Skocz do zawartości

Akceptacja tatuaży w miejscu pracy

wróć do serwisu Kadry 10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Julian

Guest_Julian
  • Goście

Napisano 10 wrzesień 2014 - 10:46

Dzień dobry, mam tatuaż na dłoni. Mam wrażenie, że nikt nie chce mnie przez to zatrudnić. Dodam, że jestem po prawie i szukam pracy w kancelarii lub innym podmiocie, gdzie będę miał styczność z prawem. Byłem na wielu rozmowach kwalifikacyjnych, ale zawsze rozmowa to ostatni etap rekrutacji. Jestem pewny, że to wina tatuażu, a raczej nietolerancji. Nie zamierzam usuwać tatuażu z tego powodu, że nikt nie chce mnie zatrudnić. Będę szukał dalej, ale chciałem zwrócić uwagę na ten problem także na tym forum.

#2 Ja_jagienka

Ja_jagienka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 145 postów

Napisano 10 wrzesień 2014 - 12:41

Nie ma problemu, dopóki nie udowodnisz przyszłemu pracodawcy, że nie chce Cię zatrudnić z powodu tatuażu. A nie udowodnisz, bo wiadomo, że żaden pracodawca, po przeprowadzeniu rozmowy wstępnej z kandydatem, nie musi podać przyczyny, dla której go nie chce zatrudnić.

#3 Guest_taka rada

Guest_taka rada
  • Goście

Napisano 10 wrzesień 2014 - 12:53

Może nałóż korektor i zakryj tatuaż podczas rozmowy. Po zatrudnieniu przestaniesz go zakrywać. Jeśli wówczas pojawi się problem zwolnienia, będziesz wiedział co robić..

#4 jajan

jajan

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 21 październik 2014 - 10:12

Problem może być. Tatuaże większości ludziom kojarzą się z innym stylem bycia a niżeli z tym jaki panuje w korporacjach czy kancelariach prawnych. Rekruter może być ostrożny w tych tematach i odrzucać Twoją kandydaturę.

produkcja reklam - www.simpleframe.pl

#5 Guest_Francesca

Guest_Francesca
  • Goście

Napisano 16 grudzień 2018 - 21:23

Na szczęście nie miałam tego problemu. Ja mam tatuaż na ramieniu. Zawsze w razie czego moge go po prostu zakryć. A nie da się go jakoś zakryć ? Z usuwaniem nie radzę, bo mogą potem powstawać tzw bliznowce. Lepiej pomyśleć o odpowiedniej pielęgnacji takiego tatuażu. Z mojej strony polecam Tattoo Butter  loveink. Kosmetyk Naturalny, bez parabenów i konserwantów. 

#6 Darek Piwowarczyk

Darek Piwowarczyk

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 67 postów

Napisano 20 grudzień 2018 - 22:01

Eh. Tolerancja. Niektóre stereotypy to chyba nigdy ludzi nie opuszczą. Totalnie tego nie rozumiem, choć z drugiej strony jakbym poszedł do kancelarii i zaczął rozmowę z wydziaranym w miejscu widocznym radcą prawnym lub adwokatem sam miałbym do niego dystans, ale dałbym szansę. Zobaczyłbym najpierw czy mu zależy na mojej sprawie, a o tatuażu bym zapomniał. No, ale to pierwsze wrażenie...

#7 Amoniaczek2

Amoniaczek2

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 137 postów

Napisano 11 styczeń 2019 - 12:49

Niestety ale stereotyp w pewnych branżach się mocno trzyma

#8 Waldek31

Waldek31

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 11 styczeń 2019 - 14:06

Eh. Tolerancja. Niektóre stereotypy to chyba nigdy ludzi nie opuszczą. Totalnie tego nie rozumiem, choć z drugiej strony jakbym poszedł do kancelarii i zaczął rozmowę z wydziaranym w miejscu widocznym radcą prawnym lub adwokatem sam miałbym do niego dystans, ale dałbym szansę. Zobaczyłbym najpierw czy mu zależy na mojej sprawie, a o tatuażu bym zapomniał. No, ale to pierwsze wrażenie...

Bez przesady, przecież nie będzie tam siedział różal przed nami w kancelarii prawnej. A jeśli nawet to liczy się to jak nas obsłuży, a nie jak wygląda :)
Bezsensowne stereotypy, przez które marnują się czasem naprawdę zdolni ludzi bo występuje taki problem z pracodawcą i pracą.

Kornix | Sklejki, płyty, tkaniny oraz akcesoria meblowe i tapicerskie

#9 Guest_Agnieszka

Guest_Agnieszka
  • Goście

Napisano 11 styczeń 2019 - 15:59

wszystko zależy od funkcji jaką ma pełnić pracownik, a niekoniecznie od braku tolerancji pracodawcy

jeśli ktoś ma wytatuowaną twarz, szyję, dłonie, a ma mieć kontakt z klientem (np. matka z dzieckiem, starsza pani/pan), to pierwsze wrażenie jest bardzo ważne, nie mamy wpływu na poziom tolerancji klienta, a możemy go stracić i ponieść stratę finansową

więc to nie zawsze brak tolerancji tu decyduje

#10 Guest_Anna Aniani

Guest_Anna Aniani
  • Goście

Napisano 11 styczeń 2019 - 22:07

Ja czuję dziwny dyskomfort, czy nawet  lęk przed tatuażem. O dziecka tatuaż kojarzy mi się z przemocą, hitlerowskimi obozami koncentracyjnymi  itp. itd.  Tego uczucia w sobie nie zwalczę, dlatego też mam duży problem w rozmowach  i kontaktach z wytatuowanymi ludźmi. Nie zatrudniam osób wytatuowanych w widocznych miejscach no i oczywiście w miarę możliwości nie współpracuję z takimi osobami. 

#11 Anastazja55

Anastazja55

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 25 postów

Napisano 19 styczeń 2019 - 12:04

A ja mam tatuaż taki delikatny. Pod piersiami ;) Taki mały kwiatuszek. anna dziwne masz skojarzenia 

;)

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych