Skocz do zawartości


Zdjęcie

Odwołanie od wymiarowej decyzji nie powoduje zniknięcia długu

decyzja odwołanie zaświadczenie

wróć do serwisu Księgowość 1 odpowiedź w tym temacie

#1 dedalus

dedalus

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 106 postów

Napisano 27 sierpień 2014 - 12:05

Każdy podatnik może żądać od fiskusa zaświadczenia o niezaleganiu z daninami, potrzebnego w różnych sytuacjach, chociażby w postępowaniach z bankami. Jednak zgodnie z wczorajszym wyrokiem NSA nie zawsze można takie oświadczenie otrzymać.

 

W przypadku, który rozważał wczoraj Sąd, mężczyzna, w sprawie którego wydano decyzję ustalającą zobowiązanie podatkowe w zryczałtowanym podatku od nieujawnionych źródeł zwrócił się do fiskusa o wydanie ww. zaświadczenia. Fiskus się nie zgodził, przegrał w pierwszej instancji, ale wczoraj NSA uchylił korzystny dla podatnika wyrok. Wynika z tego, że odwołanie od decyzji nie sprawia, że znika dług.

 

Co o tym sądzicie?#2 Red Bull Cola

Red Bull Cola

    Użytkownik

  • Członkowie
  • PipPip
  • 17 postów

Napisano 27 sierpień 2014 - 17:25

Może nie jestem jakimś ekspertem ale nie słyszałem jeszcze nigdy żeby banki wszczynały jakieś postępowania przeciwko swoim własnym klientom. Po za tym mówisz o wczorajszym wyroku NSA nie podając sygnatury. A dlaczego niby Twoim zdaniem odwołanie od decyzji powinno sprawić że znika dług? I dlaczego podatnik który zalega z podatkami miałby otrzymać zaświadczenie że nie zalega? O co tu w ogóle chodzi?

Dodaj odpowiedź  Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: decyzja, odwołanie, zaświadczenie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy