Skocz do zawartości

Dobre i proste oprogramowanie do sklepu internetowego?

oprogramowanie sklepu internetowego proste tanie dobre allegro hurtownie

wróć do serwisu Moja Firma 15 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Rysi76

Guest_Rysi76
  • Goście

Napisano 26 sierpień 2014 - 10:44

Mam problem z wyborem oprogramowania do mojego sklepu internetowego. Chcę sprzedawać używane części do samochodu. Chciałbym sprzedawać też na allegro. Sam chcę prowadzić na początku ten biznes. Więc interesuje mnie proste i dobre oprogramowanie. Czy ktoś ma informacje na temat takiego oprogramowania? Nie wiem nawet czy się kierować aby wybrać dobre oprogramowanie?

#2 Guest_Pablo

Guest_Pablo
  • Goście

Napisano 27 sierpień 2014 - 08:55

Mam problem z wyborem oprogramowania do mojego sklepu internetowego. Chcę sprzedawać używane części do samochodu. Chciałbym sprzedawać też na allegro. Sam chcę prowadzić na początku ten biznes. Więc interesuje mnie proste i dobre oprogramowanie. Czy ktoś ma informacje na temat takiego oprogramowania? Nie wiem nawet czy się kierować aby wybrać dobre oprogramowanie?

Przede wszystkim testuj. Większość platform oferuje bezpłatne testy swojego oprogramowania przez okres od 14 do 21 dni bez konsekwencji.

Jeśli chcesz jednocześnie sprzedawać części samochodowe w sklepie i na Allegro, to koniecznie pytaj o dwukierunkową integrację z portalem Allegro. Dzięki temu z jednego miejsca (panelu administracyjnego sklepu) będziesz posiadał dane z dwóch źródeł sprzedaży. 

W przypadku oprogramowania SaaS, czyli dzierżawieniu sklepu pytaj o hosting, integracje z hurtowniami, kurierami, metodami płatności, porównywarkami cen.. To podstawy obecnych sklepów w branży e-commerce. Dodatkowo pytaj o wersje graficzne sklepu i jego dostosowanie na urządzenia mobilne. 

Dodatkowych informacji na pewno udzielą konsultanci. Spróbuj może na początek platformę RedCart.pl

#3 Guest_Grzegorz55

Guest_Grzegorz55
  • Goście

Napisano 28 sierpień 2014 - 09:18

Ja niedawno założyłem sklep z częściami ale do motocykli.

Przejrzałem wiele sklepów i żaden nie przykuł mojej uwagi jak sky-shop.pl . Spytasz ? Co w nim takiego szczególnego? Czym się wyróżnia? A tym że posiada konfigurator ostawień wyglądu w czasie rzeczywistym. Dzięki temu można dużo zaoszczędzić. Nie muszę kupować skórek. Drugą zaletą tego oprogramowania jest brak jakichkolwiek dodatkowych opłat, takich jak opłata za serwer. W wielu oprogramowaniach sklepów życzą sobie nie dość że za abonament to i opłatę za serwer. Tutaj tego nie ma.

#4 Guest_badalan

Guest_badalan
  • Goście

Napisano 10 październik 2014 - 15:14

Jeśli chodzi o hosting to pod sklep lepiej dobrać coś na zasadzie vpsa, pogadajcie z adminami Hekko, dadzą wam potestować serwer, ocenicie czego tak na prawdę potrzebujecie. W ten sposób faktycznie wszystko powinno być ok, ale na pewno tak będzie? Całość jest uzależniona od was.

#5 Guest_nerrio

Guest_nerrio
  • Goście

Napisano 27 styczeń 2015 - 11:28

W większości platform do sklepów internetowych to mnie najbardziej załamywały szablony graficzne...były na niskim poziomie. Dopiero na stronie redcart.pl zaproponowali jakieś sensowne grafiki, także tutaj założyłem sklep. Polecam. Ceny mają bardzo przyzwoite, a sam panel administracyjny bardzo intuicyjny.

#6 Kaczmar

Kaczmar

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 146 postów

Napisano 05 luty 2015 - 17:03

Offigo jest bardzo ciekawe pod tym względem, nie jest skomplikowane, ani niepotrzebnie udziwnione zbędnymi funkcjami, których nigdy w życiu nie użyjesz. Z mojego punktów widzenia jako przedsiębiorcy jest najbardziej praktyczny i najlepiej dostosowany do warunków panujących w branży.

#7 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 16 luty 2015 - 12:34

Przerzuciłem się właśnie na idealnysklep.pl, bo mają dużo zintegrowanych funkcji, z których faktycznie korzystam. Do tego dorzucili w promocji profesjonalny mailing, więc gratis dostałem reklamę i badanie rynku. Jak na razie wygląda całkiem ok.

#8 patiks

patiks

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2164 postów

Napisano 25 maj 2015 - 07:06

Na czym opiera się ten sklep - http://www.conrad.pl/ ? Nie widzę konkretnej informacji. Generalnie szukamy dobrego rozwiązania właśnie pod sklep internetowy. Macie jakieś sensowne i racjonalne propozycje?

http://twojanowafigura.pl/ - poznaj Slimunox

#9 AnnaKr

AnnaKr

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 48 postów

Napisano 25 maj 2015 - 07:37

Moja firma całkiem niedawno zaczęła korzystać z nopCommerce. Darmowa platforma z otwartym kodem źródłowym (więc bezpieczeństwo, co dla nas jest jedną z kluczowych kwestii, stoi na bardzo wysokim poziomie). 

O ile sama platforma jest bezpłatna, to dodatki są już płatne. Ale przecież nie wszystko od razu musisz kupować.

Najważniejsze cechy, prócz bezpieczeństwa, to:

• integracja z programami księgowymi (przy małym sklepie, to pół biedy, ale sklep przecież ma się rozwijać, prawda?)
  • integracja z platformami (allegro, eBay, Amazon)
  • bramki płatności (eCard, transferuj.pl, PayPal, PayU, dotpay)
  • integracja z porównywarkami (Ceneo, Skąpiec, Nokaut)
  • oprogramowanie wspierane przez międzynarodową społeczność
  • multi-język i multi-sklep
  • przygotowane pod SEO
  • wspiera przyjazne linki
  • responsywność

W tamtym tygodniu pisałam post, gdzie wskazywałam, czym są globalne rozwiązania. Warto zastanowić się, czy za jakiś czas oprogramowanie będzie wspierane, ile jest osób tworzących społeczność. Z doświadczenia wiem, firma która stworzyła wcześniejsze oprogramowanie naszego sklepu, za potrzebną aktualizację podyktowała cenę... zaporową. Gdy skupiasz się jedynie na społeczności wspieranej przez garstkę ludzi, ograniczasz sobie wybór i pozwalasz na monopol. W tym przypadku wystarczy zobaczyć forum producenta - prawie codziennie pojawiają się jakieś dodatki. Jest spora grupa firm, które rozwijają projekt, niezależnie od producenta. I to zapewnia, że nie jesteśmy skazani na jedną firmę. Dodatkowo światowa społeczność gwarantuje, że w przypadku rozwoju sklepu i możliwości eksportu, możesz mieć paczkę językową, czy regionalne systemy płatności. O tym też warto pomyśleć. 

#10 pepke

pepke

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 386 postów

Napisano 13 sierpień 2015 - 07:11

Sam jakiś czas temu się nad tym zastanawialem ponieważ żona otwiera swój sklep internetowy i tym samym trzeba było znaleźć odpowiednie oprogramowanie. W sieci jest wiele opracowań na ten temat. Tutaj macie ciekawy wpis na blogu:

http://www.sklepwint...-internetowego/

Wprawdzie można zastanowić się nad oprogramowaniem komercyjnym ale w tym przypadku trzeba liczyć się z bardzo wysokimi kosztami tak wiec jestem zdania,ze lepiej jest zdecydować się na oprogramowanie bezpłatne.Szczególnie jeśli sklep nie będzie duży. My zdecydowaliśmy się na Prestę.Jest bardzo prosta w obsłudze i zaplaciliśmy jedynie za oryginalna skórkę. 

Celem życia jest rozwój własnej indywidualności

#11 Guest_bartosz

Guest_bartosz
  • Goście

Napisano 27 październik 2015 - 12:25

Myślę, że najlepszym sposobem jest powierzenie stworzenia sklepu specjalistom. Ja akurat zgłosiłem się do CleverAgency i jestem bardzo zadowolony ze współpracy, wszystkie moje pomysły zostały zrealizowane, a efektem jest gotowa przejrzysta strona, ze świetną szatą graficzną. To jest chyba lepsze rozwiązanie niż samemu męczyć się z oprogramowaniami.  

#12 Guest_tomtrikd

Guest_tomtrikd
  • Goście

Napisano 02 grudzień 2015 - 10:55

a jaki system płatnosci polecacie? chciałbym cos w stylu Payu jak na allegro

#13 AnnaR

AnnaR

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 73 postów

Napisano 02 grudzień 2015 - 11:40

Ze swojego doświadczenia mogę polecić Paybynet, o którym możesz poczytać np. tutaj - http://www.paybynet....nauty/paybynet/ To system szybkich płatności internetowych, który jest bezpieczny i realizuje płatności bezpośrednio na konto odbiorcy. Stosowany nie tylko w e-sklepach, ale także w eAdministracji.

#14 Baklazanka

Baklazanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 342 postów

Napisano 28 sierpień 2016 - 18:39

Myślę, że Aptus Ashop w tym wypadku powinno się sprawdzić super. Tutaj możecie sobie poczytać więcej o tym oprogramowaniu, o jego licencji itd. Mają też fajne poradniki dotyczące innych zagadnień sklepu internetowego.

#15 Kemp

Kemp

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 33 postów

Napisano 13 październik 2016 - 12:30

Jak szukasz oprogramowania to zawsze możesz zdecydować się na indywidualne rozwiązanie. Jest sporo firm, które teraz piszą takie aplikacje. Zobacz między innymi na stronie http://systemyerp24.pl co mogą zaoferować i ile to kosztuje. Są na rynku od dawna, więc nie będą mieli problemu z realizacją.

#16 pawelszabla

pawelszabla

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 259 postów

Napisano 26 listopad 2018 - 10:34

U mnie cały sklep internetowy opiera się na lomag.pl. Wdrożenie błyskawicznie. Właściwie ich szkolenie internetowe jest wystarczające, aby ogarnąć wszystko w mniej więcej tydzień. Tyle mi akurat zajęło. Bardzo fajnie się przypisuje uprawnienia pracownikom. Interfejs czytelny nawet przy wielu produktach. Wyszukiwanie, zestawienia dokumentów bardzo ok. Jestem zadowolony i nie zamierzam zmieniać. Do tego jest bardzo tanio.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: oprogramowanie, sklepu, internetowego, proste, tanie, dobre, allegro, hurtownie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych