Skocz do zawartości


Zdjęcie

Warunki udzielania i korzystania z urlopu ojcowskiego


wróć do serwisu Kadry 4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

  Zaawansowany użytkownik

 • Administratorzy forów
 • 515848 postów

Napisano 16 wrzesień 2014 - 08:52

Pracownik–ojciec wychowujący dziecko ma prawo do urlopu ojcowskiego, nawet gdy matka dziecka sprawuje osobistą opiekę nad dzieckiem. Jakie są warunki udzielania i korzystania z urlopu ojcowskiego?

Powrót do artykułu: Warunki udzielania i korzystania z urlopu ojcowskiego

#2 Guest_Adam

Guest_Adam
 • Goście

Napisano 16 wrzesień 2014 - 08:52

Witam. W trakcie trwania urlopu ojcowskiego, który wziąłęm na mojego 11-miesięcznego synka żona urodziła mi kolejne dziecko. Czy istnieje jakieś uregulowanie prawne, które zabrania mi wystąpienia z wnioskiem o urlop ojcowski na kolejne dziecko w trakcie trwania poprzedniego?

#3 Dorota

Dorota

  Zaawansowany użytkownik

 • Członkowie
 • PipPipPipPipPip
 • 4697 postów

Napisano 16 wrzesień 2014 - 09:05

Nie ma takiego uregulowania zabranianącego korzystania z następnego ojcowskiego, ale postawą udzielenia ojcowskiego jest posiadanie aktu urodzenia dziecka. Zdążysz przed końcem pierwszego ojcowskiego odebrać akt i złożyć wniosek o następny ojcowski na 7 dni przed zakończeniem pierwszego? #4 Guest_Witold Jagielloński

Guest_Witold Jagielloński
 • Goście

Napisano 21 wrzesień 2017 - 21:17

Witam. Chciałbym wykorzystać 2 tyg urlopu ojcowskiego Mam pytanie czy pracodawca może kazać mi najpierw wybrać urlop wypoczynkowy i zaległe wolne za nadgodziny. Czy mogę najpierw przejść na urlop ojcowski 2 tyg a później odebrać wolne za nadgodziny oraz dni urlopu wypoczynkowego?

#5 Guest_dorka

Guest_dorka
 • Goście

Napisano 22 wrzesień 2017 - 06:42

Wniosek o urlop ojcowski musisz złożyć na 7 dni przed rozpoczęciem korzystania z niego, więc w tym czasie jesteś jeszcze do dyspozycji pracodawcy. We wniosku to ty określasz termin urlopu i pracodawca musi udzielić ci go zgodnie z wnioskiem.

Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych