Skocz do zawartości

postępowanie wyjaśniające a zasiłek

zasiłek zwolnienie chorobowe postępowanie wyjaśniające

wróć do serwisu Księgowość 148 odpowiedzi w tym temacie

#21 Olwi

Olwi

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 04 listopad 2014 - 11:06

"Jedynym wyjściem jest stały kontakt z osobą w ZUS,która jest odpowiedzialna za przebieg kontroli.Proszę do niej zadzwonić lub porozmawiać w siebie ZUS i powiedzieć jak wygląda sytuacja.Miejmu nadzieję,że kontrola szybko się zakończy.Pozdrawiam."

pani Boguslawo tylko ja nie wiem kto prowadzi ta sprawe juz nie mam siły latać codziennie do tego zusu wczoraj mi pani w okienku powiedziala ,że juz wyslali do mnie pismo o zawieszeniu zasilku jednak nie mam cierpliwosci czekac bo nie wiem co dalej skoro za kilka dni porod a oni stwarzaja problemy :( i jak mam dalej macierzynski zalatwiac ? czy mniej wiecej pani wie ile trzeba teraz czekac na taka decyzje ?? 

#22 Bogusława

Bogusława

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8191 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 04 listopad 2014 - 11:34

Takie kontrole niestety mogą potrwać.Pani w okienku miała obowiązek poprosić osobę,która się zajmuje sprawą i dać kopię tej decyzji skoro została wysłana na adres domowy.Jak przyjdzie decyzja zapewne będą namiary na osobę (osoba,która podpisała pismo). Jeżeli chcesz otrzymywać przez cały okres urlopu macierzyńskiego i rodzicielskiego 80% podstawy wymiaru zasiłku chorobowego,musisz dostarczyć podanie i akt urodzenia dziecka do pracodawcy w terminie 14 dni od daty porodu.

#23 Olwi

Olwi

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 04 listopad 2014 - 11:45

a czy dostane zwrot zalegly za to co oni mi teraz nie wyplacili ?? dzwonie do swojego oddzialu na numer ktory zostal podany na pismie ktory wczesniej dostalam ( z tymi pytaniami ) jednak nikt nie odbiera tak jak myslalam ... no coz skoro do jutra nic nie dostane korespondencji zadnej od nich pojde do zusu i zrobie tak jak pani napisala zazadam kopie jednak nie wiem czy sie dodzwonie nawet jak bedzie tam numer na tym pismie bo naprawde jest ciezko :( sygnal jest normalny linia nie jest zajeta jednak oni wszystko traktuja  z obojetnoscia i nie racza odebrac telefonu 

#24 Bogusława

Bogusława

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8191 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 04 listopad 2014 - 11:55

Skoro jutro będziesz w ZUS- sie wyjaśnij wszystko do końca.jak będziesz miała pismo poproś,aby osoba,która się zajmuje tą sprawą wyszła do Ciebie i wtedy opowiesz swoją sytuację i zapytasz o przypuszczalny termin zakończenia postępowania.Wypłata zależy od decyzji jaka zostanie wydana po zakończeniu kontroli.

#25 Olwi

Olwi

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 04 listopad 2014 - 12:03

ok dziekuje bardzo za odpowiedzi i porady jutro napisze jak sie sprawa potoczyła, pozdrawiam 

#26 Olwi

Olwi

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 05 listopad 2014 - 14:42

Witam byłam dzisiaj w zusie i niestety nic konkretnego sie nie dowiedzialam w jednym okienku(zasilki) mowila mi co innego i w drugim gdzie mnie wyslala pani od zasilkow do okienka z ubezpieczeniem tez sie niczego nie dowiedzialam i niestety nie otrzymalam kopii tego listu ani nie wiem na czym stoje kobiety w zusie kazaly mi sie uzbroic w cierpliwosc i czekac na list latwo im mowic skoro w sobote ide do szpitala i co dalej bedzie nie wiem :/ jedna pani sprawdzila cos w komputerze i powiedziala,ze ma tylko napisane 'korespondencja' czyli ze nie maja zadnych informacji tam ? ;/ bo az mi sie nie chce wierzyc ! pracuja tam wiec musza cos wiedziec a mi zadnych informaci konkretnych nie udzielili !! jestem zalamana :(  a tak poza tym ile mozna czekac na ten list skoro wyslany zostal w poniedzialek powinien juz byc :/ 

#27 Olwi

Olwi

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 05 listopad 2014 - 14:46

i mam jeszcze jedno pytanie czy w takiej sytuacji ja nadal jestem ubezpieczona ?? 

#28 Bogusława

Bogusława

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8191 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 05 listopad 2014 - 15:52

Ubezpieczenie zdrowotne jest nadal aktualne,pomimo trwania postępowania wyjaśniającego.

i mam jeszcze jedno pytanie czy w takiej sytuacji ja nadal jestem ubezpieczona ?? 

#29 Guest_anna

Guest_anna
  • Goście

Napisano 25 listopad 2014 - 12:26

witam,opisze tutaj moja sytuacje i bardzo prosze o odpowiedz pania Bogusławe.Jestem zatrudniona od lipca 2014 roku na zwolnienie poszłam we wrzesniu przez pierwszy miesiac a dokladnie 33 dni placil mi pracodawca czyli do poczatku pazdziernika a pozniej przeszlo to na zus.po miesiacu pracodawca i ja dostalismy pismo ze prowadzone jest postepowanie administracyjne i wezwali pracodawce z papierami moimi.pracodawca poszedł przedstawil wszystkie moje dokumenty ale mnie nie wezwali,było to ok 15.11 i dalej nic czy mozliwe ze teraz przysla wezwanie do mnie jesli tak to czemu nie zrobili tego razem z moim pracodawca,dzwonie tam a tam dalej mi mowia ze nie ma decyzji jeszcze o wypłaceniu mi zasiłku.Jak długo to moze jeszcze potrwac przeciez to juz dwa miesiace i czy najpierw przyjdzie mi pismo z zus czy pieniadze.bardzo prosze o informacje

#30 Bogusława

Bogusława

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8191 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 25 listopad 2014 - 12:54

Najpierw przyjdzie decyzja o zakończeniu postępowania,a w ślad za tym w zależności od zapisów zawartych w decyzji nastąpi wypłata zasiłku chorobowego.Dzwoń często do osoby zajmującej się sprawą,może to przyspieszy wydanie decyzji i wypłatę zasiłku chorobowego.

#31 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 25 listopad 2014 - 13:01

strasznie dziekuje za szybka odpowiedz tylko ze ja nie znam osoby ktora sie zajmuje moja sprawa a jak moge sie o tym dowiedziec,jestem z krakowa a dzwonie na numer warszawski bo tak jest podane na stronie zusu,co pani mysli

#32 Bogusława

Bogusława

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8191 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 25 listopad 2014 - 13:25

To jest infolinia.Na piśmie jest podpis osoby oraz czasami dopisek na dole sprawę prowadzi (nazwisko osoby). Trzeba poprosić o przełączenie do swojego oddziału ZUS i z tą osobą.Może się uda.Jeżeli nie,trzeba się udać osobiście do ZUS.

#33 Guest_anna

Guest_anna
  • Goście

Napisano 25 listopad 2014 - 14:10

pani bogumiło a czy to mozliwe zeby tylko wezwali mojego szefa a mnie nie?bo wszedzie na forach czytam ze kobiety tez sa wzywane,czy moze zwlekaja z podjeciem decyzji a za jakis czas mnie wezwa?i znow czekania miesiac a ja za 2 miesiace mam termin co pani mysli?

#34 Bogusława

Bogusława

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8191 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 25 listopad 2014 - 17:12

Nie zawsze pracownik jest wzywany do składania wyjaśnień,nie jest to regułą,że pracownik składa wyjaśnienia.Tak jak napisałam proszę pilnie się skontaktować z ZUS.

#35 Guest_anna

Guest_anna
  • Goście

Napisano 26 listopad 2014 - 17:17

pani bogusławo dzisiaj dostałam list z zusu w ktorym jest mowa ze w dniu 24.10 byla u mnie kontrola z zusu gdyz mialam zwolnienie lezace w ciazy i nie zastali mnie w domu gdyz tam jestem tylko zameldowana a wynajmuje mieszkanie dwa bloki dalej jednak moja wina ze nie zglosilam tego pracodawcy lecz skad moglam wiedziec ze na l4 ma byc adres zamieszkania a nie zaldowania,ale nie to juz jest takie wazne jak to ze dzis mamy listopad wiec kontrola byla miesiac temu a list dopiero dzis dostalam,boze ja zwariuje jutro jade z pismem wyjasniajacym do zusu moze to cos da czy moga nie uznac tego faktu ze mieszkam gdzie indziej?i znowu 30 dni na czekanie od jutrzejszego pisma ktore zloze czy tak?ja tu nie mam z czego zyc a oni maja gdzies,jak pani mysli pani bogusławo?

#36 Bogusława

Bogusława

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8191 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 26 listopad 2014 - 17:31

Trzeba napisać wyjaśnienie,opisując całą sytuację,a nieporozumienie wystąpiło na skutek braku wiedzy o zamieszczeniu w zwolnieniu ZLA adresu zamieszkania,a nie zameldowania.Oświadczyć w piśmie,że adresem przebywania podczas trwającego zwolnienia jest adres xxxxxxxxxx,który także jest adresem do korespondencji.Napisać proszę także,że z powodu zagrożenia podczas ciąży lekarz zalecił leżenie,więc nie możliwe było wyjście z domu na zagrożenie zdrowia matki i dziecka.Proponuję aby pismo,ktoś dostarczył do ZUS skoro na zwolnieniu jest "chory musi leżeć.Na początku pisma proszę także zaznaczyć "w związku z pismem z dnia xxxxxx otrzymanego w dniu (wpisać datę).

#37 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 26 listopad 2014 - 18:06

tak tez własnie napisalam tylko teraz mam juz nastepne zwolnienie a na tym numer 2 czyli mozna chodzic we wczesniejszym musiałam lezec bo mialam problemy teraz wszystko wrocilo do normy wiec pojade tam jutro i zapytam czemu tak pozno dostałam pismo,mysli pani ze cos mi powiedza co w mojej sprawie?

#38 Bogusława

Bogusława

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8191 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 26 listopad 2014 - 18:43

Zwolnienie lekarskie z numerem 2 "chory może chodzić" pozwala choremu tylko na pójście do przychodni i do najbliższego sklepu jeżeli w domu nie ma kto tego zrobić,nie upoważnia do podróży po mieście.Trzeba złożyć pismo lub przesłać listem poleconym.Zapewne na miejscu nic nie powiedzą,trzeba będzie czekać na pismo i decyzję lub wypłatę zasiłku.Można także w międzyczasie zadzwonić i dowiedzieć się o postęp sprawy.

#39 Guest_anna

Guest_anna
  • Goście

Napisano 27 listopad 2014 - 11:28

witam to znow ja zawiosłam dzis do zusu moje pismo odnosnie zmiany adresu zamieszkania teraz wiem ze musze brac zwolnienie na adres zamieszkania a nie zameldowania,w zwiazku z tym zapytałam pania ktorej dostarczyłam owe pismo jak wyglada moja sprawa wiec ona mi powiedziala ze zwolnienia juz sa przygotowane teraz tylko musi sprawe potwierdzic aprobant?niewiem kto to i ze na poczatku grudnia powinnam dostac pieniazki troszke sie ucieszyłam.Pani bogusławo w zwiazku z tym czy ta pani widziała tam faktycznie ze te zwolnienia sa przygotowane do wyplaty juz czy poprostu tylko zwolnienia bo nic nie powiedziala mi na temat mojego postepowania administracyjnego a ja tez nie zapytalam z tego wszystkiego.co pani mysli mogła mnie oklamac?

#40 Guest_anna

Guest_anna
  • Goście

Napisano 27 listopad 2014 - 11:30

dodam jeszcze ze wzieła moj dowod i zobaczyła w komputer.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: zasiłek, zwolnienie chorobowe, postępowanie wyjaśniające

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych