Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sprzedaż praw autorskich do utowru - rozliczanie bez działalności gosp.

muzyka rozliczanie podatek prawa autorskie

Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 delfirek

delfirek

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 26 wrzesień 2014 - 00:20

Witam,

wkrótce otwieram biznes polegający na sprzedaży kompozycji muzycznych na potrzeby wokalistów, gier, reklam, aplikacji, filmów etc etc. Biznes będzie opierał się na zasadzie pośrednictwa - najpierw kupuje muzykę od producenta, potem sprzedaję ją swojemu klientowi.

Na początku dochód nie bedzie duży, każde zlecenie to około 400-500 zł, z czego 70% jest dla producenta - także zarobić wiele nie zarobie przez pierwsze miesiące. Dlatego chciałbym się spytać jak to jest ze sprzedażą - przeniesieniem - majątkowych praw autorskich? Chciałbym normalnie wystawiać rachunki aby odprowadzać podatki, a nie chcę na razie zakładać działalności gospodarczej.

-jak zatem wystawiać takie rachunki? W oparciu o umowę, w której muszę zawszeć co? Lub...?

-jaka jest stawka podatkowa dla takich przedsiębiorców jak ja, sprzedających prawa autorskie do utworów?

-na początku chcę omijać ZUS jak najbardziej - jak to zrobić? (kiedy biznes się rozkręci, wówczas założę dział. gosp. i ZUS będzie wiadomym, przykrym obowiazkiem)

Będę bardzio wdzięczny za pomoc, sam totalnie nie wiem jak ugryźć temat...

Rafał.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: muzyka, rozliczanie, podatek, prawa autorskie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych