Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Emerytura z urzędu dla osób pobierających renty z tytułu niezdolności do pracy

wróć do serwisu INFOR.pl 5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Infor.pl

Admin Infor.pl

Nowy użytkownik

• Administratorzy forów
  • 0 postów

Napisano 16 sierpień 2014 - 11:23

Emeryturę z urzędu zamiast renty z tytułu niezdolności do pracy mogą otrzymać wyłącznie osoby pobierający rentę z tytułu częściowej lub całkowitej niezdolności do pracy.

Powrót do artykułu: Emerytura z urzędu dla osób pobierających renty z tytułu niezdolności do pracy

#2 Guest_Stachu

Guest_Stachu
  • Goście

Napisano 02 luty 2017 - 08:54

Do 31 lipca 2017 kończy mi się termin renty,a w kwietniu 2017 kończę 65 lat.Czy muszę ponownie stawić się na komisji lekarskiej ZUS?

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 04 luty 2017 - 12:06

Do 31 lipca 2017 kończy mi się termin renty,a w kwietniu 2017 kończę 65 lat.Czy muszę ponownie stawić się na komisji lekarskiej ZUS?

Jeśli będziesz musiał stawić się, to przyślą Ci wezwanie.A moim zdaniem będziesz musiał, gdyż emeryturę według nowych przepisów w wieku 65 lat otrzymasz dopiero od października 2017 r. a wcześniej, czyli w kwietniu obowiązują jeszcze stare przepisy, czyli mężczyźni odchodzą na emeryturę w wieku 67 lat.

#4 Guest_Jakub

Guest_Jakub
  • Goście

Napisano 02 sierpień 2017 - 12:45

Mam przepracowane około 11 lat do 1992 r.,po czym otrzymałem w 1992 roku rentę stałą z tytułu częściowej niezdolności do pracy obecnie najniższa 750 zł. brutto.Jaką wysokość będzie miała moja emerytura na którą przejdę z urzędu w 2019 r. w wieku 65 lat.

#5 Guest_Józek K

Guest_Józek K
  • Goście

Napisano 17 lipiec 2019 - 12:07

ten artykuł powinien być usunięty , bo wprowadza w błąd - ZUS nie naliczy z urzędu emerytury po ukończeniu 65 lat dla mężczyzn - trzeba złożyć wniosek o emeryturę; ZUS naliczy z urzędu emeryturę po ukończeniu 67 lat

#6 Guest_Karol

Guest_Karol
  • Goście

Napisano 18 wrzesień 2019 - 16:20

mam rentę przyznaną bezterminowo w 2016 r. a niebawem osiągnę wiek emerytalny/65lat/ i nie dostanę jej z urzędu lecz na własny wniosek tracąc możliwość powrotu do renty gdyby okazała się wyższa niż emerytura. Nie mam możliwości ustalenia emerytury przed złożeniem wniosku/tylko hipotetyczna/ a z urzędu dopiero od 67lat. takie info usłyszałem z ZUS-u, czy to możliwe?????

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych