Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przyjęcie spadku wprost tylko do 2015 r.

11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 672217 postów

Napisano 18 wrzesień 2014 - 12:07

Przyjęcie spadku wprost, czyli przyjęcie go bez ograniczenia odpowiedzialności za długi to jedna z trzech możliwości, jakie ma spadkobierca. Zgodnie z nowelizacją kodeksu cywilnego domniemanie przyjęcia spadku wprost będzie obowiązywało w prawie spadkowym tylko do 2015 roku.

Powrót do artykułu: Przyjęcie spadku wprost tylko do 2015 r.

#2 Guest__Jan

Guest__Jan
  • Goście

Napisano 18 wrzesień 2014 - 12:07

O tym, że fikcja przyjęcia spadku wprost przestanie obowiązywać w poniższym materiale: http://www.infor.pl/...spadkowych.html

#3 Guest_Jadwiga Rz.

Guest_Jadwiga Rz.
  • Goście

Napisano 31 grudzień 2014 - 13:02

Witam mam pytanie moja mamoletnia wnuczka ma 4 latka jej nie znany wujek zmarł kiedy miala 2latka nawet go nie znała cala zmarłego wujka rodzina odrzuciła po zmarlym wujku spadek tylko teraz nasza wnuczka jest ciagana po sądach która mieszka znasza corka za granicą .I tu moje pytanie czy nadal musi sie nasza corka starac w sadzie o wydanie wyroku o odrzuceniu naszej 4 letniej wnuczki spadku po jej nieznanym wujku nawet nie wiej jak zmarłego nazwac wujkiem czy obcą .Bardzo prosze o pomoc osoba bo zmarly był bratem mojego meża a teraz nasza wnusia ma takie kłopoty.Bardzo prosze o pomoc.

#4 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 07 styczeń 2015 - 19:41

po rozwodzie zmieniłam dzieciom nazwisko ,teras zmarła ich Babcią czy mają prawo dziedziczyć

#5 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 07 styczeń 2015 - 19:48

po rozwodzie zmieniłam dzieciom nazwisko ,teras zmarła ich Babcią czy mają prawo dziedziczyć

Tak, zmienione nazwisko nie ma tu żadnego znaczenia. Oczywiście po babci dziedziczą, jeśli im zapisała coś w testamencie lub ustawowo, jeśli ich ojciec nie żyje.

#6 Guest_Aga

Guest_Aga
  • Goście

Napisano 13 luty 2015 - 18:41

Mam pytanie.

Mojej mamie zmarła ciocia. Nie miała ona dzieci a mąż zmarł wiele lat temu, wobec czego jej bardzo mały majątek z jakimiś długami (dokładnie jeszcze nie wiadomo) ma przypaść dalszej rodzinie. Moja mama i jej siostry zrzekły się spadku. Nie wiem jak postąpi inna dalsza rodzina.

Zastanawiam się, czy skoro moja mama odrzuciła spadek, to czy jej część przejdzie na mnie i moją siostrę i my też będziemy musiały podjąć jakieś działanie (np. odrzucenie spadku bądź przyjęcie z dobrodziejstwem inwentarza)?

#7 Guest_Agnieszks

Guest_Agnieszks
  • Goście

Napisano 13 luty 2015 - 20:29

Mam pytanie.
Mojej mamie zmarła ciocia. Nie miała ona dzieci a mąż zmarł wiele lat temu, wobec czego jej bardzo mały majątek z jakimiś długami (dokładnie jeszcze nie wiadomo) ma przypaść dalszej rodzinie. Moja mama i jej siostry zrzekły się spadku. Nie wiem jak postąpi inna dalsza rodzina.
Zastanawiam się, czy skoro moja mama odrzuciła spadek, to czy jej część przejdzie na mnie i moją siostrę i my też będziemy musiały podjąć jakieś działanie (np. odrzucenie spadku bądź przyjęcie z dobrodziejstwem inwentarza)?

Tak, pani i siostry będą spadkobiercami.

#8 Guest_Aga

Guest_Aga
  • Goście

Napisano 14 luty 2015 - 09:49

Wobec tego musimy podjąć odpowiednie decyzje, aby nie być obciążonymi długami po dalekiej krewnej.

Dziękuję za odpowiedź.

#9 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 18 maj 2015 - 16:34

ppp

#10 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 19 maj 2015 - 07:38

Mam pytanie. Pochodze z malej miejscowosci w swietokrzyskim. Moj brat zmarl trzy miesiace temu.Byl zonaty z kobieta z tej samej miejscowosci. poniewaz bratowa byla starsza i nie mial z nia dzieci. Bratowa ma syna z pierwszego malzenstwa.W rodzinie zostalo nas trzech braci i rodzice. Nie zostawil zadnego testamentu. Jak wyglada sprawa spadkowa,i czy mozna to zalatwic po uplywie 6-ciu miesiecy

#11 Guest_Adam

Guest_Adam
  • Goście

Napisano 10 lipiec 2015 - 13:14

Mam pytanie. Pochodze z malej miejscowosci w swietokrzyskim. Moj brat zmarl trzy miesiace temu.Byl zonaty z kobieta z tej samej miejscowosci. poniewaz bratowa byla starsza i nie mial z nia dzieci. Bratowa ma syna z pierwszego malzenstwa.W rodzinie zostalo nas trzech braci i rodzice. Nie zostawil zadnego testamentu. Jak wyglada sprawa spadkowa,i czy mozna to zalatwic po uplywie 6-ciu miesiecy

Skontaktuj się ze swoim prawnikiem i to teraz. Nie ma na co czekać, po 6 miesiacach automatycznie na wszystko sie zgadzasz. Jezeli wiedziales o jego smierci dluzej niz 6 miesiecy, i nie mialem jakies waznego powodu by sie nie zglosic (praca za granica, choroba) to sąd nie wezmie pod uwage twojego wniosku. Zwyczajnie to zalatw, oszczedz sobie klopotow smile.png

#12 Guest_Ania M.

Guest_Ania M.
  • Goście

Napisano 07 lipiec 2020 - 08:09

Witam. Nie wiem jaki wniosek złożyć do sądu, w przypadku gdzie mam 2 córki ( 6 i 7 lat) ze związku nie formalnego. Ich ojciec zmarł w sierpniu 2019. Starsze dzieci z małżeństwa pierwszego (14 i 18 lat) odrzuciły spadek. Ja nic nie robiła i moje są spadkobiercami... jakie pismo do sadu trzeba złożyć aby przyjęły spadek i czy dziedziczą długi bo takie są.?????

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych