Skocz do zawartości

Zdjęcie

Odpowiedzialność biura rachunkowego za błędy w rozliczeniach

wróć do serwisu Księgowość 12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Księgowość

Admin Księgowość

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy
  • 197208 postów

Napisano 05 wrzesień 2014 - 08:20

Biuro rachunkowe nie ponosi odpowiedzialności za zobowiązania swoich klientów. Jeśli jednak powierzysz prowadzenie księgowości biuru rachunkowemu nie zapominaj, że może ono zapłacić odszkodowanie za swoją niestaranność.

Powrót do artykułu: Odpowiedzialność biura rachunkowego za błędy w rozliczeniach

#2 Guest_Marta

Guest_Marta
  • Goście

Napisano 05 wrzesień 2014 - 08:20

Przedsiębiorca jest zawsze odpowiedzialny za rachunkowość firmy, nawet jeśli przekazuje prowadzenie księgowości specjalistom. Dla bezpieczeństwa firmy dobrze, że biura nie są całkowicie zwolnione od odpowiedzialności za skutki nieprawidłowości.

#3 Guest_ECA GROUP

Guest_ECA GROUP
  • Goście

Napisano 04 luty 2015 - 12:12

Państwa firma potrzebuje profesjonalnej obsługi księgowej? Zapraszam do kontaktu z Grupą Kapitałową ECA. Pomagamy małym, średnim i dużym przedsiębiorstwom w sprawach księgowych takich jak prowadzenie ksiąg rachunkowych, kadry, sprawozdania i raporty księgowe. Nasze doświadczenie doceniają wydawcy takich tytułów jak Rzeczpospolita czy Dzienniki GP gdzie można znaleźć artykuły naszych pracowników. Kontakt: biuro@ecagroup.pl.

#4 Guest_ergerge

Guest_ergerge
  • Goście

Napisano 11 czerwiec 2015 - 19:46

ja korzystam z pomocy firmy www.biuroduet.pl i jeszcze nie mialem sytuacji, w której biuro byłoby wezwane do odpowiedzialnosci, na moje szczescie.

#5 McCarthy & Taggart

McCarthy & Taggart

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 60 postów

Napisano 28 lipiec 2015 - 08:36

Biuro rachunkowe odpowiada za szkody wynikłe wskutek nieprawidłowego prowadzenia księgowości. Przedsiębiorca może domagać się od niego wypłaty odszkodowania, jeżeli wykaże związek między szkodą a nieprawidłowościami. O tym, czy warto powierzyć prowadzenie rachunkowości biuru rachunkowemu, możesz przeczytać u nas na blogu: http://mctgroup.eu/b...owosc-w-firmie/

#6 Guest_AKRA

Guest_AKRA
  • Goście

Napisano 05 kwiecień 2016 - 18:32

Nie rozumiem tu czegoś. Jeśli biuro rachunkowe np.nie zgłosi zleceniodawcę jako podatnika vat po przekroczeniu "magicznej" kwoty przychodów 150tys., to czyja jest to wina: biura, czy zleceniodawcy. Skoro przedsiębiorca zawiera umowę z biurem rachunkowym, a umowa zawarta między stronami wyraźnie mówi o odpowiedzialności księgowego za popełnione błędy, to pytam: jaka to odpowiedzialność, jeśli zaległy podatek za okres niezgłoszony do US, np. 12 m-cy musi pokryć zleceniodawca, a księgowy nie musi się niczym przejmować? Przecież, przekazując dokumenty księgowemu, właściciel firmy ma prawo kompletnie nie znać się w tym fachu. Poza tym, jak sprawdzić księgowego, skoro cała dokumentacja od początku do końca roku jest u niego? No i oczywiście nie znamy się na księgowości, bo gdyby było inaczej, pewnie sami byśmy sobie ją prowadzili i zaoszczędzili te 200 zł.

#7 Guest_Nadia

Guest_Nadia
  • Goście

Napisano 29 lipiec 2017 - 13:26

Czy jest w internecie jakiś formularz do wypełnienia w związku uzyskaniem odszkodowania?

#8 Guest_Edzia

Guest_Edzia
  • Goście

Napisano 22 wrzesień 2017 - 19:31

Nie wiem jak wygląda sprawa z odszkodowaniami od biura rachunkowego. W Tax Care nigdy nie popełnili błędu, taxcare.pl/ tam na wiele pytań można dostać odpowiedzi.

#9 Guest_Arek

Guest_Arek
  • Goście

Napisano 27 kwiecień 2018 - 10:15

Nie rozumiem tu czegoś. Jeśli biuro rachunkowe np.nie zgłosi zleceniodawcę jako podatnika vat po przekroczeniu "magicznej" kwoty przychodów 150tys., to czyja jest to wina: biura, czy zleceniodawcy. Skoro przedsiębiorca zawiera umowę z biurem rachunkowym, a umowa zawarta między stronami wyraźnie mówi o odpowiedzialności księgowego za popełnione błędy, to pytam: jaka to odpowiedzialność, jeśli zaległy podatek za okres niezgłoszony do US, np. 12 m-cy musi pokryć zleceniodawca, a księgowy nie musi się niczym przejmować? Przecież, przekazując dokumenty księgowemu, właściciel firmy ma prawo kompletnie nie znać się w tym fachu. Poza tym, jak sprawdzić księgowego, skoro cała dokumentacja od początku do końca roku jest u niego? No i oczywiście nie znamy się na księgowości, bo gdyby było inaczej, pewnie sami byśmy sobie ją prowadzili i zaoszczędzili te 200 zł.

Jako właściciel firmy, jeśli zlecasz prowadzenie rachunkowości firmie zewnętrznej, odpowiadasz co najmniej za nadzór nad wykonywaniem obowiązków w zakresie rachunkowości. Jeśli będą nieprawidłowości, to odpowiada tylko i wyłącznie właściciel. Oczywiście, właściciel może dochodzić odszkodowania ze strony biura rachunkowego na podstawie KC, ale to nie jest już sprawa US czy ZUS.

Co do stwierdzenia "właściciel firmy ma prawo kompletnie nie znać się w tym fachu" to stara zasada mówi, że nieznajomość prawa szkodzi. Jeśli ktoś się nie zna, niech zatrudni się jako pracownik najemny.

#10 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 13 czerwiec 2018 - 07:40

Dlatego właśnie wolę sprawdzone biuro rachunkowe jak np. www.defacto-rzeszow.pl . Fakt, nie są w mojej okolicy, ale to bez znaczenia, skoro najważniejsze jest moje bezpieczeństwo i poczucie spokoju, szczególnie w takich przypadkach jak opisany tutaj.

#11 Guest_Tomked12

Guest_Tomked12
  • Goście

Napisano 26 czerwiec 2018 - 09:43

Ja polecam Biuro Rachunkowe M&M Księgi Rachunkowe, zlokalizowane w Warszawie. Bardzo sobie chwalę ich usługi.

#12 Guest_Magistral

Guest_Magistral
  • Goście

Napisano 10 lipiec 2018 - 13:01

Należy korzystać przede wszystkim z usług sprawdzonego biura. Ja korzystam z pomocy biura KORF i jestem w pełni zadowolony.

#13 Guest_Blachowniak

Guest_Blachowniak
  • Goście

Napisano 18 lipiec 2018 - 14:36

Ja NIE POLECAM biura Biuro Biznes Ewa Sławik w Częstochowie, które to biuro nie prowadzi staranie dokumentacji, personel nie jest przeszkolony z zapisów podatkowych, a przy kontrolach udają, że coś robią a później, że błędy to nie ich wina.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych