Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

ewidencja przebiegu samochodów demonstracyjnych


wróć do serwisu Moja Firma 1 odpowiedź w tym temacie

#1 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 29 sierpień 2014 - 12:11

Podatnik jest dealerem samochodowym. Czy w celu dokonywania pełnych odliczeń od paliwa nabywanego do samochodów demonstracyjnych podatnik musi prowadzić ewidencję ich przebiegu?



#2 Borowska Angelika

Borowska Angelika

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 101 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 28 wrzesień 2014 - 11:46

Jak wynika z art. 86a ust. 5 ustawy o VAT warunku prowadzenia ewidencji przebiegu pojazdu dla celów VAT nie stosuje się w przypadku pojazdów samochodowych przeznaczonych wyłącznie do:

a) odprzedaży,

B) sprzedaży, w przypadku pojazdów wytworzonych przez podatnika,

c) oddania w odpłatne używanie na podstawie umowy najmu, dzierżawy, leasingu lub innej umowy o podobnym charakterze

-  jeżeli odprzedaż, sprzedaż lub oddanie w odpłatne używanie tych pojazdów stanowi przedmiot działalności podatnika.

 

Jeżeli samochód spełnia te wymogi nie musisz prowadzić epp dla celów VAT.

 





Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych