Skocz do zawartości

Maja

zwolnienie dyscyplinarne

wróć do serwisu Kadry 1 odpowiedź w tym temacie

#1 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 22 wrzesień 2014 - 19:05

Bardzo prosże o poradę, ponieważ to mój pierwszy taki przypadek i nie wiem jak sie postepuje w takiej sytuacji.

Będziemy zwalniac dyscyplinarnie pracownika, który aktualnie przebywa na zwolnieniu lekarskim-przyczyna kradzież. Pismo zostanie wysłane jutro i jest skuteczne z datą doręczenia, czyli taką którą będe miała na zwrotce albo po 7 dniach od ponownego awiza. Jak powinnam wyliczyć wynagrodzenie za wrzesień, skoro datę rozwiazania będe znała dopiero za jakiś czas a wynagrodzenie wypąłcane jest w ostatnim dniu roboczym-jest to aktualnie wynagrodzenie chorobowe?

Będę bardzo wdzięczna za podpowiedzi, poniewaz nie wiem jak się postępuje w praktyce w takich przypadkach- jeżeli dajmy na to otrzyama zwrotkę 02.10, ze pismo zostało odebrane 29.09

#2 Joanka S

Joanka S

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 687 postów

Napisano 22 wrzesień 2014 - 20:03

Proponuję naliczyć wynagrodzenie chorobowe np. do 25 września(pismo może dotrzeć już 3 dnia po wysłaniu),a po otrzymaniu zwrotki naliczyć wynagrodzenie chorobowe do dnia rozwiązania umowy o pracę.(wynagrodzenie chorobowe należy wypłacić w ciągu 30 dni od daty otrzymania.Wtedy unikniesz robienia korekt,tylko zrobisz listę dodatkową.Może ktoś ma jeszcze inny pomysł.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: zwolnienie dyscyplinarne

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych