Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zarządzanie najmem – kto może zarządzać najmowanym mieszkaniem?

77 odpowiedzi w tym temacie

#41 deN1mm

deN1mm

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 09 sierpień 2017 - 13:18

Ja powierzyłem swoje dwa mieszkania w Warszawie (jedno na Bemowie drugie na Woli) firmie We Rent. Muszę przyznać że nie byłem przekonany do tego typu usługi (powierzenie swoich nieruchomości

obcym ludziom) ale przekonał mnie do tego znajomy, który przekazał im w zarządzanie mieszkanie na Ursusie i był bardzo zadowolony.  Jak na razie muszę przyznać że miał rację :). Nie mam problemów z tą firmą. Na czas rozliczają wszystkie płatności (opłaty + czynsz do administracji), co miesiąc na maila otrzymuje raporty od nich ze szczegółowymi rozliczeniami, z wizytacji mieszkania i ewentualne wiadomości od administracji budynku. Kosztowo też nie wychodzi to zbyt strasznie ponieważ w momencie przejęcia ode mnie mieszkań w zarządzanie zasugerowali mi podniesienie ceny za wynajem (o 100zł na Bemowie i o 200 na Woli) więc tak naprawdę w ramach tego mam ich usługę praktycznie za darmo. Jeżeli ktoś zastanawia się czy powierzyć mieszkanie w zarządzanie firmie to polecam. Fajna sprawa bo przynajmniej jest pewność wynajmu i jakieś tam bezpieczeństwo (ich umowy wydaje mi się dużo lepsze od tych co stosowałem do tej pory), a przede wszystkim dużo więcej czasu wolnego. Wcześniej powierzałem  poszukiwanie najemców agencjom które brały 50% czynszu tylko za znalezienie najemcy tutaj mam wszystko w komplecie i dużo taniej

#42 Guest_Adam

Guest_Adam
  • Goście

Napisano 14 sierpień 2017 - 09:44

moim zdaniem tak - mam u nich dzisiaj 3 mieszkania i w sumie wspolpracujemy juz 4 lata. Poradzili sobie z wieloma (chyba je przyciagam) nietypowymi sytuacjami, ktore by mnie na pewno kosztowaly wiele nerwow i pieniedzy smile.png

po prostu właściwi ludzie robiący właściwą robotę

Potwierdzam! Profeska i tyle, co tu dużo pisać.

#43 Guest_Oleq

Guest_Oleq
  • Goście

Napisano 14 sierpień 2017 - 14:27

Potwierdzam! Profeska i tyle, co tu dużo pisać.

Znaczy Silesian Flats? Coście tacy tajemniczy?

#44 Guest_Hania

Guest_Hania
  • Goście

Napisano 04 wrzesień 2017 - 14:09

Byłam sceptycznie nastawiona do tego typu firm. Miałam przekonanie, że wyłudzają pieniądze za coś, co można zrobić samodzielnie. Ale kiedy przyszło mi samej szukać lokatorów do własnego mieszkania i na paru się sparzyć, to ostatecznie zdecydowałam się na firmę zarządzającą najmem. Konkretnie na łódzkie Progresline www.progresline.pl . Dzięki współpracy z nimi w końcu mogę spać spokojnie i nie martwić się czy ktoś mi zniszczy mieszkanie albo nie zapłaci czynszu. Firma profesjonalnie dobrała lokatorów, którzy nie sprawiają żadnych problemów i do tego terminowo płacą.

#45 Guest_Basia

Guest_Basia
  • Goście

Napisano 29 październik 2017 - 11:23

Kazda firma ma plusy i minusy. W Promabi mniej jest ludzi zarzadzajacych i w sumie mniejszy balagan pewnie, zdarzy sie czasem odp nieco późniejsza przez to ;) ja oddalam swoje ponad 4 lata temu. Inna firma nie chciala bo standard "babciny" a na remont nie mialam gotówki, Promabi wzielo pomoglo ogarnac z grubsza i wybnajeli. Po jakims czasie zrobilismy drobny remont i zawsze pare zlotych wiecej z najmu. Ja polecam bardzo Promabi za ludzkie podejscie do klienta. Patrza przez pryzmat ludzi a nie tylko pieniedzy!

#46 Guest_Magda

Guest_Magda
  • Goście

Napisano 08 grudzień 2017 - 19:33

Mam pytanie, czy ktoś z Forumowiczów zna i mógłby się podzielić opinią na temat firmy ProtectRent? Nigdy wcześniej o nich nie słyszałam, a oni podają na swojej stronie internetowej, że są na rynku zarządzania wynajmem od 1991 i że kreowali tę usługę w Polsce. Czy ktoś z nimi współpracował? Jeśli tak, to w jakich miastach i jakie wrażenia?

#47 Guest_KrakówGość

Guest_KrakówGość
  • Goście

Napisano 19 grudzień 2017 - 13:48

Witam, 

możnaby stworzyć osobny wątek firm dla każdego miasta, gdzie się sprawdzają a gdzie nie (chyba ze jest?). Ja bardzo długo się zastanawiałam i w sumie padło na Promabi, raz ze mają dobrą opinię póki co, a dwa ze po spotkaniu stwierdziłam, że są najbardziej ogarnięci i najbardziej mi pomogą. Tak też się stało i póki co jestem bardzo zadowolona. Pustostanów narazie zero, tzn zmiana najemców i jakieś dwa tygodnie, ale ogólnie super. 

Pozdrawiam 

#48 Guest_Magda

Guest_Magda
  • Goście

Napisano 19 grudzień 2017 - 23:52

Witam, 

możnaby stworzyć osobny wątek firm dla każdego miasta, gdzie się sprawdzają a gdzie nie (chyba ze jest?). Ja bardzo długo się zastanawiałam i w sumie padło na Promabi, raz ze mają dobrą opinię póki co, a dwa ze po spotkaniu stwierdziłam, że są najbardziej ogarnięci i najbardziej mi pomogą. Tak też się stało i póki co jestem bardzo zadowolona. Pustostanów narazie zero, tzn zmiana najemców i jakieś dwa tygodnie, ale ogólnie super. 

Pozdrawiam 

a gdzie masz mieszkanie(a)? centrum miasta, troche dalej od centrum, dość daleko, czy totalne obrzeża? często są te zmiany najemców i czy wiąze sie to dla Ciebie z kosztami (typu malowanie / odswiezanie / sprzątanie), czy jest to potrącane z kaucji?

#49 Luiza82

Luiza82

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 144 postów

Napisano 27 grudzień 2017 - 07:49

Miałam do czynienia z firmą www.adminion.pl i muszę przyznać, że spełniają swoje zadanie znakomicie. Potrafią gospodarować pieniędzmi uzyskanymi od lokatorów. Dbają o ich wygody i starają się zapewnić poczucie bezpieczeństwa.

#50 Guest_Ewelina

Guest_Ewelina
  • Goście

Napisano 11 styczeń 2018 - 09:12

Moim mieszkaniem w Poznaniu opiekuje się pan Marcin Wilczyński z biura Twój Pośrednik. Nie muszę przejmować się problemami z najemcami, bo wszystko za mnie załatwia pośrednik. Takie rozwiązanie jak najbardziej mi odpowiada. 

#51 Guest_adammn

Guest_adammn
  • Goście

Napisano 02 luty 2018 - 13:24

U nas zarządza Osiedle Zielone i są efekty. Przede wszystkim na duży plus bym ocenił to jak zarządzają kasą, wiem na co pieniądze są wydawane, jakim saldo zamykają rok i tak dalej, mamy jako członkowie wspólnoty wgląd w rachunki.

#52 fashion.victim

fashion.victim

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 971 postów

Napisano 06 luty 2018 - 12:56

Z tego co się orientuje są od tego chyba specjalne firmy, które właśnie zarządzaniem najmem się zajmują.

#53 Guest_adam789

Guest_adam789
  • Goście

Napisano 27 luty 2018 - 08:41

Mam dwie nieruchomości, w tym jeden apartament. Nie miałem nigdy szczęścia do najemców. Więcej roboty niż realnego zysku. Byłem na konsultacjach u Grzegorza Całkiewicza pół roku temu i przekonał mnie do nawiązania współpracy. Przejął wszystkie kwestie związane z wynajmem, łącznie z analizą wiarygodności najemców, na czym najbardziej mi zależało. Od pół roku jestem w takiej relacji i nie mogę narzekać. Mnóstwo jest rzeczy dodatkowych do wyboru – faktycznie jego firma świadczy 100% outsourcing wynajmu. Jak wyjeżdżasz na dłużej to się opłaca. Zostawiam ci kontakt telefoniczny do pana Grzegorza, 602 123 622.  

#54 gorgon

gorgon

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 198 postów

Napisano 07 marzec 2018 - 13:44

Ja akurat na najemców nigdy specjalnie nie narzekałem, ale zawsze był problem kiedy dochodziło wymiany lokatorów ze względu na odległość - mieszkanie mam w Warszawie a sam teraz mieszkam w Szczecinie. Poszukiwania nowych najemców.. oprowadzanie.. potem ta cała papierologia to często kilka dni na to schodziło i musiałem brać specjalnie urlop. Dlatego przekazałem zarządzanie wynajmem agentowi nieruchomości Eugeniuszowi Jaworskiemu (tel. 603 195 624) i teraz mam ten problem z głowy. Jego biuro się tam na miejscu wszystkim zajmuje, ja tylko płacę niewysoką prowizję za usługę ale to i tak jest dużo bardziej opłacalne niż zajmowanie się tym samodzielnie. 

#55 Gocha_67

Gocha_67

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 39 postów

Napisano 08 maj 2018 - 07:43

Na co dzień mam do czynienia z firmą niezwykle profesjonalną w tym fachu  www.adminion.pl. Dbają o najdrobniejsze detale i zawsze pamiętają, że po drugiej stronie chodzi o człowieka. Koszt usług nie jest wysoki w stosunku do ich jakości. Rzetelni ludzie, pełen profesjonalizm.

#56 Guest_etos

Guest_etos
  • Goście

Napisano 16 maj 2018 - 14:22

Mówi się że oko pańskie konia tuczy, ale nie zawsze jest to możliwe. Moimi mieszkaniami opiekuje się firma per modum która specjalizuje się w zarządzaniu nieruchomościami w Warszawie i jestem bardzo zadowolony.

#57 Karola12b

Karola12b

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 103 postów

Napisano 30 maj 2018 - 16:31

Wady i zalety firm zajmujących się zarządzaniem wynajmu są ciekawie przedstawione w tym artykule http://poradnikowy.n...emu-zarzadzac/

#58 Guest_Beata Tokarewicz

Guest_Beata Tokarewicz
  • Goście

Napisano 03 czerwiec 2018 - 21:30

Jeśli Ci to jakoś pomoże w podjęciu decyzji to ja miałam podobną sytuację. Niestety z tą samą firmą sad.png i zmieniłam po prostu, fakt zapłaciłam drugi raz za przejęcie mieszkania, ale przynajmniej mieszkanie jest wynajęte i jest przepływ. Jeśli Kraków to w zasadzie ja oddałam Promabi, bo mają fajne opinie i nie są biurem nieruchomosci co ja sobie bardzo cenię. Plus dla mnie jest taki, że idzie się z nimi dogadać, a nie jadą wg jakiegoś sztywnego schematu współpracy i kropka. Także Kraków Promabi, a w innych miastach nie działają (stety albo niestety).

Pozdrawiam

Nie wiem, jakie standardy firma stosuje wobec właścicieli mieszkań. Natomiast zdecydowanie odradzam korzystanie z wynajmu kwater za pośrednictwem firmy Mzuri. I widzę, że w internecie pojawia się sporo negatywnych opinii najemców, co też może przełożyć się na możliwość znalezienia najemcy. Ja mam negatywne doświadczenia z kontaktów z firmą Mzuri i chcę po prostu ostrzec innych. Wynajmowana kwatera była przeciętna - bez rewelacji, ale też bez tragedii. Natomiast okazało się, że firma w umowie wpisała inny sposób rozliczenia niż ostatecznie zastosowała w praktyce. Mimo oczywistych niezgodności nie chciała zwrócić części pieniędzy pobranych w ramach zaliczek w momencie ostatecznego rozliczenia kosztów, ignorowała telefony i maile w tej sprawie. Doszło nawet do interwencji Federacji Konsumentów. Zdecydowanie nie polecam, jeśli ktoś chce sobie zaoszczędzić nerwów związanych z dochodzeniem swoich praw.

#59 RobertiPatrycja

RobertiPatrycja

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 177 postów

Napisano 20 lipiec 2018 - 11:39

Mam kilka nieruchomości rozsianych w Warszawie i trudno jest znaleźć zarządcę, który by sobie z taką organizacją najmu poradził. Mój sprawdzony kontakt to na razie http://www.pmspoland.pl/. Alternatywy lepszej od dawna nie widziałem, więc zostawiam namiary. Pozdrawiam.

#60 RobertiPatrycja

RobertiPatrycja

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 177 postów

Napisano 24 lipiec 2018 - 08:39

Jedyny zarządca nieruchomości, u którego wynagrodzenie kształtuje się tylko za pozytywne wyniki to http://www.pmspoland.pl/. Z tego powodu im ufam. Od dawna współpracę, głównie na rynku wynajmu lokali komercyjnych.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy