Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zarządzanie najmem – kto może zarządzać najmowanym mieszkaniem?

60 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 102406 postów

Napisano 18 sierpień 2014 - 15:11

Nowością w Polsce jest usługa zarządzania najmem. To dobra alternatywa dla tych, którzy chcą wynająć mieszkanie, ale nie mają czasu aby się nim zajmować. Firmy oferujące profesjonalne zarządzanie najmem nie tylko przygotowują dobrą ofertę wynajmu, lecz także mogą na przykład pobierać czynsz od najemcy. Często także firmy zarządzające najmem zapewniają sprawdzonych i wypłacalnych najemców. Jaki zakres obowiązków mają zarządcy najmem? Z jakim kosztem wiąże się wynajęcie tego typu firm?

Powrót do artykułu: Zarządzanie najmem – kto może zarządzać najmowanym mieszkaniem?

#2 Guest_Alina

Guest_Alina
  • Goście

Napisano 18 sierpień 2014 - 15:11

z serca polecam :) Mialam przekopy z najmcami - nabijali rachunki i uciekali (na szczescie nie mialam problemow z wyprowadzka). Zalamana chcialam sprzedac mieszkanie, ale na szczescie wpadlam na taka firme i mam problem z glowy :) To swietny pomysl, kiedy ktos nie ma czasu lub srodkow na zajmowanie sie tym (windykowanie, wyprowadzanie ...). A porownujac to, co zarabialam sama z tym, co dostaje na kono, to wielkiej roznicy nie ma :) Ja korzystam z tej slaskiej (nie bede podawala, bo mi nie placa za reklame:)) ale jest ten ogolnopolski MZUM czy cos takiego i wiele innych - wystarczy wbic w google zarzadzanie najmem i nazwe miasta - wyskakuje tego juz troszke i jest z czego wybierac :) Polecam, polecam, polecam :)

#3 Guest_JanekKos

Guest_JanekKos
  • Goście

Napisano 30 październik 2014 - 19:05

a "ta śląska" to Silesian Flats? Podaj please polecenie, bo inni tez chcieliby wiedziec :)

#4 Guest_andrzej_szopa

Guest_andrzej_szopa
  • Goście

Napisano 12 styczeń 2015 - 15:06

Ja już jakiś czas temu wszystkie sprawy związane z obsługą mojego mieszkania oddałem panu Grzegorzowi i ekipie z PMS Poland - www.pmspoland.pl. Znaleźli mi najemców, którzy wynajmują już od roku i nie planują się wyprowadzać, także mam na razie spokój. Ogólnie zarządca zajmuje się wszystkimi formalnościami – umowa, czynsz, ewentualne naprawy w mieszkaniu, także ja już w ogóle się nie muszę o nic martwić.

#5 Guest_Ireneusz

Guest_Ireneusz
  • Goście

Napisano 27 styczeń 2015 - 13:50

Jak nie ma najemcy to można uderzać z tym tematem do biur nieruchomości, oni pomagają w wyszukiwaniu klientów. Ja korzystałem kiedyś z Akces Nieruchomości www.akces.org.pl sprawnie mi pomogli.

#6 Guest_Lila

Guest_Lila
  • Goście

Napisano 04 luty 2015 - 19:41

Jeśli chodzi o Śląsk to nie wiem, ale ja korzystam z firmy PROMABI. Oni działają chyba wyłącznie w Krakowie, ale trzeba podpytać może powstały inne oddziały już. Poza tym robią fajne szkolenia dla właścicieli mieszkań na wynajem Mistrz Wynajmu smile.png Za niewielkie pieniądze można oddać mieszkanie w dobre ręce i mieć spokój smile.png

#7 Guest_zadowolona

Guest_zadowolona
  • Goście

Napisano 02 kwiecień 2015 - 08:58

a ja korzystam z usług ogólnopolskiej firmy Mzuri. Oddałam im moje 2 mieszkania i od 2 lat mam spokój. Wszystkie informacje otrzymuję na bieżąco, czasem nie można się dodzwonić ale w sumie czemu tu się dziwić skoro nie jestem ich jedyną klientką, i tak kontakt jest okej przy odrobinie cierpliwości! Zajmują się wszystkim - pęknie rura, zepsuje się pralka (autopsja), znajdą odpowiedniego najemcę, mają pod kontrolą płatności itd - mi nikt nie zawraca głowy. Na pewno oddam im do opieki każde kolejne mieszkanie, które zakupię w celu wynajmowania gorąco polecam

#8 Guest_gosc

Guest_gosc
  • Goście

Napisano 14 kwiecień 2015 - 10:55

14 kwietnia 2015 - firma krzak , od dwoch dni probuje sie dodzwonic na numery podane na stronie www : londynski i polski numer - bezskutecznie - brak adresu firmy/siedziby i licencji - chyba nie bede probowac dalej...

#9 Guest_Klaudia

Guest_Klaudia
  • Goście

Napisano 29 czerwiec 2015 - 15:46

Właśnie podchodzę do tego tematu… Znajomi polecili mi firmę w Warszawie Time2Home (mają stronę i FB), której oddali „pod opiekę„ swoje mieszkania . Sami mieszkają w Nowej Zelandii. Ja mam mieszkanie po dziadku. Jestem po wstępnych rozmowach i bardzo podoba mi się ich podejście do klienta. Mają naprawdę dużo opcji do wyboru- nie ważne czy mieszkanie jest wynajęte czy nie – zajmują się wszystkim. Kontakt bezproblemowy. Ceny, jak na stolicę, bardzo przystępne. Znajomi są zadowoleni bo co miesiąc dostają raport, nie mają problemów z najemcami, administracją czy mieszkaniem…

#10 Guest_Kasia

Guest_Kasia
  • Goście

Napisano 15 grudzień 2015 - 11:37

Witam,

może i moja opinia się przyda. Ja polecam Promabi. Mieszkania mam w Krakowie, z tego co wiem to oni się specjalizują w obsłudze mieszkań w Krakowie, dla mnie to mega plus, bo wiem, że nie skupiają sie na całej Polsce i robieniu wielkiego biznesu tylko zależy im na jakości i to sobie cenię i mogę potwierdzić, bo moje mieszkanie oddałam już ponad dwa lata temu i w zasadzie nie było pustostanu (nie licząc dwóch dni na wymianę lokatorów) smile.png

Także gorąco polecam! 

#11 Guest_Kasia

Guest_Kasia
  • Goście

Napisano 15 grudzień 2015 - 11:39

Zapomniałam dopisać. Drugie mieszkanie miało ok. tygodnia przerwy po jednych lokatorach i ok. 2 tygodni po drugich lokatorach smile.png Myślę, że skutecznosc Promabi całkiem niezła smile.png

#12 Guest_Krzysztof

Guest_Krzysztof
  • Goście

Napisano 04 styczeń 2016 - 10:20

14 kwietnia 2015 - firma krzak , od dwoch dni probuje sie dodzwonic na numery podane na stronie www : londynski i polski numer - bezskutecznie - brak adresu firmy/siedziby i licencji - chyba nie bede probowac dalej...

Witam,

Mówi Pan o firmie PROMABI? Jeśli tak, to na polski numer mi się zawsze udaje dodzwonić (na 12 307 05 60 lub 608 500 870), a co do angielskiego to skąd Pan ma jakiś angielski numer i twierdzi, że nie odbierają skoro nie ma go na stronie internetowej? Poza tym siedziba główna jest w UK, ale obsługa Klienta jest w biurze na Romanowicza 11 w Krakowie (byłem osobiście przed świętami więc są, działają, istnieją żaden krzak tylko normalna, prosperująca firma.

Serdecznie pozdrawiam

#13 Guest_Alina

Guest_Alina
  • Goście

Napisano 12 styczeń 2016 - 14:20

ZADNEGO PROMABI!!! Ja znalazłam Silesian Flats w Katowicach i jestem HIPER zadowolona ;)

#14 Guest_Kasia

Guest_Kasia
  • Goście

Napisano 12 styczeń 2016 - 20:04

Guest_Alina, tyle że PROMABI działa tylko i wyłącznie w Krakowie smile.png a Silesian Flats na Śląsku więc trochę dwa regiony jakby nie patrzeć. Dla Ciebie jest SF a dla innych Promabi. Ja sobie bardzo cenię, że działają tylko na lokalnym rynku i go znają od podszewki, a nie rozdrabniają się na całą Polskę. Kwestia kto czego szuka.

#15 Guest_tomek

Guest_tomek
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2016 - 19:20

Czesto z takimi osobami sa problemy. Ja bym nie wynajmował mieszkania, zwłaszcza, że u nas czynsze nie są takie wysokie i zarząd mamy bardzo uczciwy i pomocny, zarządza u nas gestor, bardzo sobie ich chwalę, a poza tym nie chciałbym żeby ktoś mieszkał w moim mieszkaniu

#16 Guest_Patrycja B.

Guest_Patrycja B.
  • Goście

Napisano 28 styczeń 2016 - 15:04

Ja poszukuję alternatywy w Krakowie dla moich mieszkań, bo firma która obecnie zarządza (obecnie zarządza mi Mzuri - bardzo duża i już chyba nie ogarniają) słabo się sprawuje. Mieszkanie stoi puste już ponad 2 miesiące i ciągle słyszę, że poza sezonem i stąd taki długi pustostan. Pewnie bym w to uwierzyła gdyby nie to, że mieszkaniem moich znajomych zajmuje się firma Promabi też w Krakowie i znaleźli Lokatorów w grudniu bez problemu (dodam, że nasze mieszkania są w podobnym standardzie i cenie). 

Fajnie jakby ktoś na forum mógł szczerze powiedzieć jak układa się współpraca z Promabi? Bo znajomi chwalą i w sumie jestem na etapie, że chyba zmienię zarządcę, ale może jakiś zewnętrzny głos zechce się wypowiedzieć, bo to jednak znów kolejne 1000 zł, które musiałabym zapłacić za przejęcie mieszkania do obsługi sad.png No ale trudno, w zasadzie więcej tracę jak mieszkanie stoi puste.

Pozdr

#17 Guest_Małgorzata

Guest_Małgorzata
  • Goście

Napisano 29 styczeń 2016 - 10:36

Ja poszukuję alternatywy w Krakowie dla moich mieszkań, bo firma która obecnie zarządza (obecnie zarządza mi Mzuri - bardzo duża i już chyba nie ogarniają) słabo się sprawuje. Mieszkanie stoi puste już ponad 2 miesiące i ciągle słyszę, że poza sezonem i stąd taki długi pustostan. Pewnie bym w to uwierzyła gdyby nie to, że mieszkaniem moich znajomych zajmuje się firma Promabi też w Krakowie i znaleźli Lokatorów w grudniu bez problemu (dodam, że nasze mieszkania są w podobnym standardzie i cenie). 

Fajnie jakby ktoś na forum mógł szczerze powiedzieć jak układa się współpraca z Promabi? Bo znajomi chwalą i w sumie jestem na etapie, że chyba zmienię zarządcę, ale może jakiś zewnętrzny głos zechce się wypowiedzieć, bo to jednak znów kolejne 1000 zł, które musiałabym zapłacić za przejęcie mieszkania do obsługi sad.png No ale trudno, w zasadzie więcej tracę jak mieszkanie stoi puste.

Pozdr

Jeśli Ci to jakoś pomoże w podjęciu decyzji to ja miałam podobną sytuację. Niestety z tą samą firmą sad.png i zmieniłam po prostu, fakt zapłaciłam drugi raz za przejęcie mieszkania, ale przynajmniej mieszkanie jest wynajęte i jest przepływ. Jeśli Kraków to w zasadzie ja oddałam Promabi, bo mają fajne opinie i nie są biurem nieruchomosci co ja sobie bardzo cenię. Plus dla mnie jest taki, że idzie się z nimi dogadać, a nie jadą wg jakiegoś sztywnego schematu współpracy i kropka. Także Kraków Promabi, a w innych miastach nie działają (stety albo niestety).

Pozdrawiam

#18 Guest_Magda

Guest_Magda
  • Goście

Napisano 17 luty 2016 - 15:29

Ja oddałam Mzuri i nie ma problemu od 3 lat. Teraz kolejne. Pustostan praktycznie zero (raz były 2 tygodnie). Nie ma sprawy, której nie daliby rady szybko załatwić. Hieronim (jeśli czegoś nie pomyliłam), który (znowu chyba) szefuje Mzuri w Krakowie reaguje praktycznie od razu. To tak dla równowagi bo chcę przekazać kolejne mieszkanie, przeglądałam forum i widzę dziwny zbieg okoliczności w peanach dla jednej firmy wink.png

#19 Guest_Asia

Guest_Asia
  • Goście

Napisano 22 luty 2016 - 17:13

Witam,

Ja z kolei Promabi smile.png Chyba tak każda osoba za firmą, której oddała, ale ważne, że są pozytywny i dla Mzuri i dla PROMABI. Ja zaczęłam wspólpracę z Promabi już ponad dwa lata temu, oddałam od razu 3 mieszkania, bo jestem spoza Krakowa i jak to się mówi ryzyk fizyk smile.png i się udało. Wszystko sprawnie i na temat.

Szybko reagują na awarie, błyskawicznie znajdują kolejnego lokatora, płatności super terminowe i żadnych zaległości ani ze strony Najemców ani w płatnościach do dostawców mediów. Także polecam.

Pozdrawiam

#20 rozali33

rozali33

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 143 postów

Napisano 27 luty 2016 - 20:22

W Warszawie zarządzaniem najmem zajmuje się firma PROPERTY MANAGEMENT SERVICE POLAND. W zasadzie wszystkie bieżące sprawy związane z najmem załatwia firma. Taka opcja jest bardzo wygodna dla wynajmującego.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych