Skocz do zawartości

postępowanie wyjaśniające a zasiłek

zasiłek zwolnienie chorobowe postępowanie wyjaśniające

wróć do serwisu Księgowość 130 odpowiedzi w tym temacie

#121 Guest_amelqa

Guest_amelqa
  • Goście

Napisano 12 czerwiec 2017 - 13:37

Aha dodam jeszcze, że firma w jakiej pracowałam istnieje od lat, zatrudnia inne osoby, więc to nie jest przypadek jak mówię, że ktoś ma DG i zatrudni sobie jedną osobę. Według mnie najistotniejsze jest, że nie byłam w ciąży jak podejmowałam pracę, bo kobiety które się zatrudniają, aby dostać zasiłek są już zazwyczaj w zaawansowanej. Wiem, że prawo im tego nie zabrania, ale jednak to co innego, niż podjąć normalnie pracę i dopiero później normalnie zajść. Chociaż cholera wie, jak zus to interpretuje...

#122 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13077 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 12 czerwiec 2017 - 13:38

Teoretycznie masz rację, powinny to być mocne dowody, ale......zawsze pozostaje pewna doza ze znakiem zapytania :)

Cierpliwie czekaj, bez stresu :)

#123 Guest_Amelqa

Guest_Amelqa
  • Goście

Napisano 12 czerwiec 2017 - 14:15

Aha dodam jeszcze tylko, że wypłacili mi dwa pierwsze zasiłki i dopiero teraz wszczęli postępowanie. W ogóle mogą tak robić? Skoro robią to pewnie tak, ale przecież skoro mi już wypłacali, to niejako jest to zmiana decyzji z ich strony. Myślałam, że postępowanie jest prowadzone tylko i wyłącznie na początku.

#124 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13077 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 12 czerwiec 2017 - 14:30

Na każdym etapie korzystania z zasiłku ZUS mogą sprawdzać. To nie jest zmiana decyzji, sprawdzają czy nie było "pozornego zatrudnienia", wolno im.

Pewnie dotarło do nich, że to będzie długotrwałe zwolnienie

#125 Guest_Michalina

Guest_Michalina
  • Goście

Napisano 12 sierpień 2017 - 21:50

Czeac. Czy pismo o zakonczeniu postepowania cokolwiek oznacza? Czy po tym jest zazwyczaj negatywna decyzja, czy nie ma to znaczenia? Bo gdzies wyczytalam, ze przy pozytywnej czesto nic nie przesylaja, tylko robia przelew.

#126 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 10640 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 12 sierpień 2017 - 21:55

O ile wiem o pozytywnej decyzji o przyznaniu zasiłku ZUS raczej nie informuje, tylko przelewa należny zasiłek chorobowy.

#127 Guest_Michalina

Guest_Michalina
  • Goście

Napisano 12 sierpień 2017 - 21:59

No wlasnie. Ale czy przed tym mozna dostac taka decyzje o zakonczeniu postepowania jak ja? Czy jesli takie pismo dostalam, to przyjdzie juz negatywna? Dziekuje za szybka odpowiedz.

#128 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 10640 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 12 sierpień 2017 - 22:05

Nie wiem czy przyjdzie negatywna, wróżką nie jestem i nie znam twojej sytuacji. Wg mnie pismo o zakończeniu postępowania wyjaśniającego to standardowy sposób powiadomienia zainteresowanego. 

#129 Guest_Michalina

Guest_Michalina
  • Goście

Napisano 12 sierpień 2017 - 22:08

Nie pytam o stricte moja sytuacje, bo to wiadomo ze za malo szczegolow. Raczej chodzi mi o ich zwyczaje.

Jest sens sie pofatygowac zobaczyc ich dokumenty? Bo pisza o takiej mozliwosci. Nie wiem tylko czy to do czegos potrzebne,czy lepiej spokojnie czekac na decyzje (lub jej brak i pieniadze).

#130 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 10640 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 12 sierpień 2017 - 22:14

A ty jak uważasz ? Bo moim zdaniem można iść, w niczym to raczej nie przeszkodzi, a pewnie wcześniej się dowiesz co i jak, i się uspokoisz.  

#131 Guest_Michalina

Guest_Michalina
  • Goście

Napisano 13 sierpień 2017 - 09:26

Kwestia tego co tam maja. Ktos byl i przegladal takie akta? Jesli moje odpowiedzi, ktorego wczesniej dawalam, to doskonale je pamietam, mam tez protokol kontroli. Chyba, ze jakies ich notatki, ustalenia itd.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: zasiłek, zwolnienie chorobowe, postępowanie wyjaśniające

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych