Skocz do zawartości

Pomysł na integrację pracowników

wróć do serwisu Kadry 48 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Paweł

Guest_Paweł
  • Goście

Napisano 20 sierpień 2014 - 10:30

Cześć! Rozpocząłem pracę w nowej firmie jako pracownik działu HR. Moje pierwsze duże zadanie dotyczy zintegrowania pracowników działu liczącego 18 osób. To kobiety i mężczyźni w wieku 25-40 lat. Wszyscy zamieszkują w Warszawie. Do głowy od razu przychodzi mi impreza integracyjna. Do wykorzystania mam spory budżet - w grę mógłby wchodzić nawet jakiś wyjazd weekendowy. Może macie jakieś propozycje na integrację? Chciałbym jak najlepiej wykonać to zadanie, tym bardziej, że to moje pierwsze i chcę pokazać się pracodawcy z jak najlepszej strony. Fajnie, gdyby ta integracja była nietypowa. Nasza firma to branża motoryzacyjna. Chętnie zapoznam się z wszystkimi Waszymi propozycjami :) Dziękuję.

#2 Guest_20

Guest_20
  • Goście

Napisano 20 sierpień 2014 - 12:49

A po co Ci nasze propozycje? Najlepiej pogadaj z pracownikami, jakie oni mają pomysły, co im najbardziej odpowiadałoby. W końcu nie chodzi o to, żebyś Ty zabłysnął, ale żeby te 18 osób było zadowolonych, a to nie będzie proste zadanie, bo jak wiesz, ludzie mają w tym względzie różne upodobania.A jeśli chodzi o zadanie pytania na forum publicznym, to natychmiast możesz spodziewać się wszelkiego rodzaju cwaniaków, co będą usiłowali wmówić Ci imprezę właśnie u nich, żeby zareklamować swój hotel lub restaurację. Nie daj się nabrać.

#3 kuntor

kuntor

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 238 postów

Napisano 22 sierpień 2014 - 11:43

Od nas z firmy zorganizowaliśmy wyjazd w Bieszczady - jeden dzień szkolenia, a później zabawa. A Zielona Polana ma basen, plażę, kort, masę atrakcji - ogólnie dzieje się. Miejsce jest znakomite i dobrze przygotowane, wszyscy się doskonale bawiliśmy.

mspinfo.png

#4 Guest_20

Guest_20
  • Goście

Napisano 22 sierpień 2014 - 20:09

Od nas z firmy zorganizowaliśmy wyjazd w Bieszczady - jeden dzień szkolenia, a później zabawa. A Zielona Polana ma basen, plażę, kort, masę atrakcji - ogólnie dzieje się. Miejsce jest znakomite i dobrze przygotowane, wszyscy się doskonale bawiliśmy.

A nie mówiłam? Już się cwaniak reklamuje.

#5 patiks

patiks

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1787 postów

Napisano 03 grudzień 2014 - 13:12

Również mieliśmy imprezę z firmy w Zielonej Polanie, ale to było w te wakacje. Na prawdę super standard, wszystko idealnie dopracowane, mega atrakcje. Faktycznie mieliśmy basen dla siebie, podobnie jak plażę, a ogólnie na miejscu na prawdę mega dużo się działo i to był najlepszy wyjazd z mojej firmy.

http://twojanowafigura.pl/ - poznaj Slimunox

#6 Snt

Snt

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 440 postów

Napisano 06 marzec 2015 - 13:13

Wiadomo, że jeśli atmosfera jest ok w pracy to wyjazd integracyjny zawsze będzie miło przyjęty, jeśli jest inaczej to może być sztywno. W każdym razie jak ktoś będzie szukał czegoś blisko Łodzi - Dwór Giemzów - http://dworgiemzow.p...erencyjna-lodz/ mieliśmy tam szkolenie połączone właśnie z weekendowym pobytem integracyjnym. Bardzo ładnie położone miejsce i praktycznie nie czuć wcale bliskości Łodzi. Zresztą galeria zdjęć mówi sama za siebie. 

#7 konmalki

konmalki

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 262 postów

Napisano 01 czerwiec 2015 - 13:30

Najlepszym pomysłem jest zdecydowanie dobry wyjazd w góry. My byliśmy w Istebnej i bawiliśmy się doskonale. Takie fajne wyjazdy integracyjne organizuje Base Camp. Mieliśmy paintball, park linowy i bieg na orientację. Wszystko zrobione bardzo profesjonalnie i dobrej atmosferze:)

#8 Guest_Małgosia

Guest_Małgosia
  • Goście

Napisano 17 sierpień 2015 - 11:25

ja do tej pory bardzo pozytywnie wspominam piknik integracyjny, na który wynajmowaliśmy sprzęty rekreacyjne od Euro - Party. Było tam dosłownie wszystko, a każdy z nas bawił się jak małe dziecko. Teraz jesteśmy najbardziej zgranym działem w całej firmie!

#9 Guest_gerrt

Guest_gerrt
  • Goście

Napisano 26 sierpień 2015 - 08:47

Jako menedżer w jednej z większych polskich firm byłem zmuszony przez szefostwo do zbudowania nowego zespołu roboczego w bardzo krótkim czasie. Postanowiłem przeprowadzić ekstremalny, militarny team building przy wsparciu asgpredators.pl. Panowie bardzo profesjonalnie podeszli do zaplanowania zadań, mających wyłonić liderów. Program otrzymałem, mogłem wprowadzić kilka drobnych zmian. Cennik jasny. Teraz wracamy z ekipą raz na pół roku przynajmniej do klimatu survivalowego.

#10 TomekeL

TomekeL

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 08 październik 2015 - 13:39

Wszystko zależy od tego jakich ludzi masz w zespole. Z pewnością trudno będzie zorganizować coś, co zadowoli wszystkich, bo jedni lubią morze, inni góry. Ale faktycznie najpierw można obserwowac i podpytać pracowników co lubią robić, jak spędzać wolny czas. W ostateczności wiele hoteli czy pensjonatów zapewne ma w swoich ofertach propozycje dla firm. Może ktoś z obsługi pomoże rozpisać ciekawy plan, w którym będzie i coś pozytecznego i rozrywkowego. :)

#11 Fizo

Fizo

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 474 postów

Napisano 26 listopad 2015 - 10:20

W tym okresie to spotkanie wigilijno-świateczne jest wskazane na integracje. Drobne upominki byłyby mile widziane.

#12 Guest_Aneta

Guest_Aneta
  • Goście

Napisano 26 listopad 2015 - 11:22

Nie wiem czy umieszczenie tego postu to dobry pomysł ale spróbuje. Studiuje zarządzanie i musze opracować metode radaru personalnego a konkretnie zorganizować zadanie do grupy.  (Metoda radaru personalnego polega na ocenie pracodawcy przez pracowników.Aby spełniło to swoją rolę, powinna zostać zachowana regularność oceny wraz z obiektywnością. Ta ocena kadrowa ma niewątpliwy atut, jakim jest motywacja do lepszej pracy, ale nie tylko. Pracownicy są bardziej świadomi wyników, bardziej identyfikują się z grupą. Przede wszystkim zaś metoda ta wymusza w nich konieczność omawiania wszelkich problemów, także z komunikacją, na bieżąco. Informacje, jakie uzyskać można dzięki ocenie pracowniczej, mogą zostać zastosowane m.in. w:

• planowaniu potrzeb kadrowych firm oraz planowaniu ścieżki rozwojowej pracownika

• kontroli i ocenie funkcji personalnej

• integrowaniu oraz odpowiednim doborze i przemieszczaniu pracowników

Może ma ktoś pomysl jak zorganzować te zajęcia? Ewentualnie może ktoś uczestniczyłw takich integracjach w swoich firmach .

#13 oxana

oxana

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 51 postów

Napisano 10 grudzień 2015 - 20:03

Integracja pracowników to bardzo ważny element prawidłowego funkcjonowania firmy. Ciekawym pomysłem może okazać się event na torze wyścigowym, taka impreza to świetne przeżycie np. http://drivingexperi...ving-experiencez udziałem takich gwiazd jak Kajetan Kajetanowicz czy Krzysztof Hołowczyc.

#14 Guest_Majka

Guest_Majka
  • Goście

Napisano 05 kwiecień 2016 - 14:04

Zorganizujcie wyjazd do Leszna i wybierzcie się do tunelu aerodynamicznego. We FreeFlyCenter zajmują się takimi takimi spotkaniami integracyjnymi. Wiem, bo byłam.

#15 Lukrecja89

Lukrecja89

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 07 kwiecień 2016 - 14:14

Wydaje mi się ze jeżeli jest to pierwsza integracja to nie ma co szaleć z wyjazdami, wystarczy jeden dzień w warszawie czy okolicy który upłynie na wspólnym relaksie i rozrywce. Zapewne nie każdy reflektowałby basen, ale może degustacja win czy ciekawe szkolenie?

#16 majkel29

majkel29

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 176 postów

Napisano 08 kwiecień 2016 - 08:16

Dokładnie - pierwsza integracja najlepsza będzie na znanym dla wszystkich gruncie. Fajną opcją może być zorganizowanie jakiejś formy zawodów - np. w piłkarzyki. Można wypożyczyć taką dwustronną grę stołową - Gamesball i urządzić zawody z jakąś fajną nagrodą.

#17 spec54

spec54

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 11 kwiecień 2016 - 10:44

niegłupim rozwiązaniem mogłboby być sporządzenie ankiety, która pozwoli Ci określić preferencje pracowników. Nie każdy może chcieć brać udział np w pintballu czy innej tego typu zabawie.

#18 rozali33

rozali33

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 118 postów

Napisano 14 kwiecień 2016 - 08:42

Masz rację z tym paintballem. Ja jako kobieta nie byłabym zachwycona taką rozrywką - zwłaszcza jeśli miałąbym konkurować z facetami. Ale ten Gamesball, o którym wspomniałmajkel, to całkiem ciekawa opcja. Można się wyżyć sportowo, a przy okazji zintegrować we wspólnej walce o zwycięstwo. No i bez uszczerbków fizycznych - jak to mogło by być w przypadku paintballa.

#19 szponder

szponder

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 14 postów
  • LokalizacjaDania

Napisano 14 kwiecień 2016 - 10:19

Może gokarty :D ? wynajęcie toru? tak aby każdy mógł poczuć się jak rajdowy kierowca wyścigowy :) w prawdzie u mnie był to element wieczoru kawalerskiego, ale uważam że to całkiem ciekawa opcja do rozważenia.

#20 Bartek72

Bartek72

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 21 kwiecień 2016 - 11:47

Ja byłem ostatnio na gokartach musze wam powiedzieć ze zabawa jest mega :) teraz kombinuje żeby zorganizować coś takiego własnie jako integracje z pracy.
Gokarty we Wrocławiu : http://www.crusar4ra...y-we-wroclawiu/.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych