Skocz do zawartości

postępowanie wyjaśniające a zasiłek

zasiłek zwolnienie chorobowe postępowanie wyjaśniające

wróć do serwisu Księgowość 148 odpowiedzi w tym temacie

#141 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19306 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 06 październik 2017 - 11:21

Taaaaa, ale gdyby na jaw nie wyszło, gdyby sąsiad nie był wścibski, to nikomu by nie przeszkadzało "zasilenie" przytulać? i jednocześnie zasiłek z ZUS pobierać?

A całe rzesze pracują i muszą z tego tytułu płacić składki, podatek........

#142 Guest_anna

Guest_anna
  • Goście

Napisano 06 październik 2017 - 12:17

nikt ci nie karze, możesz pracować na czarno i nic nikomu nie płacić. emerytury i tak dostaniesz marny 1 tys, jak dożyjesz oczywiście. więc se płać, a nie tu płaczesz jakby wszyscy byli temu winni. jedź sobie do Ekwadoru i płać najmniejszy podatek jak ci tak źle. a skoro tu jestes i MUSISZ płacić, znaczy, że jest ci dobrze i to akceptujesz. a skoro akceptujesz, to po co ta piana?

#143 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19306 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 06 październik 2017 - 12:21

A twój wpis coś wniósł do dyskusji? jakoś nie zauważyłam

Gdybym była na twoim miejscu i prognozowała że dostanę 1 tys emerytury to z pewnością bym tutaj nie siedziała ;)

#144 Guest_emii

Guest_emii
  • Goście

Napisano 08 październik 2017 - 17:00

oddaj zasilenie, niech ci wypłaci do ręki i po sprawie. czysto.

#145 Guest_iwanka

Guest_iwanka
  • Goście

Napisano 08 październik 2017 - 19:46

te przelewy to żaden dowód. nie ma umowy, nie ma zatrudnienia. pracodawca skłamał, że ma umowę? no to powodzenia jemu teraz życzmy

#146 Guest_Matka na DG

Guest_Matka na DG
  • Goście

Napisano 20 październik 2018 - 10:30

nie wiem czy ktoś tu jeszcze zagląda i czy w ogóle będzie potrafił odpowiedzieć na moje pytanie.

Jestem na L4. DO tej pory dostawałam zasiłki. Ostatni - za wrzesień miał zostać wypłacony wg tabelki na PUE 08.10. Stety-niestety 01.10 otrzymałam pismo, ze zostało wszczęte postępowanie wyjaśniające podleganie do ubezpieczeń, a 04.10 z tabeli PUE zniknęła informacja o wypłacie zasiłku. Odpowiedziałam na zadane pytania, dołączyłam potrzebne dokumenty (prowadzę DG).10.10 odwiedziły mnie dwie panie z ZUS sprawdzić w jaki sposób użytkuję zwolnienie lekarskie. 15.10 na PUE znowu pojawiła się kwota wypłaty zasiłku. Zasiłek wypłacono mi 18.10, a 19.10 otrzymałam informacje, ze zakończono postępowanie w mojej sprawie i mam 3 dni na zapoznanie się z zebranymi dowodami zanim zostanie podjęta decyzja.

Moje pytanie brzmi. Czy wypłata zasiłku 18.10 może mnie uspokoić i sugerować, że decyzja będzie pozytywna, czy jedno z drugim nie ma zupełnie nic wspólnego?

#147 Guest_Tomasz

Guest_Tomasz
  • Goście

Napisano 28 marzec 2019 - 09:36

Czytałem że od chwili złożenia wniosku do chwili otrzymania pieniążków nie może przekroczyć 30 dni .... czy od momentu zatwierdzenia przez aprobanta czeka się 30 dni? Kurcze bo gubię się już...jestem ciągle na chorobowym i nie mam na życie w tym na pokój. Czy gdy mam zobowiązanie do dalszego leczenia to czy istnieje szansa że nie dostanę zasiłku chorobowego? Bo jeśli tak to będę bezdomnym

#148 Dorota

Dorota

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 5390 postów

Napisano 28 marzec 2019 - 09:59

Zapytaj w ZUS czy twoje dokumenty są kompletne, bo może brakuje jakiegoś i czekają na dostarczenie.

#149 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 28 marzec 2019 - 10:38

"czy istnieje szansa że nie dostanę zasiłku chorobowego? "

Zawsze taka SZANSA istnieje
Zwłaszcza jak choroba naciągana.
Co to znaczy "mam zobowiązanie do dalszego leczenia"?
Kto cię zobowiązał?

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: zasiłek, zwolnienie chorobowe, postępowanie wyjaśniające

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych