Skocz do zawartości

Dotacja po raz drugi

dotacja

wróć do serwisu Moja Firma 13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_asia

Guest_asia
  • Goście

Napisano 16 wrzesień 2014 - 10:15

Witam

Czy można dostac po raz drugi dotację na otwarcie firmy?

W 2011 r dostałam dotację, prowadziłam firmę 2 lata, później z różnych wzgledów musiałam działalność zamknąć.

Ponad rok jestem bez pracy, ale mam nowe pomysły.

Czy jest możliwość uzyskania po raz drugi  dotacji na inną działalność?

#2 Zielona Linia

Zielona Linia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 293 postów

Napisano 16 wrzesień 2014 - 12:34

Witam

W 2011 r dostałam dotację, prowadziłam firmę 2 lata, później z różnych wzgledów musiałam działalność zamknąć.

W urzędzie pracy nie można starać się o dotację na działalność gospodarczą po raz kolejny.

W przypadku innych źródeł należy sprawdzić zasady - nie we wszystkich znajduje się zapis o braku możliwości ubiegania się ponownie.

#3 księgowość online

księgowość online

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 18 wrzesień 2014 - 20:55

Jednym z warunków jakie należy spełnić przy ubieganiu się o dofinansowanie z PUP na rozpoczęcie działalności gospodarczej jest:

Bezrobotny składający wniosek o dotację z PUP nie może posiadać do pięciu lat wstecz od dnia złożenia wniosku innego dofinansowania lub pożyczki na podjęcie działalności gospodarczej lub rolniczej.

Zatem nie jest wykluczone staranie się o dofinansowanie na rozpoczęcie nowego biznesu. 

Więcej na ten temat  można przeczytać tutaj - dotacje na założenie firmy 2014

#4 Zespół.Centrum.Pomocy.ePK

Zespół.Centrum.Pomocy.ePK

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 731 postów

Napisano 29 wrzesień 2014 - 14:58

Przyznawanie środków na podjęcie działalności gospodarczej odbywa się w oparciu o zasady przyznawania jednorazowo środków na podjęcie działalności gospodarczej w danym Powiatowym Urzędzie Pracy, dlatego też sugerujemy kontakt z PUP właściwym dla adresu zamieszkania.

#5 Guest_kaczkar

Guest_kaczkar
  • Goście

Napisano 24 październik 2014 - 08:59

Sprawdź jak to wygląda w firmie Stowarzyszenie B-4, bo ostatnio zaczęli nabór do projektu na dofinansowanie 40 000 zł nowej działalności gospodarczej. dokumenty i rekrutacja tutaj

zsp-opolskie.b4ngo.pl/?strona=rekrutacja 

#6 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 03 czerwiec 2015 - 18:38

Ubiegam się o dotacje z Urzędu Pracy na podjęcie działalności gospodarczej /6 lat temu otrzymałem taką dotacje z UP/i w/g tego co piszecie powinnam taką otrzymać -spełniam wszystkie warunki - lecz Urząd Pracy stwierdził że piszecie nieprawdę, chodzi konkretnie o stwierdzenie: :Bezrobotny składający wniosek o dotację z nie może posiadać do 5 lat wstecz od dnia złożenia wniosku innego dofinansowania lub pożyczki na podjęcie działalności gospodarczej lub rolniczej." jaka jest prawda i ewentualnie na jaki przepis się powoływać

#7 Amar

Amar

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 18 czerwiec 2015 - 10:24

niestety chyba nie 

http://www.centrum-jezykow.pl/http://www.centrum-jezykow.pl/uslugi/ - kształcenie językowe w najwyższej jakości 

#8 Zielona Linia

Zielona Linia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 293 postów

Napisano 18 czerwiec 2015 - 12:06

Ubiegam się o dotacje z Urzędu Pracy na podjęcie działalności gospodarczej /6 lat temu otrzymałem taką dotacje z UP/i w/g tego co piszecie powinnam taką otrzymać -spełniam wszystkie warunki - lecz Urząd Pracy stwierdził że piszecie nieprawdę, chodzi konkretnie o stwierdzenie: :Bezrobotny składający wniosek o dotację z nie może posiadać do 5 lat wstecz od dnia złożenia wniosku innego dofinansowania lub pożyczki na podjęcie działalności gospodarczej lub rolniczej." jaka jest prawda i ewentualnie na jaki przepis się powoływać

Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej w sprawie dokonywania z Funduszu Pracy refundacji kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy dla skierowanego bezrobotnego oraz przyznawania bezrobotnemu środków na podjęcie działalności gospodarczej, w opraciu o które urząd przyznaje środki, jest mowa o nieotrzymaniu bezzwrotnych środków Funduszu Pracy lub innych środków publicznych na podjęcie działalności gospodarczej.

Zgodnie z art.6.3 cytowanego rozporządzenia osoba, która raz takie środki otrzymała nie może ubiegać się poraz kolejny.

#9 ita55

ita55

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 01 wrzesień 2015 - 11:23

Zapoznaj się w tym temacie ze stroną www.dotacje-exportgroup.pl, firma zajmuje się pozyskiwaniem dotacji dla przedsiębiorców to może mają jakieś informacje na ten temat lub Ci ich udzielą jak się skontaktujesz.

#10 JustynaHaraś

JustynaHaraś

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 10 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 październik 2015 - 17:00

a czy moglby ktos mi wytlumaczyc kiedy moge starac sie o dotacje? ile czasu to zajmuje? czy po jakims okreslonym czasie przepracowanym na umowe, moge sie o nia ubiegac? czy nie zalezne jest to czy pracowalam czy nie. ja np, nie pracowalam jeszcze na umowe o prace bo jestem mloda kobieta, a chcialabym otworzyc swoja firme przy czym chcialabym wiedziec czy mi sie nalezy takowa dotacja 

Blog poświęcony premierom kinowym: http://wypaskino.pl/category/premiery/

#11 Zielona Linia

Zielona Linia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 293 postów

Napisano 02 październik 2015 - 13:21

a czy moglby ktos mi wytlumaczyc kiedy moge starac sie o dotacje? ile czasu to zajmuje? czy po jakims okreslonym czasie przepracowanym na umowe, moge sie o nia ubiegac? czy nie zalezne jest to czy pracowalam czy nie. ja np, nie pracowalam jeszcze na umowe o prace bo jestem mloda kobieta, a chcialabym otworzyc swoja firme przy czym chcialabym wiedziec czy mi sie nalezy takowa dotacja 

Warunki, które należy spełniać, aby móc ubiegać się o środki z urzędu pracy znajdują się na tej stronie. Rozpatrzenie wniosku trwa 30 dni. Brak umowy o pracę przed wnioskowaniem nie ma większego znaczenia. Urząd bierze oczywiście pod uwagę, czy osoba posiada wiedzę potrzebną do prowadzenia danej działalności, brak umowy nie przekreśla jednak szans na otrzymanie dotacji.

#12 wanda172

wanda172

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 160 postów

Napisano 29 sierpień 2017 - 15:08

Ja korzystam z wyslijwezwanie.pl

#13 p4u

p4u

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 14 listopad 2017 - 10:35

Zielona linia, czytam info podane przez Ciebie w linku. Dlaczego nie można podjąć zatrudnienia po otrzymaniu dotacji "W tym czasie nie możesz podejmować zatrudnienia."?

Rozumiem , że "w okresie 18 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie środków z Funduszu Pracy pracowałeś i osiągałeś z tego tytułu wynagrodzenie,"

odnosi się tylko do  "Środki na podjęcie pozarolniczej działalności gospodarczej lub na zakup ziemi", a nie do uzyskania jednorazowych środków na podjęcie działalności gospodarczej.

Gdzie mogę znaleźć listę usług / rzeczy które można wliczyć w dofinansowanie 23 tys zł? Jeśli ktoś chce założyć firmę budowlaną to bez problemu kupi sprzęt na tę kwotę, ale jak ktoś jest np programistą to naprawdę ciężko skorzystać w pełni z tej kwoty, a jest jednorazowa.

button.gif

#14 Guest_Martyna

Guest_Martyna
  • Goście

Napisano 09 lipiec 2018 - 08:23

Witam

ja na szczęście mam już to za sobą. trochę mnie przerosły formalności więc skorzystałam z pomocy i w sumie dobrze na tym wyszła bo sama nie zrobiłabym tego tak sprawnie i szybko. gdyby ktoś potrzebował to szczerze polecam, oni nazywają się ARIdotacje i naprawdę znają się na tym co robią.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: dotacja

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy