Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zarządzanie najmem – kto może zarządzać najmowanym mieszkaniem?

77 odpowiedzi w tym temacie

#21 Guest_Barbara

Guest_Barbara
  • Goście

Napisano 16 marzec 2016 - 15:39

Witam Właścicieli mieszkań smile.png Jakie macie doswiadczenia? Bo ja właśnie szukam firmy, która przejmie w zarządzanie moje mieszkania, póki co przoduje firma Promabi, bo zarówno zajmują się mieszkaniami moich znajomych, jak również poznałam ludzi tam pracujących i naprawdę pełny profesjonalizm. Czy możecie polecić jakieś inne jeszcze? 

#22 Guest_Patrycja

Guest_Patrycja
  • Goście

Napisano 10 kwiecień 2016 - 15:12

Witam,

ile ludzi tyle opinii o różnych firmach :) Na szczęście każdy i tak wybiera co uważa za stosowne. Ja oddałam moje mieszkanie firmie Promabi i nie żałuję. Współpraca od kilku miesięcy, ale z tego co widzę to naprawdę się starają. Mnie osobiście przekonuje to, że zajmują się tylko zarządzaniem mieszkaniami i teram wiem, że pomagają też w zakupie nieruchomości inwestycyjnej i poza tym bez rozdrabniania się na 100 tematów. Polecam Promabi.

#23 Guest_Tomasz

Guest_Tomasz
  • Goście

Napisano 12 kwiecień 2016 - 17:14

Ja mam mieszkanie w Krakowie i oddałem Promabi jakiś rok temu. Pierwsza zmiana najemców teraz była, ale ogólnie bezbłędnie, szybko znaleźli. Polecam, współpraca bezproblemowa a chyba o to nam wszystkim chodzi :) Aby mieć pieniądze za najem i spokój :) przynajmniej ja tak mam. Płatności wszelkie w terminie, mieszkanie pilnowane i niezniszczone.

Polecam Promabi.

#24 Guest_Anna

Guest_Anna
  • Goście

Napisano 16 czerwiec 2016 - 17:39

Ile osob tyle opinii :) jak ze wszystkim. My polecamy PROMABI. Szybko i profesjonalnie dzialaja. W zasadzie robia super to co do nich nalezy takze nie ma sie czego przyczepic. Najwazniejsze ze mieszkanie wynajete i plynne ;) Jesli chodzi o osoby w Promabi to osobiscie poznalam kilka. Pan Jozef - ekstra, jak trzeba to w kazdej kwestii doradzi nie tylko jak chodzi o mieszkanie, a dziewczyny Pani Ada i Pani Gosia wynajmuja szybciej niz sie zwolni hehe. Jeszcze maja jakiegos chlopaka tam albo dwoch? takze rosna w siłę i oby tak dalej.

#25 Guest_Olek

Guest_Olek
  • Goście

Napisano 27 lipiec 2016 - 14:30

a "ta śląska" to Silesian Flats? Podaj please polecenie, bo inni tez chcieliby wiedziec smile.png

moim zdaniem tak - mam u nich dzisiaj 3 mieszkania i w sumie wspolpracujemy juz 4 lata. Poradzili sobie z wieloma (chyba je przyciagam) nietypowymi sytuacjami, ktore by mnie na pewno kosztowaly wiele nerwow i pieniedzy smile.png

#26 Guest_jessy

Guest_jessy
  • Goście

Napisano 28 wrzesień 2016 - 13:20

Jest taka firma jak PMS Poland (chodzi mi o tę ze strony pmspoland.pl). Zajmują się kompleksową obsługą nieruchomości właśnie pod wynajem. Ja mam taką sytuację, że mieszkam w Danii, a mieszkanie mam kupione też w Wawie. Nie za bardzo jest to dla mnie logistycznie do zrobienia, żeby jeździć szukać najemcy, załatwiać naprawy, opłaty itp. Wszystko, pełną obsługę mieszkania robi za mnie właśnie PMS Poland.

#27 Baklazanka

Baklazanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 368 postów

Napisano 05 styczeń 2017 - 15:07

Zarządzanie nieruchomościami w mieście Kraków oferują oni: https://www.integrummanagement.plU mnie na osiedlu piastowskim działają i jako wspólnota bardzo jesteśmy z nich zadowoleni. 

#28 Guest_kamil813

Guest_kamil813
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2017 - 12:18

Takimi zleceniami zajmuje się firma Progresline. Korzystam z ich usług od kilku lat. Jestem właścicielem kamienicy, więc taka firma zarządzająca to dla mnie duże ułatwienie

#29 Guest_Bartosz

Guest_Bartosz
  • Goście

Napisano 10 luty 2017 - 11:12

Witam. Dla mnie jak Kraków to Promabi. Niestety sa tylko w Krakowie a naprawde sie spisuja wiec mogliby opanowac Polske :) Pustostanu kilka dni przez ostatnie 4 lata. Platnosci w terminie, moj czynsz idealnie zawsze 15 dnia miesiaca. Polecam.

#30 Guest_Bartosz

Guest_Bartosz
  • Goście

Napisano 22 luty 2017 - 10:15

Ile firm tyle opinii, bo kazda ma swoich klientow :) Jak we wszystkim. Ja oddałem akurat PROMABI, choc decyzja byla trudna. Przekonał mnie do siebie po prostu szef firmy Pan Jozef (podejsciem, zaangazowaniem, fajny gosc). Poki co jestem bardzo zadowolony. Staly kontakt ze mna, ale nie zawracaja glowy jak nie trzeba. Jak jest poslizg w platnosci najem y to Księgowość najczesciej przesyla mail, choc rzadko sie to zdarza :) Polecam.

#31 Guest_Krakow

Guest_Krakow
  • Goście

Napisano 28 luty 2017 - 15:04

Firma firmie nie rowna. Jak ze wszystkim. Ja sie dlugo wahalem ale jednak zostalo Promabi. Pan Jozek zdecydowanie swoja osoba mnie przekonal. Czasem maja poslizgi w platnosciach, nie zawsze z ich winy. Poza tym nie mam sie czego przyczepic. Polecam

#32 Guest_maryin77

Guest_maryin77
  • Goście

Napisano 05 kwiecień 2017 - 10:19

Miałem ogromne problemy w odnalezieniu uczciwych najemców. Moim problemem jest to, że wierzę ludziom na słowo, no i niestety naraziłem się przez to na wiele nieprzyjemności. W każdym razie dostałem kontakt do pmspoland.pl. To dość ciekawa firma, bo sami zarządzają wynajmem i zapewniają opiekę techniczną. Wszystko legalne, umowy z najemcami dokładne, protokół odbioru też jest. W następnym roku zamawiam przez nich usługę pomocy w sprzedaży nieruchomości. Bardzo mi się spodobało to, że prowadzą dokładny wywiad najemców, w tym standaryzowane badania ankietowe. Sam bym na to na pewno nie wpadł :)

#33 Guest_Ania

Guest_Ania
  • Goście

Napisano 12 kwiecień 2017 - 18:26

ZADNEGO PROMABI!!! Ja znalazłam Silesian Flats w Katowicach i jestem HIPER zadowolona wink.png

po prostu właściwi ludzie robiący właściwą robotę

#34 Guest_Monika

Guest_Monika
  • Goście

Napisano 26 kwiecień 2017 - 13:10

Ja jestem zadowolona z usług Gestor Home. Ludzie, którzy faktycznie są po to by mi pomóc - przemili, sympatyczni, merytoryczni i co najważniejsze: skuteczni. Ja powierzyłam im swoje mieszkanie w Warszawie, ale wiem że działają też w innych miastach. Przed podjęciem współpracy robiłam spore rozeznanie, ale spośród wszystkich firm ta ma najuczciwsze zasady współpracy, a Opiekun który zarządza moim mieszkaniem zrobił na mnie najlepsze wrażenie. Szczerze polecam. www.gestorhome.pl

#35 Guest_Krystiano

Guest_Krystiano
  • Goście

Napisano 28 kwiecień 2017 - 22:56

Jeśli chodzi o Łódź - tu z czystym sumieniem mogę wskazać na Progresline. Firma wyprowadziła na prostą moje inwestycje w najem, bo na własną rękę już nie dał bym rady tego pociągnąć.

#36 Guest_Janek

Guest_Janek
  • Goście

Napisano 20 maj 2017 - 23:26

ZADNEGO PROMABI!!! Ja znalazłam Silesian Flats w Katowicach i jestem HIPER zadowolona wink.png

Dzięki za info - znalazłem i działają już chwile - na początek zrewolucjonizowali mi opłaty miesięczne, i jestem do przodu kilkadziesiąt złotych .... no i oczywiście mam najemcę, który płaci smile.png

#37 Guest_miro54

Guest_miro54
  • Goście

Napisano 29 maj 2017 - 21:27

Nie jest łatwo znaleźć dobrych, solidnych najemców niestety. Trzeba mieć sporo szczęścia, albo robić jakieś castingi wręcz na lokatorów. Ja się zdałem na pośrednictwo biura PMS ze strony pmspoland.pl i jest okej. Znaleźli parę, która póki co wszystko regularnie opłaca i jak ostatnio byłem w Wawie obejrzeć mieszkanie to wszystko jest zadbane, czyste, ogólnie w porządku. Dogadałem się też z najemcami w kwestii malowania, także zrobią mały remont we własnym zakresie, a ja zejdę oczywiście z czynszu na jakiś czas.

#38 Guest_miro54

Guest_miro54
  • Goście

Napisano 31 maj 2017 - 11:43

Mi się sprawdza i opłaca współpraca z PMS Poland w temacie zarządzania wynajmem. Nie biorą dużo a rzeczywiście wszechstronnie podchodzą do tematu. Wyszukali mi lokatora, wprowadzili do mieszkania, spisali umowę, cały protokół i też jakby się okazało, że gość nie będzie płacił, albo zdewastuje mieszkanie (a robią okresowe przeglądy) to zajmą się też eksmisją. Wiem, że wielu właścicieli się boi tego, że w razie problemów ciężko będzie wyrzucić lokatorów w mieszkania, dlatego dobrze, że jakbym miał taki problem to ktoś z doświadczeniem się tematem za mnie zajmie.

#39 enzymata

enzymata

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 549 postów

Napisano 28 czerwiec 2017 - 06:31

Moim zdaniem najlepiej zarządzanie nieruchomościami powierzyć administracji. W każdym mieście znajdzie się ich kilka, choć warto dobrze je prześwietlić. Znajomi w Katowicach założyli wspólnotę i zlecili obsługę nieruchomości temu zarządcy. Są zadowoleni ze współpracy. Nie muszą się niczym przejmować. Koszty nie są wysokie.

#40 Guest_Sowa

Guest_Sowa
  • Goście

Napisano 14 lipiec 2017 - 15:36

Kupuję mieszkanie pod wynajem i właśnie szukam kogoś, kto to ogarnie. A z Integrum Management ktoś współpracował? Mają biuro niedaleko mnie, nawet z nimi już wstępnie rozmawiałem, ale wolałbym się upewnić.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy