Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zatrudnienie Ukrainca

wróć do serwisu Kadry 4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Komsa

Komsa

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 33 postów
  • LokalizacjaStolica

Napisano 16 wrzesień 2014 - 10:50

Witam,

mam problem w interpretacji przepisów ;(

Jakie dokumenty musi posiadać Ukrainiec abym mogła zatrudnić go na umowę zlecenia ?

Posiada nr pesel.

Posiada kartę pobytu na pobyt czasowy

Posiada status studenta

Pomoże ktoś ?

#2 Guest_Pro Mercatua Consulting

Guest_Pro Mercatua Consulting
  • Goście

Napisano 16 wrzesień 2014 - 11:27

Musi mieć tytuł pobytowy (wiza, karta pobytu) + oświadczenie o zamiarze powierzenia pracy cudzoziemcowi zarejestrowane w Urzędzie Pracy (właściwym dla siedziby pracodawcy) bowiem obywatele Ukrainy mogą pracować bez zezwolenia na pracę przez 6 miesięcy w ciągu kolejnych 12 miesięcy, robi to pracodawca + umowa o pracę lub cywilnoprawna w formie pisemnej = legalne zatrudnienie

Od 1 maja studenci studiów dziennych (wyższe uczelnie) mogą pracować bez zezwolenia na pracę pod warunkiem posiadania karty pobytu wydanej w związku ze studiami. 

#3 Komsa

Komsa

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 33 postów
  • LokalizacjaStolica

Napisano 18 wrzesień 2014 - 10:32

A jak podejść do tematu jeżeli ta osoba posiada ważną legitymacje studencką (do 31.10.2014) z licencjackich studiów dziennych, ale już się obroniła ? A od października b.r. ma zamiar pójść na magisterskie studia zaoczne ?

Zna może ktoś jakiś numer tel. do wydziału spraw cudzoziemców, gdzie mogłabym to zweryfikować ??  

#4 Komsa

Komsa

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 33 postów
  • LokalizacjaStolica

Napisano 19 wrzesień 2014 - 12:14

Witam,

Doszukałam się przepisu, więc dziele się wiedzą.

Na podstawie przepisów Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 20.07.2011 r. w sprawie przypadków, w których powierzenie wykonywania pracy cudzoziemcowi na terytorium RP jest dopuszczalne bez konieczności uzyskania zezwolenia na pracę Par 1 pkt 17 : osoby będące absolwentami polskich szkół ponadgimnazjalnych, nie potrzebują zezwolenia.

Panie w urzędzie pracy potwierdziła również, że nie mamy obowiązku rejestrowania w urzędzie chęci zatrudnienia cudzoziemca, sama karta pobytu wystarczy aby zatrudnić obywatela Ukrainy, który jest absolwentem studiów wyższych dziennych.

Pozdrawiam

#5 Moni70

Moni70

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 18 wrzesień 2020 - 16:17

Witam, mam pytanie dot. zatrudnienia Ukrainca z wiza pracowniczą. Czy muszę załatwiać jakieś zezwolenia dla niego?
Nadmienię tylko, że ten sam Ukrainiec był już u nas zatrudniony od października 2019 do kwietnia 2020 na oświadczeniu o powiedzeniu pracy. Po wygaśnięciu umowy nie została mu przedłużona ta umowa. W tej chwili ten sam obvokrajowiec ponownie chce się u nas zatrudnić. Posiada wizę pracowniczą. Jestem w tym temacie zielona. Jakie dokumenty od niego muszę posiadać i czy muszę załatwiać coś w urzędach ?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych