Skocz do zawartości

Łuszczyca a praca lekarza - przeciwwskazanie

wróć do serwisu Kadry 4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Ala

Guest_Ala
  • Goście

Napisano 05 wrzesień 2014 - 09:36

Witam, czy osoba, która ma łuszczycę nie może być lekarzem dentystą? Czy to jest jakieś przeciwwskazanie i nie można iść na studia lekarskie w tym kierunku?

#2 fashion.victim

fashion.victim

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 983 postów

Napisano 02 kwiecień 2015 - 07:57

Myślę, że taka osoba może być dentystą. Przecież nie jest to choroba zakaźna. Zresztą teraz, w dobie leczenia łuszczycy z DrMichaels, objawów tej choroby nie widać nawet na skórze, więc tym bardziej nie widzę żadnych przeciwwskazań.

#3 doora

doora

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 672 postów

Napisano 02 kwiecień 2015 - 08:18

nie ma z tym problemu, przecież dentysta praktycznie nie dotyka *gołą* skórą pacjenta - ma rękawiczki i maseczkę

poza tym łuszczyca nie jest zakaźna - sama ją mam sezonowo

jedyny problem jest kwestii estetycznej, jeżeli zmiany skórne są w widocznych miejscach - np. na twarzy, to mogą się takiej osoby bać małe dzieci.

z dorosłymi nie powinno być problemu

Inna kwestia - jeżeli zmiany są na dłoniach, to czy noszenie rękawiczek przez dłuższy czas nie będzie wpływało negatywnie na skórę.

Prywatnie polecam wypróbować olej wrotyczowy - w sklepie nie dostaniesz - trzeba samemu zrobić ;-)

#4 bogdan.z

bogdan.z

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 10 maj 2017 - 15:39

Oficjalnie pewnie nie ma takich przeciwwskazań. Ale zmagam się z łuszczycą już tyle lat i wiem, że utrudnia kontakty z ludźmi, w pracy i poza nią. Często nie wiedzą, że ta choroba nie jest zakaźna... Jak sobie radzicie z zaostrzeniami? Jakieś maści, kremy? Chodzę do dermatologa, ale nic mi nie pomaga. Ostatnio trafiłem na taki krem, jak myślicie, warto spróbować?sad.png

#5 bakarat

bakarat

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 657 postów

Napisano 18 listopad 2019 - 23:05

Tutaj https://www.febumed....1526028517.html jest sporo informacji na temat łuszczycy. Wiadomo, że to ostatecznie lekarz decyduje czy dopuszcza do pracy taką osobę czy też nie. Uważam jednak, że w tym wypadku nie powinno być żadnych przeciwwskazań. Z tego co wiem, to łuszczycą nie można zarażać. Trzeba też wziąć pod uwagę, gdzie taka łuszczyca występuje. 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych