Skocz do zawartości

postępowanie wyjaśniające a zasiłek

zasiłek zwolnienie chorobowe postępowanie wyjaśniające

wróć do serwisu Księgowość 133 odpowiedzi w tym temacie

#41 Bogusława

Bogusława

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8136 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 27 listopad 2014 - 11:35

Skoro zostało dostarczone wyjaśnienie dotyczące kontroli wykorzystywania zasiłku chorobowego,jest naliczony zasiłek,to nie widzę powodu,aby mówiła nieprawdę.Zasiłek powinien być zatwierdzony do wypłaty.Pozdrawiam

#42 Guest_anna

Guest_anna
  • Goście

Napisano 27 listopad 2014 - 11:40

tak tak oczywiscie tylko to nie była osoba ktora sie zajmuje moja sprawa tylko pani ktorej oddawalam pismo a z kad ona wie ze ze zwolnienia sa juz przygotowane i do potwierdzenia?(przepraszam za głupie pytanie)

#43 Bogusława

Bogusława

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8136 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 27 listopad 2014 - 12:29

tak tak oczywiscie tylko to nie była osoba ktora sie zajmuje moja sprawa tylko pani ktorej oddawalam pismo a z kad ona wie ze ze zwolnienia sa juz przygotowane i do potwierdzenia?(przepraszam za głupie pytanie)

Ma podgląd w systemie komputerowym.Na wszelki wypadek zadzwoń przez infolinię,poproś o przełączenie do zasiłków w Twoim ZUS i zapytaj bezpośrednio pracownika,który nalicza zasiłek.

#44 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 28 listopad 2014 - 19:07

dzwoniłam na infolinie zus i tam mi powiedziano ze zwolnienia musi zatwierdzic jeszcze aprobant niewiem szczeze co to znaczy ale podobno to ostatni krok procedury i ze nie sa potrzebne juz zadne dokumenty,niewiem czy taki aprobant moze cos zakwestionowac jeszcze?

#45 Bogusława

Bogusława

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8136 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 28 listopad 2014 - 22:39

Wszystko jest na najlepszej drodze,zawsze zasiłki do wypłaty zatwierdza ostatecznie w ZUS - sie aprobant,sprawdza dokumenty i wyliczenia,zatwierdza wypłatę.Powinnaś szybko otrzymać zasiłek.Pozdrawiam

#46 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 01 grudzień 2014 - 12:24

pani bogusławo  jeszcez jedno pytanko jesli zasiłek został juz naliczony i czeka na aprobate tzn ze zakonczono juz cale postepowanie wyjasniajace administracyjne w mojej sprawie czy cos jeszcze moze byc nie tak ,dzis pani na infolini mi powiedziała ze zasiłek został naliczony wszystko teraz zalezy od aprobanta.

#47 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 01 grudzień 2014 - 12:50

przepraszam ze tak ciagle pytam ale od pazdziernika toczy sie moja sprawa i juz nie moge sie doczekac moich ciezko wypracowanych pieniedzy a termin tuz tuz

#48 Bogusława

Bogusława

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8136 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 01 grudzień 2014 - 14:23

Więcej nic nie potrafię powiedzieć,trzeba dzwonić do zasiłków chorobowych i natrętnie pytać,czy wypłata jest zatwierdzona.Jeżeli tak podadzą termin przelewu lub wysłania pieniędzy.

#49 Guest_anna

Guest_anna
  • Goście

Napisano 03 grudzień 2014 - 16:09

witam u mnie ciagle nic nadal zwolnienia czekaja do aprobaty,czy wie ktos moze ile to moze potrwac i dlaczego to tak długo trwa?

#50 Guest_Katarzyna

Guest_Katarzyna
  • Goście

Napisano 05 styczeń 2015 - 20:34

Pytanie do Gość_anna i jak się zakończyła Twoja sprawa? czy już się zakończyła i zasiłek został wypłacony jeśli tak to ile dni po otrzymaniu powiadomienia o wszczęciu postępowania? pozdrawiam 

#51 karolinos222

karolinos222

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 11 styczeń 2015 - 18:53

U mnie rowniez bylo wszczete postepowanie wyjasniajace gdyz zaczelam prace od 21 sierpnia 2014 roku , zaszlam w ciaze we wrzesniu i w padzierniku wystapilam o zasilek macierzynski( z powodu urodzenia martwego dziecka-poronienie) postepowanie zostalo zakonczone z korzyscia dla mnie. Przysluguje mi 8tyg zasilku za ktore wyplacic ma mi zus. Mamy styczen ja pracuje... dalej ale gdybym zaszla w ciaze i poszla np na L4 i zus bedzie mial wyplacic chorobowe lub macierzynski czy znowu moze ta sama umowe o prace podwazyc? Ponownie wszczac postepowanie?

Prosze o pomoc.

#52 Bogusława

Bogusława

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8136 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 11 styczeń 2015 - 19:30

Skoro było już wszczęte postępowanie i ZUS wypłacił zasiłek to nie powinno być już problemu z uzyskaniem kolejnego zasiłku w razie ciąży.

#53 Guest_Asia

Guest_Asia
  • Goście

Napisano 13 styczeń 2015 - 19:41

Witam, mam podobny problem z ZUS w grudniu przesłali mi zawiadomienie o wszczęciu postępowania wyjaśniającego. Mój pracodawca wszystko wyjaśnił poczatkiem stycznia, odpowiedział nazadane przez ZUS pytania i dostarczył odpowiednie dokumenty. Dziś dostałam kolejne pismo mówiące o tym że: "nie jest możliwe załatwienie sprawy w ustawowym terminie ze wzgledu na prowadzone dodatkowe postępowanie wyjaśniające w sprawie zgłoszenia do ubezpieczeń. Do czasu wyjaśnienia wstrzymuje się wypłatę zasiłku chorobowego." Czy ktoś się orientuje ile może potrwać wyjaśnienie? I co mogą jeszcze sprawdzać? Rodzę za miesiąc a pieniążki są jak wiecie sami potrzebne... proszę o odpowiedź.

#54 Bogusława

Bogusława

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8136 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 13 styczeń 2015 - 22:24

Trudno przewidzieć jakie to ma być postępowanie wyjaśniające,może będą przesłuchiwani świadkowie na okoliczność Twojej pracy,może kontrola w firmie.Postępowanie niestety może trwać i powinnaś być na to przygotowana.

#55 Guest_marta

Guest_marta
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2015 - 13:21

Witam

czy jak ZUS przesyła pismo z informacja ze postępowanie zostało zakończone to będzie wydana negatywa decyzja... (czekam  na takie pismo)

czy jeżeli postępowanie wyjaśniające zakończy sie pozytywie to wysyłają pismo czy nie informują tylko   wypłacają zasiłek

prosze o iformacje

#56 Bogusława

Bogusława

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8136 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 14 styczeń 2015 - 13:57

Każda kontrola powinna zakończyć się wydaniem decyzji o zakończonym postępowaniu i kontroli.Czasami jeżeli decyzja jest pozytywna najpierw otrzymuje się pieniądze, a dopiero przychodzą dokumenty.Trzeba zadzwonić do ZUS i zapytać się o wynik postępowania.

#57 Guest_marta

Guest_marta
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2015 - 15:41

dziękuje za odp.. dzwonilam dzis do Zus ale uprzejma Pani powiedziała ze wysłała dziś pismo i z niego sie wszystkiego dowiem- telefonicznie nie udzieli informacji...

a jeszcze jedno: 1 grudnia Zus - inspektorat w Kluczborku - wysłał pismo ze wszczynają postępowanie wyjaśniające zasadność zgłoszenia do ubezpieczenia spolecznego w firmie a 5  grudnia dostalam pismo z Zus - inspektorat w Olesnie ze  wszczynają  postępowanie wyjaśniające na celu ustalenia wysokości podstawy wymiaru z tyt zatrudnienia umowy o prace plus dodatkowe 20 pytan do pracodawcy.

czyli sa prowadzone dwa postępowania czy co.... nic nie rozumiem sad.png

#58 Guest_Karolina

Guest_Karolina
  • Goście

Napisano 05 luty 2015 - 12:32

Witam Was od 28.12.2014 do 27.01.2015 miałam pierwsze L4 (jestem w ciąży) do tej pory nie otrzymałam pieniążków, w między czasie otrzymałam pismo że zus prosi o pieczątke zakładu na odwrocie i wyraźne opisanie kiedy pracodawca otrzymał moje L4. Pracodawca 21.01.2015 wysłał pismo wyjaśniające - dziś dzwonię do Zus a pani mówi że sprawa jest w korespondencji sad.png  czy to oznacza że znów przyślą mi jakiś list  znów od odtrzymania tego listu będę musiała czekać kolejne 30 dni na wyplate pierwszego L4 ? Kolejne L4 od 28.01.2014 do 23.02.2014 jest już wysłane powiedzieli mi tylko że wpłyneło do Zus 30.01.2014 co robić ?? Co to oznacza że sprawa jest w korespondencji angry.png  ?

#59 Guest_Karolina

Guest_Karolina
  • Goście

Napisano 09 luty 2015 - 17:39

Dziś dzwoniłam do Zusu żeby się dowiedzieć co z moim zaleglym zasiłkiem chorobowym (pracodawca musial wyjaśniać pisemnie zusowi bo na odwrocie L4 była nie wyraźnie opisana data dostarczenia przeze mnie L4 )? Powiedziano mi że sprawa jest juz w końcowej aprobacji, co to oznacza ? Czy to znaczy że dostanę w końcu niebawem pieniążki ?

#60 Joanka S

Joanka S

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 687 postów

Napisano 09 luty 2015 - 18:02

To znaczy,że po zatwierdzeniu przez aprobata otrymasz wypłatę zasiłku chorobowego.ZUS ma na wypłatę 30 dni.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: zasiłek, zwolnienie chorobowe, postępowanie wyjaśniające

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych