Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Zmiany dla opiekunów osób niepełnosprawnych

wróć do serwisu INFOR.pl 11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Infor.pl

Admin Infor.pl

Nowy użytkownik

• Administratorzy forów
  • 0 postów

Napisano 16 sierpień 2014 - 12:19

Ujednolicenie zasad przyznawania świadczeń pielęgnacyjnych, opłacanie składek za osoby pobierające świadczenia, zróżnicowana wysokość wsparcia oraz okresowa weryfikacja przyznawanej pomocy – m.in. takie rozwiązania przewiduje projekt zmian we wsparciu opiekunów osób niepełnosprawnych przygotowany przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej

Powrót do artykułu: Zmiany dla opiekunów osób niepełnosprawnych

#2 Guest_OLA

Guest_OLA
  • Goście

Napisano 24 maj 2017 - 23:07

JEST MAJ 2017 ROKU PARSZYWE ŚWINIE NIC NIE ZROBILIŚCIE

#3 Guest_maria

Guest_maria
  • Goście

Napisano 08 wrzesień 2017 - 16:07

zamieszanie pewne..segregowanie chorych ludzi od 1 do 5 stopnia kto ma zrobić...urzędnicy czy lekarze!!!!A co zrobić gdy dziecko jest chore od urodzenia z zasiłkami dla rodzica!!!!

#4 Guest_Opiekunka

Guest_Opiekunka
  • Goście

Napisano 12 wrzesień 2017 - 08:38

Już jest wrzesień i nic. Podwyżki dla nas opiekunów umarły śmiercią naturalną.

#5 Guest_Marta

Guest_Marta
  • Goście

Napisano 14 kwiecień 2018 - 14:03

Jest już 2018 rok, w budżecie są pieniądze na zapewnienie opiekunom godnej egzystencji, chyba tylko brak człowieczeństwa może być wytłumaczeniem tak podłego postępowania władz! To jest wyżywanie się na najsłabszej i najbardziej bezbronnej części społeczeństwa! To posłowie powinni wegetować za 520 zł miesięcznie!!!!!!

#6 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 20 kwiecień 2018 - 15:05

Artykuł bez daty, jak dziecko bez taty...

#7 Guest_Stanisław

Guest_Stanisław
  • Goście

Napisano 23 kwiecień 2018 - 05:44

Od 10 lat opiekuję się niepełnosprawną żoną po udarze , częściowo sparaliżowaną bez możliwości samodzielnej egzystencji. Jestem na emeryturze i żona od pewnego czasu też. Czy w takich warunkach przysługiwał mi zasiłek dla opiekuna osoby dorosłej. czy przysługuje mi może teraz. Żona dostaje zasiłek pielęgnacyjny około 215.00 złotych z ZUS. Czy i gdzie się starać o taki zasiłek dla opiekuna. stanchoj@interia.pl

#8 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 23 kwiecień 2018 - 09:16

Od 10 lat opiekuję się niepełnosprawną żoną po udarze , częściowo sparaliżowaną bez możliwości samodzielnej egzystencji. Jestem na emeryturze i żona od pewnego czasu też. Czy w takich warunkach przysługiwał mi zasiłek dla opiekuna osoby dorosłej. czy przysługuje mi może teraz. Żona dostaje zasiłek pielęgnacyjny około 215.00 złotych z ZUS. Czy i gdzie się starać o taki zasiłek dla opiekuna. stanchoj@interia.pl

Zasiłek nie przysługuje, bo pobierasz emeryturę. Przysługuje on tylko osobom, które zwolniły się z pracy, żeby sprawować opiekę nad chorym członkiem rodziny.

#9 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 28 maj 2018 - 22:46

może należało by odwiedzić Pana Prezydenta na okres 2 miesięcy z dorosłym niepełnosprawnym za 520 zł/ m-c a my opiekunowie pojedziemy do domu na odpoczynek

#10 Guest_Tomasz Gwizdała

Guest_Tomasz Gwizdała
  • Goście

Napisano 14 czerwiec 2018 - 06:30

Witam serdecznie. Jeżeli ktoś z Państwa jest Opiekunem osoby niepełnosprawnej, której niepełnosprawność powstała w wyniku nieszczęśliwego zdarzenia i pobiera Zasiłek Pielęgnacyjny w wysokości 520 złotych, lub pobierany był tej wysokości do 3 lat wstecz, serdecznie zapraszam do kontaktu, a powiem jak uzyskać wysokie zadośćuczynienie. Proszę zadzwonić do mnie w sprawie szczegółów, a chętnie udzielę wszelkich informacji na ten temat. Pozdrawiam Tomasz Gwizdała Tel.: 502 208 558 E-mail : t.gwizdala@euco.pl

#11 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 22 sierpień 2018 - 09:37

opiekuje sie chorym synem. Ma on zasilek z MOPSu w kwocie ok 500 zl. Ja z tytułu opieki nad nim mam 520 zł opiekunczego. MOPS żąda abysmy byli na wspolnym gospodarstwie co bedzie wiazalo sie z uszczulpeniem jego zasilku. Pytanie brzmi czy prawo tego wymaga od MOPSu, gdyz w poprzednich latach nie bylo z tym problemu.

#12 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 10 wrzesień 2018 - 16:01

a moze tak kamyszowi lub tuskowi dac te 520 zł bo to oni podziielil opiekunów na dwie grupyt a trzeciagrupa to rolnicy bo moga nawet pracowac i pobierac zasiłek na dziecko

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych