Skocz do zawartości

Zdjęcie

świadectwo pracy

świadectwo pracy opieka nad dzieckiem

wróć do serwisu Kadry 6 odpowiedzi w tym temacie

#1 joannabarylska

joannabarylska

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 05 wrzesień 2014 - 10:08

Witam,

Mam pytanie w którym miejscu w świadectwie pracy mam wpisać wykorzystany urlop (2 dni urlopu opieka nad dzieckiem do lat 14), oraz gdzie wpisać urlop który nie wlicza się do dni wykorzystanych (odbiór za 03.05.2014)? Dodatkowo mam jeszcze pytanie czy jeśli pracownik jest na zwolnieniu lekarskim od 3 miesięcy a 30.09 kończy mu się umowa na czas określony, to czy mogę mu wręczyć 30.09 świadectwo pracy mimo, że będzie na zwolnieniu lekarskim?

#2 Ane

Ane

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1517 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 wrzesień 2014 - 10:13

- urlop na dziecko (art. 188 Kp) wpisujesz w pkt. 4. 5)

- odbiór za święto nie wpisujesz do św pracy

- wydajesz 30.09. zaś jeśli pracownik nie odbierze osobiście, to w ciągu 7 dni przesyłasz na adres korespondencyjny pracownikowi

#3 Joanka S

Joanka S

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 687 postów

Napisano 05 wrzesień 2014 - 10:17

Zwolnienie od pracy na mocy art. 188 Kodeksu pracy – tyczy się możliwych dwóch dni rocznie zwolnienia na dziecko do lat 14 wpisujemy w pkt.4.5 świadectwa pracy.Za nie wykorzystany dzień naliczasz wynagrodzenie nie wpisujesz do świadectwa pracy,nie jest to urlop wypoczynkowy.Świadectwo możesz wydać pracownikowi w ostatnim dniu trwania umowy lub wysłąć pocztą za potwierdzeniem odbioru.

#4 joannabarylska

joannabarylska

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 05 wrzesień 2014 - 14:19

Bardzo dziękuję.

#5 Guest_anka

Guest_anka
  • Goście

Napisano 10 wrzesień 2014 - 08:51

Podłączę się do tematu ze swoim pytaniem .Zatrudniłam pracownika 5.05na okres próbny 1 miesiąc. Po tym czasie zawarliśmy umowę o pracę na czas określony z możliwoscią wcześniejszego zwolnienia. 8.09. rozwiązaliśmy umowę za porozumieniem stron i mam pytanie czy powinnam wystawić 2 świadectwa pracy na okres  próbny i dalszą część pracy czy te 2 okresy powiązać ze sobą? proszę o pomoc

#6 Witch

Witch

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8812 postów

Napisano 10 wrzesień 2014 - 09:16

Podłączę się do tematu ze swoim pytaniem .Zatrudniłam pracownika 5.05na okres próbny 1 miesiąc. Po tym czasie zawarliśmy umowę o pracę na czas określony z możliwoscią wcześniejszego zwolnienia. 8.09. rozwiązaliśmy umowę za porozumieniem stron i mam pytanie czy powinnam wystawić 2 świadectwa pracy na okres  próbny i dalszą część pracy czy te 2 okresy powiązać ze sobą? proszę o pomoc

wystawiasz jedno swiadectwo za dwa okresy umów

#7 Guest_anka

Guest_anka
  • Goście

Napisano 10 wrzesień 2014 - 09:42

Dziękuję bardzo za pomoc

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: świadectwo pracy, opieka nad dzieckiem

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych