Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wynagrodzenie chorobowe-oszukana tak czy nie

Wynagrodzenie chorobowe

wróć do serwisu Kadry 6 odpowiedzi w tym temacie

#1 gagagor

gagagor

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 20 sierpień 2014 - 09:51

Witam.

Prosze o pomoc w obliczeniu wynagrodzenia chorobowego.

W miesiącu lipcu 2014 byłam na chorobowym od 01.07 do 30.07, 31.07 już pracowałam. Moja srednia wynagrodzenia z 12 miesięcy to 2431 brutto. Otrzymałam wynagrodzenie za miesiąc lipiec w kwocie 1303 zł. Udałam sie do kadr w swoim zakładzie pracy z zapytaniem za ile dni chorobowego mi wypłacono wynag. chorobowe, to otrzymałam odpowiedź że za 22 dni, bo za dni wolne od pracy, chociaż obejmowały zwolnienie lekarskie, nie wypłaca sie wynagrodzenia chorobowego. Po za tym wyrobiłam 184 godziny w miesiącu a za wiecej to mi nie moga wypłacić bo to już byłyby nadgodziny.

Proszę o odpowiedź czy to co mi powiedziała kadrowa jest prawdą. Wszędzie czytam że za dni wolne od pracy wyngrodzenie chorobowe również powinnam mieć zapłacone bo tak jest napisane w kodeksie pracy.

#2 Dorota

Dorota

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 5734 postów

Napisano 20 sierpień 2014 - 10:20

Kadrowa nie ma racji. Za zwolnienie lekarskie płaci się za każdy dzień obejmujący zwolnienie lekarski bez względu czy to dzień roboczy czy swięto. Przy średniej z 12 miesięcy przed zachorowaniem powinnaś otrzymać około 55,94 zł brutto za 1 dzień choroby, czyli za 30 dni 1678,20 zł brutto, a to jest 1421,16 zł netto pod warunkiem, ze jest to wynagrodzenie za czas choroby.

Upomniij  się u pracodawcy o wyrównanie (podstawa prawna art. 11 pkt. 4   USTAWY z dnia 25 czerwca 1999 r.o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa )

Nie rozumiem jak przepracowałaś 184 godziny w miesiącu skoro byłaś chora????

#3 gagagor

gagagor

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 20 sierpień 2014 - 10:48

Kadrowa nie ma racji. Za zwolnienie lekarskie płaci się za każdy dzień obejmujący zwolnienie lekarski bez względu czy to dzień roboczy czy swięto. Przy średniej z 12 miesięcy przed zachorowaniem powinnaś otrzymać około 55,94 zł brutto za 1 dzień choroby, czyli za 30 dni 1678,20 zł brutto, a to jest 1421,16 zł netto pod warunkiem, ze jest to wynagrodzenie za czas choroby.

Upomniij  się u pracodawcy o wyrównanie (podstawa prawna art. 11 pkt. 4   USTAWY z dnia 25 czerwca 1999 r.o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa )

Dziękuję za szybką odpowiedź.

Jeżeli chodzi o te 184 godziny to chodziło jej o to że norma miesięczna w lipcu tyle wychodzi i za więcej godzin nie mogą mi zapłacić a z dniami wolnymi na to by wychodziło.

#4 Dorota

Dorota

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 5734 postów

Napisano 20 sierpień 2014 - 11:00

Zwolnienie lekarskie płatne jest za dni, a nie  na godziny. Powinnaś mieć zapłacone za 30 dni choroby i za 1 dzień pracy.

Ta osoba naprawdę nalicza płacę?

#5 Bogusława

Bogusława

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8194 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 20 sierpień 2014 - 11:07

Czasami jak czytam posty i sposoby interpretacji przepisów to włos na głowie się jeży,że pracodawcy zatrudniają osoby,które nie mają pojęcia o pracy,którą wykonują.Nie wyobrażam sobie kontroli zasiłków chorobowych w takiej firmie,nie mówiąc już o tym,że pracownicy mają nieprawidłowo  liczone wynagrodzenia.

#6 gagagor

gagagor

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 20 sierpień 2014 - 13:49

Co masz na myśli pisząc że pracodawca zatrudnia osoby które nie mają pojęcia o pracy, która wykonują?

#7 Bogusława

Bogusława

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8194 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 20 sierpień 2014 - 14:09

Co masz na myśli pisząc że pracodawca zatrudnia osoby które nie mają pojęcia o pracy, która wykonują?

mam na myśli między innymi sposób wyliczenia Twojego zasiłku chorobowego.Nie mam na pewno na myśli Ciebie,ponieważ w firmie każdy wykonuje swoją pracę.Gdybyś się nie zorientowała,że masz za mały zasiłek to by tak zostało.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Wynagrodzenie chorobowe

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych