Skocz do zawartości


Zdjęcie

niszczenie dokumentów kasowych - w jakim terminie?


wróć do serwisu Księgowość 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Anna K.

Anna K.

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 346 postów

Napisano 28 sierpień 2014 - 08:58

Witam serdecznie, czy ktoś mógłby mi powiedzieć w jakim terminie i według jakich zasad spółka może dokonać zniszczenia papierowych kopii dokumentów kasowych, których kopie zostały też zapisane na informatycznych nośnikach jednokrotnego trwałego zapisu i spełniają wymogi określone w § 6 ust. 1 rozporządzenia ws. kryteriów i warunków technicznych, którym muszą odpowiadać kasy rejestrujące, oraz warunków stosowania tych kas przez podatników?



#2 NiszczarkiBiurowe

NiszczarkiBiurowe

    Nowy użytkownik

  • Członkowie
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 23 grudzień 2015 - 12:21

To wygląda tak, że papierowe kopie dokumentów kasowych, które zostały wyemitowane od dnia 1.04.2013 roku można natychmiastowo zniszczyć wtedy gdy założymy, że dokumenty te spełniają wymogi odnośnie kas z zapisem kopii, zawarte w 11 ust. 1 pkt 20, 25 i 27, a przy tym archiwizacja odbywa się w zgodzie z rozporządzeniem Ministra Finansów z dnia 14.03.2013 r. (sprawa kas rejestrujących). W przypadku, gdy kasy te nie spełniają takich wymogów, papierowe kopie wyemitowanych przez kasy dokumentów powinny zostać zniszczone po upływie okresu przedawnienia zobowiązania podatkowego.


www.niszczarkibiurowe.com - niszczarki dokumentów


#3 majkel29

majkel29

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 207 postów

Napisano 27 luty 2016 - 15:40

Po takich pytaniach widać, że nie zawsze archiwizacja dokumentów jest prosta. Lepiej oddać to w ręce specjalistów jak np. http://www.archiwiza...umentow.com.pl/ , którzy wiedzą co i ile trzeba przechować. I z pewnością zrobią to jak należy,





Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych