Skocz do zawartości

Zdjęcie

Odliczenie podatku za zakup paliwa

VAT odliczenie paliwo

wróć do serwisu Księgowość 1 odpowiedź w tym temacie

#1 dedalus

dedalus

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 106 postów

Napisano 27 sierpień 2014 - 11:56

Ciekawa interpretacja podatkowa Dyrektora łódzkiej skarbówki sprzed klikunastu dni.

Czy powinno się odliczać w całości VAT od zakupu paliwa i wydatków związanych z używaniem samochodów w sposób mieszany(tzn do działalności gospodarczej i do innych celów)?

Fiskus twierdzi, że w takiej sytuacji można odliczyć 50% VAT. Co myślicie na ten temat?

#2 Guest_Aga

Guest_Aga
  • Goście

Napisano 23 luty 2016 - 12:40

Mam pytanie:

Od niedawna prowadzę działalność gospodarczą i używam dla tych potrzeb prywatny samochód osobowy. Rozliczam wyjazdy kilometrówką, do rozliczenia poniesionych kosztów brałam kwotę brutto z faktur. Ostatnio przeczytałam, że od lipca poprzedniego roku można od paliwa odliczyć 50% vat-u. (Wiem, że trochę przegapiłam zmiany sad.png ).

I tu moja wątpliwość, czy dobrze rozumiem nowe przepisy: kupuję paliwo na fakturę na moje imię i nazwisko, 50% vat-u odliczam wpisując to do ewidencji vat prowadzonej firmy, a kwotę netto + pozostałe 50% vat-u wpisuję do ewidencji przebiegu pojazdu i tą pozostałą kwotę rozliczam potem w kilometrówce.

Proszę tylko o potwierdzenie, że moje rozumienie przepisów jest prawidłowe bądź wyprowadzenie z błędu.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VAT, odliczenie, paliwo

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych