Skocz do zawartości

Zdjęcie

Franczyza pomysłem na własny biznes

wróć do serwisu Moja Firma 13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 102566 postów

Napisano 17 wrzesień 2014 - 22:49

Zakładając własny biznes warto zastanowić się, czy nie skorzystać z franczyzy. Przy wyborze franczyzy najistotniejszym elementem planowania jest umiejętny wybór marki, przy której wsparciu warto otworzyć własny biznes.

Powrót do artykułu: Franczyza pomysłem na własny biznes

#2 Guest_mixti

Guest_mixti
  • Goście

Napisano 17 wrzesień 2014 - 22:49

Jak ktoś dopiero zaczyna swoją przygodę z biznesem, to chyba najlepsze rozwiązanie, choćby na zdobycie doświadczenia. Przykład branży finansowej, Idei Expert itd., gdzie masz e-learningi, zdobywasz kontakty i wiedzę, a wiadomo, że zapotrzebowanie na usługi finansowe było, jest i będzie.

#3 Guest_Maciek

Guest_Maciek
  • Goście

Napisano 22 wrzesień 2014 - 06:50

Niestety, coraz częściej wykorzystuje się ten model biznesu do szybkiego rozwoju sieci sprzedaży przez nowopowstałe firmy, a franczyza to przede wszystkim sprawdzony koncept biznesowy w realiach rynkowych, znana marka i know-how! Trzeba zweryfikować franczyzodawcę i wysokość opłaty wstępnej w stosunku do tego, co oferuje nam dany brand. Polecam artykuł: "Franczyza to sprawdzony biznes, ale tylko w przypadku wiarygodnego franczyzodawcy" w serwisie FranczyzaBanku.

#4 Guest_pancogotto

Guest_pancogotto
  • Goście

Napisano 28 listopad 2014 - 12:37

wydaje mi się że znalazłem pomysł na własny biznes- własnie franczyza. Piszecie o dobrej marce- Ecomyjnia taka raczej jest. W grę wchodzi krakowski oddział Ecomyjni. Daja dobre wsparcie, system szkoleń, europejskie maszyny parowe, na pomoc można zawsze liczyc. A z tego co zasłyszałem interes z tymi myjniami parowymi jest ok

#5 dancewithhim

dancewithhim

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 489 postów

Napisano 04 grudzień 2014 - 08:50

Odsyłam na dobra stronę:

http://stworzbiznes.com.pl/

Na której znajduje się kilka dobrych artykułów na temat własnej firmy. Oraz tego na co warto jest zwrócić uwagę jeśli chcemy zacząć działać w zawodzie. Informacje nigdy nie zaszkodzą.

Sam jakiś czas temu odszedłem z pracy na etacie na rzecz własnego biznesu i nie żałuję. Jestem na swoim, wszystko bardzo dobrze funkcjonuje.

I mimo tego,że czasu wolnego nie jest wiele to nie żałuję ponieważ mam satysfakcję i nikt nade mną nie stoi. 

#6 Danielkosak

Danielkosak

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 23 postów

Napisano 06 listopad 2016 - 20:04

Jak ktoś dopiero zaczyna swoją przygodę z biznesem, to chyba najlepsze rozwiązanie, choćby na zdobycie doświadczenia. Przykład branży finansowej, Idei Expert itd., gdzie masz e-learningi, zdobywasz kontakty i wiedzę, a wiadomo, że zapotrzebowanie na usługi finansowe było, jest i będzie.

też myślę, że franczyza jest dobrym pomysłem dla początkujących, szczególnie na rynku spożywczym, bo duża konkurencja staje się dużym zagrożeniem dla "świeżaków"

Niestety, coraz częściej wykorzystuje się ten model biznesu do szybkiego rozwoju sieci sprzedaży przez nowopowstałe firmy, a franczyza to przede wszystkim sprawdzony koncept biznesowy w realiach rynkowych, znana marka i know-how! Trzeba zweryfikować franczyzodawcę i wysokość opłaty wstępnej w stosunku do tego, co oferuje nam dany brand. Polecam artykuł: "Franczyza to sprawdzony biznes, ale tylko w przypadku wiarygodnego franczyzodawcy" w serwisie FranczyzaBanku.

dokładnie! warto zdać się na marki, które maja międzynarodową renomę i są w stanie samą marką zapewnić powodzenie franczyzobiorcy.

wydaje mi się że znalazłem pomysł na własny biznes- własnie franczyza. Piszecie o dobrej marce- Ecomyjnia taka raczej jest. W grę wchodzi krakowski oddział Ecomyjni. Daja dobre wsparcie, system szkoleń, europejskie maszyny parowe, na pomoc można zawsze liczyc. A z tego co zasłyszałem interes z tymi myjniami parowymi jest ok

a ja zastanawiam się czy dobrym pomysłem na biznes, przy dosyć dużym wkładzie własnym , jest poprowadzenie sklepu spozywczo-przemysłowego. Szczególnie w niedużym mieście...mam wrażenie, że to dosyć opłacalne. A o ekomyjniach jakoś nie słyszałem

#7 Guest_KarolMach

Guest_KarolMach
  • Goście

Napisano 08 listopad 2016 - 18:55

też myślę, że franczyza jest dobrym pomysłem dla początkujących, szczególnie na rynku spożywczym, bo duża konkurencja staje się dużym zagrożeniem dla "świeżaków"

Rynek jest ogromny i konkurencja także, jednak bariery wejścia też są dość spore. Trzeba przede wszystkim zastanowić się co byłoby lepszym wyjściem: mały sklepik czy duży market? Market to duża inwestycja, ale jeżeli wejdziemy we franczyzę to szansa na powodzenie pod skrzydłami dobrej sieci jest ogromna. Natomiast mały sklepik może nas dużo kosztować,a zyski będą niewielkie, bo teraz już mało kto robi zakupy na cały tydzień w osiedlowym sklepie...

dokładnie! warto zdać się na marki, które maja międzynarodową renomę i są w stanie samą marką zapewnić powodzenie franczyzobiorcy.

Myślę, że renoma to jedno, ale liczy się też to jaka jest "atmosfera" organizacyjna w danej Grupie międzynarodowej. Jeżeli stawia się na kooperację, pielęgnowanie pewnych tradycji i pozwala się każdemu franczyzobiorcy na czynny udział w sprawach Grupy to faktycznie opłaca się zainwestować, ale jeżeli jakaś korporacja chce tylko zarabiać to szybko wyciśnie z nas soki i będziemy mieli dość. Przebywając wśród osób zajmujących się handlem wiem, że są sieci bardzo przychylnie nastawione na nowych franczyzodawców i traktują ich właśnie w bardzo partnerski sposób.

a ja zastanawiam się czy dobrym pomysłem na biznes, przy dosyć dużym wkładzie własnym , jest poprowadzenie sklepu spozywczo-przemysłowego. Szczególnie w niedużym mieście...mam wrażenie, że to dosyć opłacalne. A o ekomyjniach jakoś nie słyszałem

Myjnie ostatnio stały się popularnym biznesem i bardzo dochodowym również. Jak mówisz sklep spożywczy jest super pomysłem pod warunkiem, że ma dobrą lokalizację, odpowiednie zaplecze dostawców i działa pod znaną firmą. Wiem, że niektóre Grupy oferują możliwość równoczesnego prowadzenia sklepu, stacji paliw i do tego można jeszcze myjnie dorzucić - pełny pakiet do zarabiania pieniędzy smile.png

#8 Danielkosak

Danielkosak

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 23 postów

Napisano 12 listopad 2016 - 22:17

Natomiast mały sklepik może nas dużo kosztować,a zyski będą niewielkie, bo teraz już mało kto robi zakupy na cały tydzień w osiedlowym sklepie...

No właśnie...nikt. Teraz jeżeli wchodzić we własny biznes to tylko i wyłącznie ze świetnym i innowacyjnym biznesplanem, z czymś takim, czego jeszcze nie ma na rynku - to może być opłacalne, ale na pewno nie otwieranie tradycyjnego sklepu i to jeszcze bez doświadczenia w branży. Teraz w cenie są spółki, sieciówki i duże sklepy.

Przebywając wśród osób zajmujących się handlem wiem, że są sieci bardzo przychylnie nastawione na nowych franczyzodawców i traktują ich właśnie w bardzo partnerski sposób.

jakie konkretnie sieci masz na myśli? dobrze jest się zorientować, nawet znajomym podpowiedzieć, jakby chcieli w coś inwestować ;)

Wiem, że niektóre Grupy oferują możliwość równoczesnego prowadzenia sklepu, stacji paliw i do tego można jeszcze myjnie dorzucić - pełny pakiet do zarabiania pieniędzy smile.png

to jest dobra rzecz, ludzie lubią załatwiać w jednym miejscu wszystkie sprawy, a nie kręcić się po mieście- żona pójdzie na zakupy, facet sie zajmie tankowaniem i myciem auta, i dzieciaki jakby miały jeszcze jakiś placyk do zabawy to już jest idealnie.

#9 intermarche.kuba

intermarche.kuba

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 23 postów

Napisano 13 listopad 2016 - 18:21

Witajcie!

W ramach kampanii informacyjnej mam przyjemność być Waszym doradcą online. Pozostaję do dyspozycji dla wszystkich zainteresowanych tematyką franczyzy i współpracy z Intermarche.

Jeśli macie jakiekolwiek pytania, chętnie na nie odpowiem zarówno w tym jak i skorelowanych wątkach.

Kuba,

Doradca online Intermarche

#10 Guest_KarolMach

Guest_KarolMach
  • Goście

Napisano 16 listopad 2016 - 19:37

No właśnie...nikt. Teraz jeżeli wchodzić we własny biznes to tylko i wyłącznie ze świetnym i innowacyjnym biznesplanem, z czymś takim, czego jeszcze nie ma na rynku - to może być opłacalne, ale na pewno nie otwieranie tradycyjnego sklepu i to jeszcze bez doświadczenia w branży. Teraz w cenie są spółki, sieciówki i duże sklepy.

Żeby wpaść na coś innowacyjnego to trzeba naprawdę mieć nosa do biznesu i znajdowania opłacalnych nisz rynkowych. A te duże markety to też jakieś rozwiązanie, bo dostajemy gotowy pomysł i realizujemy się jako szef sklepu dążąc do uzyskiwania zysku. Bardzo atrakcyjny sposób na prowadzenie w miarę stabilnego biznesu

jakie konkretnie sieci masz na myśli? dobrze jest się zorientować, nawet znajomym podpowiedzieć, jakby chcieli w coś inwestować wink.png

Z tego co jest mi wiadomo to w Muszkieterach panuje właśnie taka przyjazna atmosfera współpracy. Podobno nawet pracuje się przez kilka dni w tygodniu dla Grupy, może Pan Kuba coś więcej Nam o powie jak Grupa podchodzi do nowych franczyzobiorców?

to jest dobra rzecz, ludzie lubią załatwiać w jednym miejscu wszystkie sprawy, a nie kręcić się po mieście- żona pójdzie na zakupy, facet sie zajmie tankowaniem i myciem auta, i dzieciaki jakby miały jeszcze jakiś placyk do zabawy to już jest idealnie.

Ludzie z natury są wygodni, a jeżeli jest możliwość żeby Nam to przysporzyło dodatkowego zysku to grzechem byłoby nie korzystać, ale jednak wydaje mi się, że początki rozkręcania samego sklepu to i tak bardzo dużo, więc wszystko zapewne po kolei 

#11 intermarche.kuba

intermarche.kuba

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 23 postów

Napisano 20 listopad 2016 - 21:53

Witam, 

Z tego co jest mi wiadomo to w Muszkieterach panuje właśnie taka przyjazna atmosfera współpracy. Podobno nawet pracuje się przez kilka dni w tygodniu dla Grupy, może Pan Kuba coś więcej Nam o powie jak Grupa podchodzi do nowych franczyzobiorców?

chętnie udzieliłbym wyjaśnień, ale nie wiem co oznacza że kilka dni w tygodniu pracuje się dla Grupy ?!

Zatrudnieni w sklepie pracują normalny etat, lub część etatu, to już są własne ustalenia z zatrudniającym czyli franczyzobiorcą.

Kuba,

#12 Guest_KarolMach

Guest_KarolMach
  • Goście

Napisano 27 listopad 2016 - 20:14

Witam, 

chętnie udzieliłbym wyjaśnień, ale nie wiem co oznacza że kilka dni w tygodniu pracuje się dla Grupy ?!

Zatrudnieni w sklepie pracują normalny etat, lub część etatu, to już są własne ustalenia z zatrudniającym czyli franczyzobiorcą.

Kuba,

Zasada jednej trzeciej czasu pracy - chyba jakoś tak to brzmiało o ile dobrze pamiętam

#13 intermarche.kuba

intermarche.kuba

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 23 postów

Napisano 09 styczeń 2017 - 22:10

jednak nie utożsamiałbym tego z 1/3 tygodnia pracy, 

kazdy z franczyzobiorców pracuje na rzecz Grupy, bierze udział w szkoleniach, planowaniu, zgromadzeniach, ma realny wpływ na rozwój Grupy

Kuba,

#14 Guest_Danis

Guest_Danis
  • Goście

Napisano 23 kwiecień 2019 - 17:54

Myślę, że Lucart to jedna z lepszych opcji na franczyzę, jeśli nie nawet najlepsza marka w branży motoryzacyjnej z którą warto wejść we franczyze. Prowadzą bardzo ciekawy i rozbudowany biznes franczyzowy dzięki czemu można podpiąć się pod ich markę i mieć dobrze prosperujący biznes czyli sklep motoryzacyjny z bardzo dobrej jakości produktami (w najniższej cenie) i do tego z pełnym wsparciem

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych