Skocz do zawartości


Zdjęcie
- - - - -

Czy przy umowie zlecenia mam prawo do 2 dni zwolnienia na opiekę nad dzieckiem


wróć do serwisu INFOR.pl 3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Infor.pl

Admin Infor.pl

    Nowy użytkownik

  • Administratorzy forów
  • 0 postów

Napisano 16 sierpień 2014 - 00:07

Jestem zatrudniony na umowę zlecenia. Pracodawca poinformował mnie, że nie należą mi się 2 dni na opiekę na dziecko. Dlaczego?

Powrót do artykułu: Czy przy umowie zlecenia mam prawo do 2 dni zwolnienia na opiekę nad dzieckiem

#2 Guest_jaaaa

Guest_jaaaa
  • Goście

Napisano 25 marzec 2020 - 06:24

Czy osoba pracujaca na umowe zlecenie moze skorzystać z opieki nad dzieckiem?

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 25 marzec 2020 - 07:47

Co masz na myśli, bo z opieki z art. 188 kp, o którym mówi powyższy artkuł - nie, a z zasiłku opiekuńczego tylko, jeżeli ma ubezpieczenie chorobowe.



#4 Zielona Linia

Zielona Linia

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 375 postów

Napisano 25 marzec 2020 - 10:53

Czy osoba pracujaca na umowe zlecenie moze skorzystać z opieki nad dzieckiem?

Osoby, pracujące na podstawie umowy zlecenie bądź umowy o dzieło, nie mogą korzystać z przywileju, jakim jest pełnopłatna opieka nad dzieckiem zdrowym (dodatkowe 2 dni w ciągu roku). Ten rodzaj wolnego jest regulowany przez Kodeks pracy, zaś jego zapisom podlegają tylko zatrudnieni na etat. W stosunku do osób, posiadających umowę zlecenie czy o dzieło, zastosowanie mają przepisy Kodeksu cywilnego, który nie uprawnia do dodatkowego, pełnopłatnego wolnego z tytułu opieki nad zdrowym dzieckiem. Jeśli jeden rodzic pracuje na umowę o pracę, zaś drugi w oparciu o umowę zlecenie, to o opiekę nad zdrowym dzieckiem może ubiegać się jedynie ten pracujący na podstawie stosunku pracy.





Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych