Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dodatkowy dzień wolny za oddanie krwi

20 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671920 postów

Napisano 29 sierpień 2014 - 10:41

Dodatkowy dzień wolny lub zwolnienie z pracy na kilka godzin za oddanie krwi przysługuje każdemu pracownikowi. Warunkiem otrzymania dodatkowe dnia wolnego z tytułu oddania krwi jest okazanie pracodawcy zaświadczenia ze stacji krwiodawstwa.

Powrót do artykułu: Dodatkowy dzień wolny za oddanie krwi

#2 Guest__Michalina

Guest__Michalina
  • Goście

Napisano 29 sierpień 2014 - 10:41

Czyli z wyprzedzeniem informuję pracodawcę o planowanym dniu wolnym a potem okazuję zaświadzczenie ze stacji krwiodastwa?

#3 Guest_Marcin

Guest_Marcin
  • Goście

Napisano 21 wrzesień 2014 - 12:18

Dodatkowo trzeba zaznaczyć, że poszczególne składniki krwi można oddawać częściej. Przez co też pracownik może brać wolne z ich powodu w krótszych odstępach czasu niż przy krwi pełnej. krwiodawcy.org/przerwy-miedzy-donacjami

#4 Guest_abc

Guest_abc
  • Goście

Napisano 26 luty 2015 - 19:08

I znów koszt spada na pracodawcę. Nie dziwota, że większość pracowników robi na umowy zlecenia za grosze. Chory kraj

#5 Guest_alkione

Guest_alkione
  • Goście

Napisano 22 lipiec 2015 - 12:11

Dlatego większość osób nie może korzystać z tego przywileju bo pracuje na umowy zlecenie. A dzień wolny przysługuje tylko pracownikowi na umowę. Wiec znów mamy podział na równych i równiejszych :(

#6 Guest_Lacatus

Guest_Lacatus
  • Goście

Napisano 24 listopad 2015 - 12:04

I znów koszt spada na pracodawcę. Nie dziwota, że większość pracowników robi na umowy zlecenia za grosze. Chory kraj

A na kogo mialby spaść?? Na krwiodawce ? To oczywiste że duże firmy a tym bardziej korporacje powinny się dokladać do ogolnego dobrobytu.Szczegolnie w krajach rozwijających się .

#7 Guest_krwiodawca

Guest_krwiodawca
  • Goście

Napisano 12 czerwiec 2016 - 12:32

Do geniuszy którzy czepiają się krwiodawców i Państwa za to że idą oddać krew i nie płaci za wolny dzień. Życzę wam aby jak będziecie potrzebowali krwi aby wam powiedzieli w szpitalu że krwiodawca nie miał wolnego a państwo nie zapłaciło pracodawcy, tak że sorry żegnamy i do piachu. To może wówczas inaczej będziecie pisali i mówili w tej kwestii. Krwiodawca nic nie ma z tego że odda krew prócz dnia wolnego w pracy jeżeli pracuje, posiłku jeżeli taki otrzyma paru drobnych za dojazd, które nie wiem na jaki dojazd mają wystarczyć. Powodzenia dla buractwa!!!

#8 Guest_1`1234

Guest_1`1234
  • Goście

Napisano 12 czerwiec 2016 - 19:02

sam jestes burakiem. regularnie oddanie osocze i jest dla mnie chore ze ludzie placa podatki i jeszcze musza oczekiwac ze ktos odda krew zeby oni mogli ją otrzymac. zasr****ym obowiazkiem panstwa jest zapewnienie krwi dla pacjenta ale nie ma sie co dziwic skoro rządzi nami komuna a ponad 90% ludzi albo ma to w czterech literach albo glosuje na popisy i inne postkomunistyczne byty.

niestety u nas nadal jest mentalna komuna ze pracodawce mozna wyzyskiwac, okradac i leciec w kulki bo... bo on i tak jest bogaty. to niech jeden z drugim zalozy firme i placi 1200zusu. prosze bardzo. mialem DG i wiem jak to jest. przeciez nie ma zadnego problemu zeby jeden z drugim zalozyl firme i placil po 10tysiecy netto prawda? no ale to jest Polska smile.png potraficie krytykowac i to wszystko.

#9 Guest_Ciasny Wiesiek

Guest_Ciasny Wiesiek
  • Goście

Napisano 15 lipiec 2016 - 07:14

a czy ty człowieku rozumiesz co piszesz w jaki sposób kraj ma zapewnić krew ??? wyprodukować ja ??? jeśli nie będzie krwiodawców to i krwi nie będzie naprawdę nie życzę ci tego ale czy na prawdę musisz sam lub ktoś z twojej rodziny potrzebować krwi ?? to samo tyczy się organów nie mówię że masz oddać je za życia ale przykładowo giniesz w wypadku.. po co mają gnić w piachu jak mogą się przydać jakiemuś dziecku które chce żyć.. ja oddaje bardzo często krew i nawet nie biorę dnia wolnego z tego powodu...

#10 Guest_ona

Guest_ona
  • Goście

Napisano 12 październik 2016 - 13:20

a czy ty człowieku rozumiesz co piszesz w jaki sposób kraj ma zapewnić krew ??? wyprodukować ja ??? jeśli nie będzie krwiodawców to i krwi nie będzie naprawdę nie życzę ci tego ale czy na prawdę musisz sam lub ktoś z twojej rodziny potrzebować krwi ?? to samo tyczy się organów nie mówię że masz oddać je za życia ale przykładowo giniesz w wypadku.. po co mają gnić w piachu jak mogą się przydać jakiemuś dziecku które chce żyć.. ja oddaje bardzo często krew i nawet nie biorę dnia wolnego z tego powodu...

daj spokój bezmózgowcom i tak nie przetłumaczysz a reszcie nie musisz.. smile.png podziwiam że nie bierzesz wolnego ale może mężczyźni inaczej to przechodzą.. mi parę razy zdarzyło się o mało nie zemdleć w autobusie po oddaniu krwi, pół dnia chodziłam jak zombie a resztę dnia przespałam bo nie miałam na nic siły..

#11 Guest_rafał

Guest_rafał
  • Goście

Napisano 14 październik 2016 - 09:14

sam jestes burakiem. regularnie oddanie osocze i jest dla mnie chore ze ludzie placa podatki i jeszcze musza oczekiwac ze ktos odda krew zeby oni mogli ją otrzymac. zasr****ym obowiazkiem panstwa jest zapewnienie krwi dla pacjenta ale nie ma sie co dziwic skoro rządzi nami komuna a ponad 90% ludzi albo ma to w czterech literach albo glosuje na popisy i inne postkomunistyczne byty.

niestety u nas nadal jest mentalna komuna ze pracodawce mozna wyzyskiwac, okradac i leciec w kulki bo... bo on i tak jest bogaty. to niech jeden z drugim zalozy firme i placi 1200zusu. prosze bardzo. mialem DG i wiem jak to jest. przeciez nie ma zadnego problemu zeby jeden z drugim zalozyl firme i placil po 10tysiecy netto prawda? no ale to jest Polska smile.png potraficie krytykowac i to wszystko.

Kolego który jedziesz po krwiodawcach pomódl się do Boga lub jak wolisz do mamony abyś tej krwi kiedyś nie potrzebował. Zdrowia i empatii życzę

#12 Guest_Jas Fasola

Guest_Jas Fasola
  • Goście

Napisano 12 grudzień 2016 - 21:26

W drukarni Bauer Media za oddawanie krwi zostaniesz ukarany finansowo. Zabieranie premi, i innych dodatkow np 13-tek. Takie podejscie wyklucza z oddawania krwi ok 100 osob. Skrycie kieruja tym dyrektor Koncki, kirownik Bonczak - Polacy zatrudnieni przez Niemieckiego wlasciciela.

#13 Guest_Normalny

Guest_Normalny
  • Goście

Napisano 06 marzec 2017 - 09:13

Oddajesz krew tylko jeśli ktoś ci za to zapłaci płatnym dniem wolnym?
To życzę ci byś jak będziesz potrzebował krwi najpierw dostał informację: dostanie pan, ale ktoś musi zapłacić za dni wolne dawców. Płaci pan kartą czy gotówką?

#14 Guest_Ciekawy

Guest_Ciekawy
  • Goście

Napisano 06 marzec 2017 - 09:14

To oczywiste, bo?

#15 Guest_Waldi

Guest_Waldi
  • Goście

Napisano 08 wrzesień 2018 - 23:57

Pytanie o uzasadnienie. Pracuję na 3 zmiany. Pierwsza 6-14; Druga 14-22; Trzecia 22-6. Jeżeli mam 1-szą czy II-ga zmianę i pójdę oddać krew w tym samym dniu co te zmiany to nie ma problemu. A jak mam trzecią zmianę 22--6 i oddam krew  to kierownik karze mi przyjść do pracy po 24.

Czy tak może ?

Czy od pobrania krwi mam 24 godziny zwolnienia czy tylko do 23:59, a po północy muszę być w pracy ?

Czy na zwolnieniu ze stacji krwiodawstwa mogą mi napisać to zwolnienie inaczej ?

#16 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19306 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 09 wrzesień 2018 - 13:40

A czytałeś artykuł na początku wątku, czy ci się nie chce?

#17 Guest_paweł

Guest_paweł
  • Goście

Napisano 29 wrzesień 2019 - 10:18

A czytałeś artykuł na początku wątku, czy ci się nie chce?

Nie ma jasnej odpowiedzi czy wolne przysługuje za 24h czy za 8h czy od 24 do 24 czy od 8 do 8 

ja np pracuję od 24h  ale na przełomie dni - zaczynam wieczorem pracuje w nocy i rano kończę to ile byś mi godzin policzył ? tylko do 24 ? czy do rana ?

#18 Guest_Lolo

Guest_Lolo
  • Goście

Napisano 21 październik 2019 - 23:17

Do pracodawcow-krwiopijcow.
Wam jest zawsze malo,pracownik najlepiej zeby za miske ryzu robil,a nadgodziny za darmo.Macie gdzies czy wasz pracownik zdechnie przy maszynie,przeciez jest tylu innych baranow co przyjda za niego.Wazne zeby co roku zmienic auto i pojechac na wczasy za granica trzy razy w roku.No i panstwo najlepiej niech was z podatkow zwolni i dotacje da.A pracownicy zadnych praw tylko same obowiazki.Przeciez robol to nie czlowiek,niech zapier...a.Na pracodawce,na panstwo,na chorych,na kazdego.

#19 Guest_Janus

Guest_Janus
  • Goście

Napisano 24 październik 2019 - 14:53

Do pracodawcow-krwiopijcow.
Wam jest zawsze malo,pracownik najlepiej zeby za miske ryzu robil,a nadgodziny za darmo.Macie gdzies czy wasz pracownik zdechnie przy maszynie,przeciez jest tylu innych baranow co przyjda za niego.Wazne zeby co roku zmienic auto i pojechac na wczasy za granica trzy razy w roku.No i panstwo najlepiej niech was z podatkow zwolni i dotacje da.A pracownicy zadnych praw tylko same obowiazki.Przeciez robol to nie czlowiek,niech zapier...a.Na pracodawce,na panstwo,na chorych,na kazdego.

Pracowniku-honorowy krwiodawco, honorowo kojarzy mi się z czymś bezinteresownym, Twoje honorowe podejście wyklucza więc wynagrodzenie, weź dzień płatnego urlopu i ogarniaj w tym czasie co Ci się tylko żywnie podoba. 

Janus

#20 Guest_Janus

Guest_Janus
  • Goście

Napisano 24 październik 2019 - 14:54

W drukarni Bauer Media za oddawanie krwi zostaniesz ukarany finansowo. Zabieranie premi, i innych dodatkow np 13-tek. Takie podejscie wyklucza z oddawania krwi ok 100 osob. Skrycie kieruja tym dyrektor Koncki, kirownik Bonczak - Polacy zatrudnieni przez Niemieckiego wlasciciela.

Pracowniku-honorowy krwiodawco, honorowo kojarzy mi się z czymś bezinteresownym, Twoje honorowe podejście wyklucza więc wynagrodzenie, weź dzień płatnego urlopu i ogarniaj w tym czasie co Ci się tylko żywnie podoba. 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych