Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wysokość dofinansowania do wynagrodzeń osób niepełnosprawnych

wróć do serwisu Kadry 8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 516362 postów

Napisano 05 wrzesień 2014 - 09:03

Pracodawcy zatrudniającemu osoby niepełnosprawne przyznaje się comiesięczne dofinansowanie do ich wynagrodzeń. Dofinansowanie pobiera się ze środków PFRON. Jaka jest wysokość dofinansowania do wynagrodzenia pracownika niepełnosprawnego?

Powrót do artykułu: Wysokość dofinansowania do wynagrodzeń osób niepełnosprawnych

#2 Guest_Edward

Guest_Edward
  • Goście

Napisano 05 wrzesień 2014 - 09:03

Dzień dobry Państwu! Zatrudniam dwie osoby niepełnosprawne, ale w ramach umów zlecenia. Czy w związku z tym mam prawo do dofinansowania do ich wynagrodzeń? Czy jest jakakolwiek podstawa prawna uprawniająca pracodawcę do takiej pomocy? Szukam jakiejkolwiek furtki, bo inaczej będę zmuszony podziękować im za współpracę :(

#3 Guest_abra

Guest_abra
  • Goście

Napisano 16 wrzesień 2014 - 13:20

Niestety nie przysługuje dofinansowanie jeśli osoba jest na umowie zleceniu.

Musi być to umowa o pracę i muszą być spełnione jeszcze inne warunki by móc starać się o dofinansowanie do wynagrodzenia z PFRONu

#4 Guest_lisik

Guest_lisik
  • Goście

Napisano 02 styczeń 2016 - 10:02

Ile dofinansowania w 2016 roku dostanie mój pracodawca jeśli posiadam umiarkowany stopień niepełnosprawności?

#5 Guest_Aldona

Guest_Aldona
  • Goście

Napisano 16 styczeń 2017 - 10:49

Dlaczego dofinansowanie nie zmienia się razem z wyższym wynagrodzeniem pracowania?

#6 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 16 styczeń 2017 - 12:16

Dlaczego dofinansowanie nie zmienia się razem z wyższym wynagrodzeniem pracowania?

Bo żyjemy w Polsce, a tak na serio, to od 2012 roku jest tendencja antypomocy ze strony PFRON-u. Od 2012 roku PFRON robi wszystko zeby wypłącać jak najmniej, a najlpeij w ogóle. Zajmuję się dofinansowaniami od 2005 roku i tak xle jak jest teraz nie było, choć może być jeszcze gorzej.

#7 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 08 październik 2019 - 17:37

Tylko u nas tak może być. Ja pracuję już rok na umiarkowanym robię to samo ,mniej zarabiam bez przystosowania stanowiska bo Warszawa JEST daleko a tu na dole nikt nic nie wie i nie może. Kasę brać to umieją.

#8 Guest_Ela

Guest_Ela
  • Goście

Napisano 19 luty 2020 - 23:45

Mam lekki stopień niepełnosprawności, normy do wyrobienia mam jak osoba pełnosprawna, chodzę na zwolnienia lekarskie/ bo praca ponad siły / i tracę na pensji uważam , ze pracodawca powinien otrzymywać tylko część dofinansowania do mego wynagrodzenia , ale jakąś część powinien tez otrzymywać pracownik niepełnosprawny jako dodatek do wynagrodzenia

#9 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 20 luty 2020 - 07:26

Mam lekki stopień niepełnosprawności, normy do wyrobienia mam jak osoba pełnosprawna, chodzę na zwolnienia lekarskie/ bo praca ponad siły / i tracę na pensji uważam , ze pracodawca powinien otrzymywać tylko część dofinansowania do mego wynagrodzenia , ale jakąś część powinien tez otrzymywać pracownik niepełnosprawny jako dodatek do wynagrodzenia

Dofinansowanie raczej nie rekompensuje pracodawcy twojej mniejszej wydajności i zwiększonej absencji, więc należy się cieszyć, że masz pracę, a nie żądać wynagradzania za sam fakt bycia osobą niepełnosprawną. 450 zł nie pokrywa nawet składek ZUS po stronie pracodawcy, wynagrodzenie brutto idzie w całości z kieszeni pracodawcy.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych