała wystarczającą motywacje to znajdę sposób na dojście do celu. Wyjątkowo pozytywnie wpłynęła na mnie książka “Sekrety 12 sposobów jak zdobyć pieniądze na firmę”. Mogę się pochwalić własną pizzerią :-)

#16 Guest_Bizzona

Guest_Bizzona
  • Goście

Napisano 25 wrzesień 2017 - 13:39

Posiadamy kredyty dla nowo powstałych i planujących rozpoczęcie działalności gospodarczych, nawet do 80 tysięcy złotych, bardzo dobre warunki cenowe. Jako poręczenie lub zastaw na nieruchomości lub ruchomości. Chętnych zapraszamy do kontaktu: bizzona.pl Współpracując z nami nowe firmy (do 12 miesięcy) mogą skorzystać ze zniżek na wiele produktów w tym: NAJTAŃSZY ABONAMENT NA RYNKU! Najnowszy Huawei P10 LITE + Oferta bez limitu: rozmowy, SMS, MMS do wszystkich operatorów w kraju + Pakiet internetu: 1 GB (można uruchamiać pakiety 2-20 GB) Cena zestawu: 1249 zł brutto Płacisz raz, korzystasz 24 miesiące.

#17 Guest_Marek

Guest_Marek
  • Goście

Napisano 05 październik 2017 - 11:37

Trzeba szukać, a rozwiązanie się znajdzie. Tak jak już moi poprzednicy pisali, ostatnio wpadła mi w ręce świetna lektura “Sekrety 12 sposobów jak zdobyć pieniądze na firmę”. Mega motywacja, a co najważniejsze sposób na własny startup.

#18 Nelka

Nelka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 85 postów

Napisano 17 październik 2017 - 18:46

Jest tak wiele możliwości, że jeżeli faktycznie mamy pomysł na biznes, jesteśmy przekonani, że on wypali i nic nie stoi nam na przeszkodzie oprócz pieniędzy, to one się zawsze znajdą. Jedyne co trzeba to pozyskać wiedzę jak te pieniądze zdobyć. Zaglądnijcie sobie na blog, który odpowie Wam na pytanie - jak odnieść sukces. Czasem zbytnio kombinujemy, zastanawiamy się i porzucamy pomysły, które miały szansę naprawdę zaistnieć. Nie warto marnować czasu, warto wzbogacać swoją wiedzę i tym samym dążyć do obranego celu. Powyższy blog z pewnością pomoże Wam to zrozumieć.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych