Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak oszczędzić na wymianie waluty

Finanse wlauta wymiana

wróć do serwisu Moja Firma 25 odpowiedzi w tym temacie

#1 Orion_flux

Orion_flux

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 15 wrzesień 2014 - 11:51

Czołem. Mam pytanie dotyczące wymiany waluty. Udało mi się zgromadzić wartość rzędu kilkunastu tysięcy euro, którą jestem zmuszony wymienić. Ni to dużo, ni to mało, ale wydaje mi się, że przy tej kwocie wybór odpowiedniego kursu wymiany waluty jest zdecydowanie dobrym pomysłem. I tu pojawia się moje pytanie. Czy przy kwocie tej wielkości można już liczyć na korzystniejsze oferty banków w temacie wymiany? Czy też jest ona za niska, i zmuszony będę wymienić ja po ogólnym kursie?

#2 Forian

Forian

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 63 postów

Napisano 18 wrzesień 2014 - 13:48

Witam. Na wstępie - cieszę się, że zdajesz sobie sprawę, że przy wymianie waluty w takiej ilości niezwykle istotny jest dobry kurs wymiany. Rzucenie się na nieodpowiedni kantor mogło by spowodować straty nawet rzędu kilkuset złotych. Warto więc przemyśleć, gdzie chcemy wymienić walutę, bo na samym kursie wymiany możemy zapracować na swoją bonusową pensję. Niestety, przy takich kwotach nie mamy mimo wszystko co liczyć na indywidualne oferty banków. Niemniej jednak możemy wybierać spośród sporej ilości oferowanych przez nie ofert, Możemy też skorzystać z kantoru internetowego. Ponieważ na rynku jest już sporo instytucji tego typu, to instytucje te z znacznie większą elastycznością podchodzą do klientów i można ugrać kursy poniżej oferowanych w widniejących na stronie tabeli.

#3 Erwina

Erwina

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 18 wrzesień 2014 - 17:45

W takiej sytuacji proponuję skorzystanie z oferty kantoru internetowego liderwalut.pl. Możesz liczyć na najlepsze kursy wymiany, a być może także na ofertę przygotowaną specjalnie dla Ciebie.

#4 Irys

Irys

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 19 wrzesień 2014 - 13:59

Chociaż nie mam nic do lidera walut (wręcz przeciwnie, sam korzystam), to polecam zapoznać się też z ofertami kantorów bankowych. Tam też można dużo zaoszczędzić a oferty można znaleźć nie wychodząc z domu. Co prawda tu zwykle bywa przebita na jakiejś konkretnej walucie, więc nie mam jednego ulubionego konta, jest to jednak temat warty przemyślenia.

#5 Orion_flux

Orion_flux

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 19 wrzesień 2014 - 17:01

Ok, czyli raczej kantory, tak? Ale jak się do tego zabrać? Czy mam zadzwonić do nich i mi powiedzą co i jak? Czy mi też konto na dana walutę założą od razu?

#6 Forian

Forian

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 63 postów

Napisano 21 wrzesień 2014 - 19:48

Jeżeli kantor jest rzetelny, to z pewnością spokojnie Ci wszystko wytłumaczą co i jak. Jeżeli nie - od razu odpuszczaj. Firma, która nie poświęca uwagi swoim klientom nie jest wiele warta, chociażby nawet wydruk z KRS wskazywał co innego...... W każdym razie, nie jest w naszym kraju standardem zakładanie konta w walucie obcej przez kantor. Nie ma przeciwwskazań prawnych, ale było by to dla kantoru sporo dodatkowej zabawy z KNF, co mogło by jednak nie być dla niego opłacalne. Najlepiej będzie, jak przejrzysz ofertę banków dotyczącą otwierania rachunków walutowych. Z kantoru zaczniesz korzystać jak będziesz miał konta w walutach, które chcesz wymieniać. 

#7 Orion_flux

Orion_flux

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 07 październik 2014 - 18:49

Jeżeli kantor jest rzetelny, to z pewnością spokojnie Ci wszystko wytłumaczą co i jak. Jeżeli nie - od razu odpuszczaj. Firma, która nie poświęca uwagi swoim klientom nie jest wiele warta, chociażby nawet wydruk z KRS wskazywał co innego...... W każdym razie, nie jest w naszym kraju standardem zakładanie konta w walucie obcej przez kantor. Nie ma przeciwwskazań prawnych, ale było by to dla kantoru sporo dodatkowej zabawy z KNF, co mogło by jednak nie być dla niego opłacalne. Najlepiej będzie, jak przejrzysz ofertę banków dotyczącą otwierania rachunków walutowych. Z kantoru zaczniesz korzystać jak będziesz miał konta w walutach, które chcesz wymieniać. 

A ty jesteś w stanie coś konkretnego polecić?

#8 Forian

Forian

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 63 postów

Napisano 09 październik 2014 - 20:03

Również przychylałbym się do lidera walut. To rozpoznawalny, bezpieczny kantor. Ma dobre kursy. Plus ma potężną przewagę nad konkurencją - jest bardzo przystępny dla początkujących. Witryna odeszła od stosowanej przez wiele kantorów internetowej konwencji miliona okienek i wykresów, które może i niosą jakąś treść, ale dal nowicjuszy są mało przystępne. Witryna LW prowadzi za rękę i krok po kroku tłumaczy, co należy zrobić. Ewentualnie wybierz jakąś inną przejrzystą witrynę, przyjrzyj się tylko kursom. W twoim przypadku jest taki problem, że chcesz od razu wymienić sporą sumę, nie ma więc czasu na eksperymenty z wieloma kantorami, co w mojej ocenie jest na początku zalecane.

#9 Irys

Irys

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 11 październik 2014 - 11:38

Jest jeszcze jedna kwestia, którą warto rozważyć decydując się na wymianę waluty. Przede wszystkim warto znaleźć darmowe konto walutowe. Na rynku jest dość bogata oferta, ale część rachunków jest jednak płatna. Darmowe konta z pewnością w ogólnym rozrachunku, w dłuższym okresie, są w stanie zapewnić nam jeszcze więcej zaoszczędzonych środków.

#10 Guest_Bartosz

Guest_Bartosz
  • Goście

Napisano 14 październik 2014 - 08:08

Przychylam się do opinii osób, które polecają kantor liderwalut.pl. Zdecydowanie odradzam jednak trzymanie jakiejkolwiek obcej waluty na koncie. W ten sposób, chcąc nie chcąc, bawimy się w spekulacje. Walutę lepiej wymienić, a wymienione środki wykorzystać/zainwestować. Na co dzień w Polce i tak nie wykorzystasz euro. A jeżeli będziesz ich jeszcze potrzebował, to zdecydowanie możesz je przecież kupić również na korzystnych warunkach.

#11 karolek1990

karolek1990

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 08 grudzień 2017 - 10:23

Ostatnio kantory stacjonarne też mocno się podciągnęły w cenach, szczególnie w Warszawie - spójrzcie na przykład na https://tavex.pl/pl/kantor-warszawa/

#12 Guest_przemek

Guest_przemek
  • Goście

Napisano 19 marzec 2018 - 22:20

W większych miastach gdzie tym samym mamy więcej kantorów tak, owszem, natomiast tam gdzie raptem 4-5 do wyboru, marnie to wygląda. Sądzę że dobrze jest mieć bezpłatne konto walutowe, czy to w firmie czy jak się wyjeżdża dośc często. Ja sobie założyłem w ubiegłym roku. Przez bank oczywiście nie robię przewalutowania, dużo lepiej mi się kalkuluje przez niezależny Pluskantor.pl. Cały czas bezgotówkowo działam, wygodna forma, sądzę że najlepsza.

#13 krystekpoli

krystekpoli

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 21 marzec 2018 - 09:47

Najlepszym sposobem na zaoszczędzenie jest wybranie odpowiedniego kantoru. Ja, od siebie polecam Kantor Ekspert. Mają najlepsze kursy i można się z nimi dogadać. 

#14 mtzd

mtzd

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 521 postów

Napisano 30 marzec 2018 - 08:00

Najlepsza opcją jest korzystanie z kantoru internetowego. Warunki oferowane przez takie kantory są o wiele krozystniejze niż warunki oferowane przez kantory stacjonarne.

Pamiętajcie,że aby skorzystać z usług kantoru internetowego bedziecie musieli posiadać konto walutowe:

http://www.tanie-kon...ank/nest-konto/

Polecam tutaj konto w nest banku.Z racji braku opłat. 

#15 Juziuu33

Juziuu33

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 30 marzec 2018 - 13:04

Zgadzam się że teraz najlepszym sposobem jest korzystanie z ekatorów które oferują często najlepszy kurs walutowy.

#16 opiekunnestbank

opiekunnestbank

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 18 postów

Napisano 06 kwiecień 2018 - 14:29

Szanowna Pani, dziękuję za wspomnienie o ofercie Nest Konta w Nest Banku. To faktycznie darmowe konto bankowe, a w jego ramach za 0 zł oferujemy: założenie i prowadzenie konta, przelewy krajowe Elixir, wpłaty gotówki w PLN w ponad 2500 wpłatomatów sieci Euronet, wydanie i używanie jednej karty płatniczej, wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce oraz wpłaty i wypłaty gotówki w oddziałach banku. Konto można otworzyć na kilka sposobów: przelewem (wystarczy wykonać przelew, a konto będzie aktywne nawet w 15 minut); poprzez Kuriera (konto aktywne nawet w 5 dni, wystarczy podpisać dostarczoną umowę); w oddziale (wystarczy złożyć wniosek online, a następnie udać się do oddziału, aby podpisać umowę) lub w oddziale stacjonarnym banku. Można także złożyć wniosek za pomocą infolinii, a podpisanie umowy następuje w oddziale stacjonarnym banku.

Gdyby pojawiły się jeszcze jakieś pytania, pozostaję do dyspozycji.

Pozdrawiam,

Opiekun Klienta Nest Bank

nestbank.pl

#17 Patka79

Patka79

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 426 postów

Napisano 18 kwiecień 2018 - 07:29

Ja już wielokrotnie korzystałam z kantoru internetowego banku https://www.bzwbk.pl...iana-walut.html Z Kantorem BZWBK24 wymieniasz walutę jak chcesz - szybko,wygodnie i po atrakcyjnym kursie. Internet zmienia oblicze wielu branż i nie inaczej jest w przypadku wymiany walut. Tradycyjne kantory powoli ustępują miejsca kantorom internetowym, dającym nie tylko o wiele korzystniejsze warunki cenowe, ale też oferującym wygodę i oszczędność czasu. Jeszcze kilka lat temu aby kupić lub sprzedać walutę obcą, musieliśmy udać się do tradycyjnego kantoru lub do banku. Wiązało się to z koniecznością zabrania całej przeznaczonej na wymianę gotówki ze sobą, a następnie dojechania do kantoru, co w przypadku mniejszych miejscowości mogło oznaczać nawet kilkunastokilometrową podróż. Drogo, czasochłonnie i niebezpiecznie. Z kolei posiadacze kredytów wyrażonych w walucie obcej mają kilka możliwości. Mogą spłacać swój kredyt w złotówkach, płacąc bardzo szeroki spread oferowany przez bank, lub też dostarczać bankowi bezpośrednio franki szwajcarskie lub euro, co z kolei znów kieruje nas do rozważań na temat minusów tradycyjnych kantorów.

#18 moniczka12

moniczka12

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 147 postów
  • LokalizacjaŁódż

Napisano 21 kwiecień 2018 - 08:55

Ja od dawna mam konto na https://cinkciarz.pl/. Chyba założyłam konto całkiem na początku kiedy się pojawili. System już dawno opanowałam i wszystko robię intuicyjnie. Jakiś czas temu sprawdzałam z ciekawości kursy walut i zauważyłam, że kantory online mają korzystniejszy kurs niż kantory online banków. Zastanawiam się od czego to zależy. Wiecie może? 

#19 adamela

adamela

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 115 postów

Napisano 29 kwiecień 2018 - 21:59

Dośc logiczne, wybrać dobry kantor. Ja jak musze wymieniać to korzystam z tego online pluskantor.pl - nie wiem czy kojarzycie ale na prawdę dobre kursy tam mają. I są też szybkie przelewy międzynarodowe jak coś

#20 Patka79

Patka79

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 426 postów

Napisano 22 sierpień 2018 - 07:41

Jak wszyscy piszą, kantor. Ale nie tylko. Myślę, że bardzo ważnym czynnikiem może być tutaj dobranie odpowiedniego konta walutowego. Zobacz sobie w pierwszym rzędzie to, które oferuje Eurobank: https://www.eurobank...towe,250,9.html . Wspominam o nim ze względu na naprawdę dobrą ofertę, która jest związana z tym kontem oraz faktem, że dostajesz od nich kartę multiwalutową. Korzystając z niej jesteś zwalniana z opłat za przewalutowanie, jeżeli taka procedura byłaby potrzebna. Wydaje mi się więc, że w Twojej sytuacji byłoby to bardzo pomocne rozwiązanie.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Finanse, wlauta, wymiana

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych