Skocz do zawartości


Zdjęcie

Odpowiedzialność biura rachunkowego za błędy w rozliczeniach


wróć do serwisu Księgowość 7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Księgowość

Admin Księgowość

  Zaawansowany użytkownik

 • Administratorzy
 • 197027 postów

Napisano 05 wrzesień 2014 - 08:20

Biuro rachunkowe nie ponosi odpowiedzialności za zobowiązania swoich klientów. Jeśli jednak powierzysz prowadzenie księgowości biuru rachunkowemu nie zapominaj, że może ono zapłacić odszkodowanie za swoją niestaranność.

Powrót do artykułu: Odpowiedzialność biura rachunkowego za błędy w rozliczeniach

#2 Guest_Marta

Guest_Marta
 • Goście

Napisano 05 wrzesień 2014 - 08:20

Przedsiębiorca jest zawsze odpowiedzialny za rachunkowość firmy, nawet jeśli przekazuje prowadzenie księgowości specjalistom. Dla bezpieczeństwa firmy dobrze, że biura nie są całkowicie zwolnione od odpowiedzialności za skutki nieprawidłowości.

#3 Guest_ECA GROUP

Guest_ECA GROUP
 • Goście

Napisano 04 luty 2015 - 12:12

Państwa firma potrzebuje profesjonalnej obsługi księgowej? Zapraszam do kontaktu z Grupą Kapitałową ECA. Pomagamy małym, średnim i dużym przedsiębiorstwom w sprawach księgowych takich jak prowadzenie ksiąg rachunkowych, kadry, sprawozdania i raporty księgowe. Nasze doświadczenie doceniają wydawcy takich tytułów jak Rzeczpospolita czy Dzienniki GP gdzie można znaleźć artykuły naszych pracowników. Kontakt: biuro@ecagroup.pl.

#4 Guest_ergerge

Guest_ergerge
 • Goście

Napisano 11 czerwiec 2015 - 19:46

ja korzystam z pomocy firmy www.biuroduet.pl i jeszcze nie mialem sytuacji, w której biuro byłoby wezwane do odpowiedzialnosci, na moje szczescie.

#5 McCarthy & Taggart

McCarthy & Taggart

  Zaawansowany użytkownik

 • Członkowie
 • PipPipPipPipPip
 • 60 postów

Napisano 28 lipiec 2015 - 08:36

Biuro rachunkowe odpowiada za szkody wynikłe wskutek nieprawidłowego prowadzenia księgowości. Przedsiębiorca może domagać się od niego wypłaty odszkodowania, jeżeli wykaże związek między szkodą a nieprawidłowościami. O tym, czy warto powierzyć prowadzenie rachunkowości biuru rachunkowemu, możesz przeczytać u nas na blogu: http://mctgroup.eu/b...owosc-w-firmie/#6 Guest_AKRA

Guest_AKRA
 • Goście

Napisano 05 kwiecień 2016 - 18:32

Nie rozumiem tu czegoś. Jeśli biuro rachunkowe np.nie zgłosi zleceniodawcę jako podatnika vat po przekroczeniu "magicznej" kwoty przychodów 150tys., to czyja jest to wina: biura, czy zleceniodawcy. Skoro przedsiębiorca zawiera umowę z biurem rachunkowym, a umowa zawarta między stronami wyraźnie mówi o odpowiedzialności księgowego za popełnione błędy, to pytam: jaka to odpowiedzialność, jeśli zaległy podatek za okres niezgłoszony do US, np. 12 m-cy musi pokryć zleceniodawca, a księgowy nie musi się niczym przejmować? Przecież, przekazując dokumenty księgowemu, właściciel firmy ma prawo kompletnie nie znać się w tym fachu. Poza tym, jak sprawdzić księgowego, skoro cała dokumentacja od początku do końca roku jest u niego? No i oczywiście nie znamy się na księgowości, bo gdyby było inaczej, pewnie sami byśmy sobie ją prowadzili i zaoszczędzili te 200 zł.

#7 Guest_Nadia

Guest_Nadia
 • Goście

Napisano 29 lipiec 2017 - 13:26

Czy jest w internecie jakiś formularz do wypełnienia w związku uzyskaniem odszkodowania?

#8 Guest_Edzia

Guest_Edzia
 • Goście

Napisano 22 wrzesień 2017 - 19:31

Nie wiem jak wygląda sprawa z odszkodowaniami od biura rachunkowego. W Tax Care nigdy nie popełnili błędu, taxcare.pl/ tam na wiele pytań można dostać odpowiedzi.Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych